КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

В галереї відкрилася персональна виставка «Імпульс» художника Ленура Веліляєва

 DSC 0254

   22 жовтня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка «Імпульс» художника Ленура Веліляєва.

   На виставці представлено 35 робіт художника за період 2012-2015 років. Роботи, представлені на виставці, переважно пейзажні, за виключенням двох натюрмортів.

   На відкритті виставки виступив дует – Дар’я Космач (вокал) та Дмитро Синіцин (акустична гитара). Вони виконали кілька кавер-версій відомих англомовних пісень – «It's my life» групи Бон Джові, «Price tag» співачки Джессі Джей, «Hit the road Jack» Рея Чарльза та інші.

   Відкриття виставки «Імпульс» завідуюча галереї Віра Лагутіна розпочала привітавши усіх присутніх та художника із цією подією: «Хочу подякувати Вам, Ленур, за вашу творчість, ваші роботи. Адже та кількість робіт, що Ви створюєте, те бажання творити свідчить про те, що справжній художник, справжній талант просто не може не творити, і це, на мою думку, влучно Вас характеризує».

   Далі кілька слів сказав сам Ленур Веліляєв: «Вітаю усіх, я радий бачити вас, дякую, що ви прийшли, знайшли час. Хочу представити вам свої роботи останніх кількох років. Недавно я мав виставку у Муніципальній галереї, де експонувалися роботи більш лаконічні. А тут я представляю роботи, що тяжіють до традиційного бачення... Насолоджуйтесь!»

DSC 0257   На відкритті виставки також була присутня харківська журналістка Тетяна Бабіна. Вона також привітала усіх присутніх із відкриттям виставки Ленура Веліляєва: «Пані та панове, я просто щаслива, що сьогодні можу привітати усіх вас із тим, що ви є присутніми на вернісажі абсолютно унікального художника. Я думаю, що немає випадкових зустрічей, і для себе вважаю великою вдачею те, що колись дізналася, що у Харкові живе молодий митець, який не просто цікавиться природою та закоханий у пейзажі. Окрім цього він знавець історії та майстер архітектурних пейзажів...Наша зустріч відбулася у зв’язку із тим, що ми (клуб «Сірін») готували проект під назвою «Великий шовковий шлях»... і Ленур Веліляєв люб’язно зголосився представити на нашому проекті свою дивовижну роботу «Бухара». Відмінною особливістю мистецтва Ленура є те, що його роботи це ніби запрошення подорожувати, це вікно у ту чи іншу країну, у те чи інше місто. І у мене повне відчуття, що я там, що я знаходжуся всередині його полотна...».

   Художник радо відповідав на питання присутніх на відкритті журналістів та відвідувачів галереї. Нам також вдалося поставити Ленуру Веліляєву кілька питань:

Ленур, розкажіть будь-ласка про Вашу співпрацю з галереєю «Мистецтво Слобожанщини» й кураторкою, завідуючою галереєю Вірою Лагутіною, що й дала життя виставці «Імпульс»?

Можу відзначити, що наша співпраця була для мене легкою та приємною, і з боку Віри я не відчував ніякого тиску. Я відібрав картини, які на мою думку, мали бути представлені на виставці, а Віра узяла на себе завдання їхнього розміщення у просторі галереї. А також саме Віра запропонувала дуже влучну назву для виставки – «Імпульс» − що добре описує мої якості як людини і художника – енергійність, імпульсивність, життєрадісність.

Як Ви відбирали роботи для цієї виставки?

Для експонування на цій виставці, зважаючи на формат галереї «Мистецтво Слобожанщини», я віддавав перевагу моїм роботам, що тяжіють до реалістичного стилю.

Ви багато подорожуєте. І коли подорожуєте чи ставите Ви перед собою за мету побачити арт-колекції тих міст, куди подорожуєте?

Так, я люблю подорожувати. Але подорожуючи я не ставлю перед собою цілей обов’язково відвідувати галереї та музеї. Проте, коли я випадково натрапляю на цікаві виставки – як це було у Празі, де я відвідав збірну виставку робіт С. Далі, Е. Уорхола та ін. – я їх не оминаю своєю увагою.

Які художники вплинули на Вас та на Вашу творчість?

Складно сказати, хто з художників вплинув на мене, адже в мене немає кумирів. Проте, можу відзначити, що я дуже поважаю імпресіоністів і експресіоністів як реформаторів живопису. На мою думку, вони розширили межі живопису й привнесли у живопис більше свободи.

Чи любите Ви спілкуватися із Вашими шанувальниками? Чи дивували вони Вас неочікуваними інтерпретаціями Вашої творчості?

Авжеж мені цікаво спілкуватися із тими, кому подобається моя творчість, і однією з причин цього є те, що мене люди часто дивують, коли розповідають про своє розуміння моїх робіт.

І на останок таке питання: яким є головний меседж Вашої творчості?

Головний меседж моєї творчості, як наразі я можу його сформулювати, − любов і краса – це те, що варто шукати і те, чим варто ділитися.

   Важко щось додати до цих слів – краще відвідати виставку та побачити роботи Ленура Веліляєва на власні очі. Виставка триватиме до 7 листопада 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» за адресою: пл. Свободи 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх.

   Підчас виставки Ленура Веліляєва «Імпульс» відбудуться такі заходи:

29 жовтня 2015 року о 17-00 – лекція Вікентія Пухарєва «Живопис українських шістдесятників» з циклу «Простір і час українського мистецтва (ХІХ - ХХ ст.)».

30 жовтня 2015 року о 17-00 – презентація книги сучасних українських письменників Олени Бараненко, Остапа Микитюка та Ірини Червінської «Нас. Троє».

3 листопада 2015 року о 17-00 – лекція Наталії Шелкової «Вступ до мистецтва бачити і чути» з циклу «Символізм священних текстів».

6 листопада 2015 року о 17-00 – творча зустріч з художником Лєнуром Веліляєвим.

Культуролог Олена Дьоміна

Фотогалерея: