КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Відкриття виставки «ДЕРЕВО РОДУ»

 5dd55927 890a 46a7 9528 c70d33d830d3

2 березня Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва та Харківський приватний музей міської садиби презентували першу в Україні генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДУ».

В експозиції представлено інформацію про найцікавіші роди, чиє коріння походить із нашої слобожанської землі: Алчевські та Харитоненки, Мечникови та Донець-Захаржевські, Рєпіни та Штейфони, козацькі та селянські генеалогічні дерева – все це є прикладом того, як потрібно любити і поважати своїх предків, дбайливо ставитися до минулого своєї родини, а значить і своєї країни. На виставці представлені генеалогічні картини, як зразок оформлення сімейної історії. Невеликий куточок сімейних реліквій представлений одягом, предметами побуту, фотографіями, нагородами і документами зі звичайної селянської сім'ї Михайлових-Новікових. Вінчальна сукня Дар'ї Яківни Михайлової початку XX ст. і її ж вишиті рушники; форма Дмитра Борисовича Новікова, в якій він повернувся з фронту в 1946 році з частиною вцілілих нагород; діючі радіо і радіола; патефон і платівки до нього; в'язані гачком вироби; грамоти та фотоальбоми; ядро, піщальні кулі, монети і ґудзики першої третини XVIII ст. ¬ Все це лише частина величезного сімейного архіву предків Андрія Парамонова, одного з організаторів виставки.

97ea1a33 428a 4148 b33a c8edf3996a5dВідкриття експозиції розпочалось із театру тіней, глядачі із захопленням спостерігали за дійством, що являло собою цілий калейдоскоп образів дерева життя, тварин, птахів, людей, яких поєднувала між собою нитка, що символізувала зв'язок між минулим і майбутнім. Продовження дії у вигляді пісні та танцю подарувало всім присутнім ліричний та позитивний настрій. Під час заходу в залі панувала сімейна, душевна атмосфера.

Із вступним словом до всіх присутніх звернулась заступник директора з культурно-дозвіллєвої та творчої роботи,  Любов Миколаївна Мякіннікова. На відкритті були присутні почесні гості, серед яких директор департаменту культури і туризму ХОДА, Олег Анатолійович Яцина, спостерігач ОБСЄ, Алессандро Нанні, відомі культурні діячі Харкова та дослідники генеалогії та геральдики. Виставка зібрала величезну кількість небайдужих та зацікавлених громадян міста та області. Присутні гості із задоволенням роздивлялись експонати та ділилися історіями своєї сім'ї, а ті, хто до цього дня не приділяв уваги вивченню свого коріння, дивлячись на експозицію і самі захотіли долучитися до генеалогії.

Під час роботи виставки «Дерево роду» проводитимуться різноманітні заходи, присвячені генеалогії – музичні вечори, виставки, мистецькі заходи та відкриті лекції, на які були запрошені експерти як з України, так і з-за кордону. «В Україні вперше проводиться генеалогічна виставка, – розповів один із організаторів виставки Андрій Парамонов, – у межах якої кожен день будуть проводитися заходи, які можуть привернути увагу як звичайних харків’ян, так і спеціалістів. Бо ми у Харкові зібрали дійсно кращих професіоналів. Приїде Андрій Гречило, доктор історичних наук зі Львова. Він буде читати лекцію по геральдиці. Приїде один з найкращих генеалогів постсовєтського простору Євген Чернецький з Білої Церкви. Він буде читати про генеалогію та геральдику шляхетних родів. Приїде Олександр Алфьоров. Він з Києва, займається вивченням родів козацьких старшин, які стали дворянами Харківської губернії. Будуть у нас гості, які читатимуть лекції про лицарів Харківської губернії. Про німців, які тут оселилися, а свою генеалогію ведуть ще з хересових походів».b1b05cb6 cef2 40d8 92fd c36ecc681512

eeb8a7e4 f426 41b2 8866 d204db97d0efТож без перебільшення можна сказати, що З 2 березня по 1 квітня  Харків - столиця генеалогії в Україні.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати генеалогічну виставку, наукові та культурно-мистецькі заходи і дізнатись багато нового й цікавого зі світу генеалогії, геральдики, історії Харкова! Вхід вільний!

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 2-го поверху.

Час роботи виставкового залу: з 10.00 до 17.30,  вихідний – неділя.

Додатково про виставку та проект «Родовід», а також план заходів в рамках виставки «ДЕРЕВО РОДУ» можна дізнатися на сайті www.cultura.kh.ua

Довідки за тел.: (057) 725-12-44

 

 

Викл. сніг