КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Арт - проект «Видатні харків`янки», приурочений до міжнародного жіночого дня 8 Березня

e-mail Друк

 3 березня – у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрився арт - проект «Видатні харків'янки», приурочений доDSC 0077 міжнародного дня 8-го березня.

Проект складається з двох частин: матеріалів центру гендерної культури - просвітницька частина, який надав інформацію про жінок, що залишили слід в історії Харкова. І естетичної частини - художніх робіт харківських художників, різних вікових груп і рівнів художньої освіти (Василя Ганоцького, Ніни Вербук, Олени Думбур, В'ячеслава Панова, Олени Янчевскої, Олександра Винокура, Олени Алахмо, Володимира Бєлова, Макса Гросу, Вадима Тульчевського, Владислави Манн).

Центр гендерної культури створено в Харкові не так давно, незважаючи на існування музею гендерної культури і давню активну роботу директора цього центру Тетяну Ісаєву. Мета створення цього центру - це існування в Харкові місця, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, професії і освіти зможе взяти участь в різних заходах і отримати базові знання з гендерних питань, в т. ч. Інформацію про таких поняттях, як права людини, дискримінація за статевою ознакою, з інших питань гендерної проблематики.

На виставку «Видатні харків'яни» центр гендерної культури надав інформацію про 28 харків'янок. Відомих, як, наприклад, Гурченко Людмила Марківна або Алчевська Христина Данилівна, і, на жаль, менш відомих, як наприклад, Мневская Галина Іванівна або Гороховська Галина Кіндратіївна.

Живописних і графічних робіт на виставці 18. Це Клавдія Шульженко, Наталія Фатєєва, Ірина Бугримова, Тетяна Смоловик, а також Ніна Вербук, Віра Крилова і багато інших.

На відкритті виступили: засновник творчого об'єднання «Гостиная на Дворянськой» Людмила Василівна Рубаненко, директор центру гендерної культури Тетяна Анатоліївна Ісаєва, член харківської організації національної спілки художників України Ніна Семенівна Вербук, учасник виставки художниця Олена Думбур.

DSC 0030Зі своїми віршами, присвяченими жінкам, виступила поетеса Лариса Французова.

DSC 0062 copyЗ музичним привітанням виступили учні дитячої музичної школи ім. К.Шульженко: Марія Ісаєва (скрипка) виконала «Тарантелу» Джорджа Еллертона (викладач Поваляєва Ольга Валеріївна, концертмейстер Михайлова Ірина Германівна) і Юлія Фесенко (скрипка) виконала «Квітка кактуса» з циклу «Сад надії» харківського композитора Валентина Іванова (концертмейстер Романова Марина Олександрівна).

Основна ідея, яка звучала на відкритті арт-проекту «Видатні харків'яни» - це перетворення цього проекту в традиційний, його розширення і поглиблення.

Слобожанська земля повна видатними жінками, які своїм життям щодня впливали і впливають на наше суспільство. Галерея «Мистецтво Слобожанщини» і центр гендерної культури внесли маленьку лепту, щоб ці імена не пропадали в хаосі історичних подій.

Також нагадуємо, що під час арт-проекту «Видатні харків'янки» у галереї «Мистецтво Слобожанщини» відбудеться ряд культурологічних заходів:

DSC 00895 березня о 12.00 - Майстер-клас у техніці сухого валяння «Намисто коханій до 8-го березня» від Олени Кравчинської. Участь за попереднім записом.

9 березня о 17:00 – інтерактивна лекція «Шерше ля фам!» -  лекція про великих харків'янок (фундація "Харьков Манящий"). Участь за попереднім записом.

10 березня о 17.00 - Презентація нової книги української письменниці та майстрині Олени Хітушко «Тётки та тітки». Вхід вільний.

16 березня о 17.00 - Лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Простір та час українського мистецтва». Тема: «Художній процес в Україні 1960 - 1980-х років. Частина 5: Одеській нонконформізм». Лектор – мистецтвознавець Пухарев Вікентій. Вхід вільний.

17 березня о 17.00 - Творча зустріч з авторами арт-проекту «Видатні Харків'янки» та з директором центру гендерної культури Тетяною Ісаєвою. Вхід вільний.

18 березня в 17:00 - Лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», тема: «Уявити жіноче в мистецтві». Лектор - мистецтвознавець Коваль О.В. Вхід вільний.

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

 

Фотогалерея:

Click to open

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг