Підсумки історико-культурного проекту «РОДОВІД» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Підсумки історико-культурного проекту «РОДОВІД»

 poster copy copy copy copy copy

Історико-культурний проект «РОДОВІД» започаткований Обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва (ООМЦКМ) у співробітництві з Харківським приватним музеєм міської садиби. В рамках проекту проведено першу в Україні генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДУ» та конкурс дослідницьких робіт «ІСТОРІЯ МОЄЇ СІМ’Ї» для дітей та молоді.

З 1грудня 2015 р. до 1 квітня 2016 р. проводився конкурс дослідницьких робіт «ІСТОРІЯ МОЄЇ СІМ’Ї» для дітей та молоді за номінаціями «Фотографія на пам’ять», «Кращий сімейний архів», «Сімейний літопис». До участі в конкурсі запрошувались учні освітніх установ загальної, середньої спеціальної та позашкільної освіти м. Харкова та Харківської області у віці 12-18 років. Всього надійшло більше 130 робіт.

4 березня відбулася урочиста церемонія нагородження учасників та переможців I етапу конкурсу у номінаціях «Сімейний літопис» та «Кращий сімейний архів». Переможці першого етапу продовжили вдосконалювати свої роботи протягом березня, для них було проведено консультації профільних спеціалістів, екскурсію до Державного архіву Харківської області.

А вже 1 квітня відбулось нагородження учасників номінації «Фотографія на пам'ять». До цього часу журі визначило переможців та лауреатів в усіх номінаціях конкурсу і в цей самий день нагородило їх дипломами та цінними подарунками (цифровий фотоапарат, планшет, грошові призи, скрап буки).

Слід зазначити, що жоден учасник не залишився поза увагою. Кожен конкурсант отримав диплом учасника та пам’ятний подарунок. Також оскільки здебільшого до написання конкурсної роботи долучалась і вся сім'я конкурсанта, найціннішою нагородою для всіх учасників було зміцнення родинних зв’язків поколінь.

В рамках проекту «РОДОВІД» з 2 березня по 1 квітня 2016 р. Обласний організаційно-методичний центр культури и мистецтва та Харківський приватний музей міської садиби проводили першу в Україні генеалогічну виставку «ДЕРЕВО РОДУ».

На виставці було представлено інформацію про найцікавіші роди, чиє коріння походить із нашої слобожанської землі: Алчевські та Харитоненки, Мечникови та Донець-Захаржевські, Рєпіни та Штейфони, козацькі та селянські генеалогічні дерева, генеалогічні картини яких також слугували як зразок оформлення сімейних історій. Кілька сімейних реліквій з однієї селянської родини були представлені одягом, предметами побуту, фотографіями, нагородами і документами, вишитими рушниками, військовою формою із вцілілими нагородами, патефоном і платівки до нього... – все це слугувало прикладом того, як треба цінувати і зберігати історію своєї сім’ї.

Протягом місяця роботи виставки було проведено 36 культурно-мистецьких заходів для дорослих та дітей: виставка «Генеалогічні джерела у бібліотеках Харкова»; лекції та семінари відомих науковців Андрія Парамонова, Олександра Алфьорова, Андрія Гречили, Євгена Чернецького, Михайла Катіна-Ярцева з питань генеалогії дворян Харківської губернії, генеалогії та геральдики шляхетних родів; геральдики міст та сіл України і, зокрема, Слобожанщини; відбулися презентації генеалогій козацьких родів, родоводу Іллі Рєпіна; пройшла презентація нового документального фільму «Тріумф безчестя», присвяченого подіям лютого-березня 1943 року на Харківщині; пройшло обговорення концепції створення пішохідної зони у центрі Харкова; для дітей, у співробітництві із Харківською обласною бібліотекою для дітей та Харківським літературним музеєм, була проведена інтерактивна гра «Мій родовід: від витоків до сучасності» та сімейний майстер-клас «Створи свою сімейну історію»; відбулися вечір романсу та вечір української народної пісні; пройшов цілий цикл лекцій з історії нашого міста від фундації «Харьков манящий».

Заходи виставки відвідало близько тисячі харків’ян. Це був місяць плідної праці, цікавих зустрічей та нескінченних відкриттів чогось нового, до сьогодні незнаного.

1 квітня відбулось урочисте закриття історико-культурного проекту «РОДОВІД». Аналізуючи величезну кількість позитивних відгуків та заповнені зали під час заходів, можна з впевненістю сказати, що проект виправдав сподівання організаторів на всі 100%. Вдячні поціновувачі генеалогії та геральдики подякували організаторам та висловили сподівання, що подібні проекти стануть традиційними не тільки на рівні Харкова, а й усієї України.