КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція Коваля О.В. «Сучасний український бук-арт»

e-mail Друк

 DSC 032829 квітня - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», тема: «Сучасний український бук-арт». Лектор - мистецтвознавець Коваль О.В.

Що ж таке бук-арт. Найчастіше це колекція ілюстрацій і зображень, зібраних у вигляді альбому під однією обкладинкою. Як правило, зміст бук-арту пов'язано між собою спільною темою, причому це можуть бути як твори окремого образотворчого жанру або фотомистецтва, так і роботи конкретного фотографа або художника.

Також бук-артом називають книгу, яка зроблена своїми руками і проілюстрована автором власноруч. Нерідко папір для такого бук-арту автор створює сам.

Бук-арт - одне, з активно розвиваються напрямків сучасного мистецтва, в тому числі і України. Лектор пов'язує його становлення з авангардом: текстовий початок в живописі у Казимира Малевича, Анатолія Петрицького.

В ході лекції мистецтвознавець Коваль О.В. розглянув еволюцію напрямків - від модерного втілення «авторської книги» і \ або книги художника» до ново сучасного втілення ідеї бук-арту в творчості молодих представників харківської та одеської графічної школи. Окрему увагу автор лекції приділив творчості відомої української художниці Ірини Озаринської - неодноразового експонента харківських артистичних майданчиків і фестивалів сучасного мистецтва.

Довідка. Олег Володимирович Коваль - мистецтвознавець, культуролог, семіотик, лінгвіст, член Національної спілки художників України (секція мистецтвознавство). Основна область його наукових інтересів - семіотика культури, мови та мистецтва. Займається також проблемами лінгвістики дискурсу і лінгвоестетікі. Автор понад 100 статей з питань загального мовознавства, теорії мистецтва і культури. Працює над дисертаційним дослідженням, присвяченим вербально-візуальному синтезу в теорії і практиці візуального мистецтва 20-21-го століть. Зараз Олег Коваль є зав. кабінету історії мистецтва, викладачем історії мистецтва Харківського художнього училища. Шеф-редактор журналу прикладного мистецтва та антикваріату «Anima Rerum / Душа речей».

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

Фотогалерея:

Click to open

e-max.it: your social media marketing partner