Заходи до Дня пам’яті та примирення, присвячені жертвам Другої світової війни. | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Заходи до Дня пам’яті та примирення, присвячені жертвам Другої світової війни.

 DSC 0101 copy

«... Вже стільки літ і стільки зим,
Як відгримів той бій кривавий,
Вони ж ще там, на полі слави,
Уклін їм, мертвим і живим!...»

В рамках відзначення Дня пам'яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Обласний центр культури та мистецтва провів низку заходів, які розпочались 6 травня концертом «Пам'ять Серця», що відбувся у приміщенні Харківського геріатричного пансіонату ветеранів праці.

Душевна атмосфера, улюблені пісні та невичерпна вдячність ветеранам панували в теплому та гостинному залі пансіонату протягом усього концерту.

Свято відкрив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк, який привітав усіх присутніх з травневими святами та нагородив учасників бойових дій пам’ятними подарунками. А потім залою розлилась улюблена мелодія «Ріо-Ріта» у виконанні лауреата міжнародних конкурсів, керівника фолк-гурту «Ярмарок» Володимира Гейко. Знайомі мелодії змінювали одна одну, пісні воєнних років бентежили та визивали сльози то суму, то щастя, а душевне та проникливе виконання  лауреата міжнародних конкурсів Галини Гейко пробуджувало спогади та повертало в минуле.

Здавалось, що десь поміж куліс крокує улюблений герой відомої поеми Твардовського Василь Теркін, про якого віртуозно читав заслужений діяч мистецтв України Олександр Савенко, ніби оживляючи події поеми влучним словом на сцені пансіонату.

Свято завершилось по-домашньому тепло виступом заслуженої артистки України Олени Шишкіної, яка пронизливим виконанням, міццю голосу та чудовими піснями закликала усіх присутніх любити свою землю, свій край, свою Україну.

Свято підготував заслужений діяч мистецтв України, член Правління ХОО Національної спілки журналістів України, головний режисер КЗ «ООМЦКМ» Олександр Савенко, ведуча – Олена Осадча.

Продовжились заходи 8 травня урочистим покладанням квітів до меморіального пам’ятного комплексу Слави.

З самого ранку біля Вічного вогню, віддаючи шану героїзму та жертовності українського народу в роки Другої світової війни, вишикувалась почесна варта з курсантів Харківського університету Повітряних Сил І. Кожедуба.

О 10.00 від центрального входу меморіалу Слави до пам’ятника «Батьківщина мати» розпочала рух хода, що розтягнулась по усій  алеї великою та нескінченною річкою пам’яті на чолі з Головою Харківської обласної державної адміністрації, першим заступником голови Харківської обласної ради, першим заступником Харківського міського голови, начальником Харківського гарнізону та керівниками інших силових відомств, представниками ветеранських організацій України. Також колона почесної ходи складалась з представників обласної і районних державних адміністрацій, обласної, міських та районних рад, депутатів, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, керівників територіальних органів Міністерств і відомств України в Харківській області, представників духовенства області, представників дипломатичних установ, розташованих на території Харківської області, представників об’єднань громадян, засобів масової інформації, учнівської та студентської молоді та усіх бажаючих.

Справжньою окрасою заходу було проходження почесної варти курсантів Харківського університету Повітряних Сил І. Кожедуба, які з гідністю прокрокували вздовж меморіалу Слави та продемонстрували силу, міць та красу воєнної підготовки під музичний супровід у виконанні Національного оркестру народних інструментів України.

Вшанувати пам'ять кожного, хто віддав своє життя за територіальну цілісність України та віддячити за здобуття Перемоги над нацизмом у роки Другої світової війни прийшло понад дві тисячі людей різних професій, але з однією метою: сказати «Дякую», та покласти квіти шани до Меморіалу Слави.

Вже покоління виросли нові,

Які війни не бачили тієї,

Але й вони глибинно злиті з нею,

Бо спогади в самій землi живі.

День пам’яті... Земля

Щороку розквітає буйним квітом,

Мов хоче всіх загиблих обігріти –

І знову пам'ять в серці ожива.                                                                                

                                                                                                                                   Фотогалерея:

                                                   

                                                                                                     

Сховати метелика