«Серце співає» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

«Серце співає»

 IMG 2360 copy

«Народний» аматорський вокальний ансамбль «Квітка» Дергачівського районного Будинку культури отримав найвищу нагороду на Міжнародному фестивалі-конкурсі вокального мистецтва «Cinta inima – 2016», що проходив 3-6 червня у Республіці Молдова.

«Квітка» - ансамбль знаний далеко за межами Дергачівського району. У здобутках ансамблю перемога в численних конкурсах в Україні, Білорусі, Росії. І ось ще одне визнання їх таланту, високої виконавської майстерності – Гран-прі та диплом І ступеню з Молдови.

Міжнародний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Cinta inima», що в перекладі означає «Серце співає», проходив у м. Анений Ной Республіки Молдова. 21 раз збирає цей конкурс співаків різних вікових категорій з багатьох країн Європи і проходить за підтримки Міністерства культури Молдови. Засновником і президентом фестивалю-конкурсу є народний артист Молдови, начальник управління культури м. Анений Ной Морушану Василь Миколайович. Саме він запросив «Квітку» взяти участь у конкурсі під час перебування у складі журі на Міжнародному фестивалі-конкурсі виконавців естрадної пісні «Жива вода - 2016». Ініціаторами та організаторами поїздки стали голова райдержадміністрації Політуха О.О., радник голови райдержадміністрації Осадчий О. С., начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Гузенко В.С., директор районного Будинку культури Бондаренко Н.П.

У цьому році на фестивалі-конкурсі «Cinta inima» серед 64 учасників були солісти і ансамблі з України, Естонії, Литви, Румунії, Росії, Вірменії, Великобританії, Молдови. Найперше, що вразило наших дівчат – це європейський рівень проведення конкурсу. В це поняття входить і міжнародне журі, і безкоштовне проживання конкурсантів з інших країн у комфортабельному готелі, і грошові премії переможцям, і насичена програма трьох днів, де не тільки виступи, а й поїздки та екскурсії по визначним місцям республіки. Суворе журі конкурсу було представлене народними артистами, композитором, диригентом, викладачами вокалу, діячами культури і мистецтва різних країн: композитор, лауреат державної премії, член спілки ЮНЕСКО з культури Костянтин Руснак - Молдова; вчений секретар Міністерства культури Республіки Молдова Андрій Чистол; композитор, диригент, професор університету, керівник вокального ансамблю Сергій Чухрій - Молдова; професор вокалу, співачка, продюсер проекту «Юні таланти» Дайна Білєвічите – Литва. Головою журі був Міхай Мунтяну, народний артист Молдови, професор, завідувач кафедри сольного співу Музичної академії Молдови, тенор Національного театру опери і балету Молдови. До складу журі був запрошений і керівник «Квітки» Откидач Володимир Миколайович, професор Харківської державної академії культури.

Журі конкурсу відзначило високий рівень вокальної майстерності «Квітки». Від самого початку наші дівчата стали фаворитами пісенного конкурсу, вони не тільки співали пісні складні за аранжуванням і багатоголосні, а ще й єдині з іноземних учасників заспівали молдавською пісню «In imperiul ilbirii tal», у перекладі - «Імперія кохання», у обробці керівника ансамблю Володимира Откидача з репертуару відомої у Молдавії співачки Вікторії Лунгу. Друга конкурсна пісня нашого ансамблю – «Туман яром», яку вони заспівали a capellо вразила своєю складністю. Голова журі Міхай Мунтяну підкреслив прекрасну вимову дівчат при виконанні молдавської пісні.

Господарі конкурсу були зачаровані співом «Квітки»: поєднання вокальної майстерності, артистизму, вишуканих костюмів та вроди дівчат дало неймовірний результат. Ансамбль «Квітка» отримав найвищу нагороду, Гран-прі конкурсу, не тільки за кількістю балів, а що не менш значуще для дівчат та його керівників, і за сприйняттям публіки та інших конкурсантів. Захоплення і компліменти на адресу «Квітки» звучали від професійного журі і від вокалістів-конкурсантів, що встигли стати друзями дівчатам.

«Народний» аматорський ансамбль «Квітка» взяв участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі вокального мистецтва «Cinta inima – 2016» завдяки спонсорам, які надали кошти для поїздки на цей конкурс. Дівчата безмежно вдячні керівнику ТОВ «АВВ-100» Руденку В.І., керівнику ТОВ «Олвуд» Штеренбергу Д.О., керівнику ТОВ «РеалПакс» Бєдєлову Б.А., керівнику ОВБМ «Слобожанський брук» Осадчому О.С. Без доброго серця цих людей не було цієї визначної події у житті «Квітки», не була б підкорена ще одна вершина Міжнародного конкурсу, а головне – не було б піднесення іміджу Дергачівського району зокрема і України в цілому. Адже дівчата з «народного» аматорського ансамблю «Квітка» своїм блискучим успіхом підтвердили особливий статус української пісні і українського вокального мистецтва.

Сховати метелика