КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar 2023
kobzar metod
 
LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

XXV Міжнародний фестиваль художньої самодіяльної творчості «Червона калина»

e-mail Друк

  1 copy copy copy

20 серпня 2016 року в Курязькій виховній колонії імені А.С.Макаренка відбулося святкування ювілейного XХV Міжнародного фестивалю художньої самодіяльної творчості неповнолітніх засуджених «Червона калина». Його метою є патріотичне виховання у дусі національних традицій представників дітей і молоді, які знаходяться у місцях позбавлення волі, пропагування серед них поваги до історико-культурної спадщини України, формування національної самосвідомості та відчуття власної гідності, організація корисного дозвілля та розвиток їх творчих здібностей. Цей захід проводиться щорічно під час літніх канікул, естафетою по всіх виховних колоніях України і передається працівниками пенітенціарних закладів у вигляді атрибутів – корогви, фотоальбому з виступами попередніх учасників та символічною гілкою червоної калини. Тематикою нинішнього огляду художньої самодіяльності дітей, що перебувають у тяжкій життєвій ситуації, було обрано гасло «Ми славимо нашу Вітчизну єдину, співучу колиску – Святу Україну». Курязькій колонії випала почесна нагода завершити урочистим концертом цьогорічний фестиваль.

Почесними гостями свята стали керівництво управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області, представники місцевої влади, громадськості, які привітали глядачів, серед яких були батьки та родичі вихованців, та вручили подарунки дітям. А на самому початку концертної програми працівники установи з гордістю отримала естафету від представників дитячої виховної колонії міста Гояни Республіки Молдова.

Як і минулого року, фестиваль проходив за дружньої підтримки Обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва, зокрема відділу з методичної роботи, який, маючи колектив фахівців із великим досвідом у напрямку створення хореографічних і музично-театральних номерів, активно посприяв проведенню зазначеного концертно-видовищного і освітньо-виховного заходу. Співробітники центру на чолі з провідним методистом Поповим Дмитром Олеговичем надали професійну допомогу в процесі написання сценарію, режисерсько-постановчої роботи, лише за декілька тижнів забезпечивши гідний рівень виконавсько-технічної та художньо-мистецької майстерності вихованців колонії.

Для останніх «Червона калина» – довгоочікувана подія; маючи проблеми із законом, вони сподіваються на шанс повернутися до нормального суспільного життя та стати повноправними громадянами незалежної України. У цьому контексті, підлітки, які перебувають під опікою пенітенціарних установ та проявили ініціативу займатися аматорським мистецтвом, активно долучилися до процесу популяризації вітчизняної народної творчості, як ніхто інший, потребують у підтримці, та чи не в першу чергу з боку небайдужих представників закладів культури. Підбадьорити юнаків, виразити свою співучасть у їх долях, охоче погодилися творчі колективи та сольні виконавці з Дергачівського району Харківської області. Так, до участі у концертній програмі були запрошені художньо-мистецькі угрупування Дергачівського районного Будинку культури, а саме народний вокальний ансамбль «Kvitka» (керівники: Откидач Володимир Миколайович та Іваненко Віолета Олександрівна) і зразковий хореографічний колектив «Веселка» (керівники – Богуславець Алла Дмитрівна та Міщенко Яна Юріївна), які відкрили святкову програму хореографічно-музичною постановкою «Привітання з караваєм» і викликали особливі почуття патріотизму фінальною музично-танцювальною п’єсою «Країно моя» під яскравий феєрверк з конфіті. Звернулися з вітальним та неофіційним словом талановиті артисти з Дергачівського РБК й до присутніх гостей з сонячної Республіки Молдова, виконавши пісню на молдавській мові «Imperiul Lubirii» (з репертуару Victoria Lungu) та  продемонструвавши «Молдавский танец» у традиційних народних костюмах, прикрасивши останній номер подарунком – корзиною з виноградом та яблуками.

Не залишилися байдужими до формування естетичного смаку у неповнолітніх підоблікових й представники художньої самодіяльності Вільшанського сільського Будинку культури. Чарівними танцями та піснями, мальовничими костюмами дивували гостей колектив народного танцю «Краяни» (керівник Карпенко Марине Овіківна) і естрадно-спортивного танцю «Гранд» (керівник Міщенко Олександр Васильович), вокальний ансамбль «Червона калина» (керівник Міцай Василь Никифорович) і зразковий колектив театру мод «Корона» (керівник Мусаєлян Кристіне Овіківна).

Програма фестивалю, офіційно розпочата з виконання Державного Гімну України, включала обов’язкову та довільну частину. Вихованці декламували патріотичні вірші та козацькі думи, співали пісні та танцювали. Крім того, гості мали змогу ознайомитись з авторською виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, традиційних українських ремесел - вишитими ниткою і бісером роботами, живописом маслом та аквареллю. Хореографічний гурток Курязької художньої самодіяльності продемонстрував енергійний жвавий номер з гирями, козацький гопак та марш-перешукування під бадьору музику січових стрільців; хорова група представила народну польську пісню «Гей, соколи»; ліричним сумом була сповнена театрально-музична композиція у виконанні одного з хлопців під  інструментальну п’єсу Song From A Secret Garden (із репертуару «Secret Garden»). Талановитий вихованець колонії, учасник цьогорічного передкастингу всеукраїнського вокального шоу «Х-фактор», Микита Мірзеханов виконав п’ять вокальних композицій, а саме «На нашій Україні», «Ода пісні, «Думи мої», «Рідна матір моя» (акапельно), «Луч солнца золотого», які вразили присутніх артистичністю та щирістю виконання. Ці виступи справили на присутніх неабияке враження, які здивували рівнем своєї творчої майстерності, надали можливості впевнитися в необхідності культурного та  естетичного зростання особистості.

По закінченню  показу усіх фестивальних номерів, у присутності товаришів та родичів деякі неповнолітні отримали паспорти громадянина України. Особливим цей день став також для одного з юнаків, який своїм сумлінним відношенням до праці та навчання, зразковою поведінкою та активною участю у громадському житті отримав звільнення від відбування покарання у вигляді позбавлення волі умовно-достроково.

Начальник Курязької колонії Олексій Шаповалов подякував запрошеним артистам і дітям за свято, яке вони подарували глядачам, а гостям - за увагу до події, підготовка до якої через добровільну участь у художній самодіяльності установи, впертість і наполегливість у досягненні поставленої мети сприяє розкриттю талантів, отриманню нових знань і навичок у гуманітарній сфері. При цьому було наголошено на духовно-виховному призначенні подібних культурно-мистецьких заходів, які допомагають розвинути творчі здібності, сприяють естетичному розвитку, підвищують культурний та загальноосвітній рівень дітей, що тимчасово вимушено знаходяться під опікою пенітенціарних закладів.

  Click to open

e-max.it: your social media marketing partner