Прес-конференція дослідницького проекту «Харківський трельяж: люди, культура, одяг» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Прес-конференція дослідницького проекту «Харківський трельяж: люди, культура, одяг»

  copy

12 жовтня 2016 року в прес-центрі медіапроекту «Накипело» за адресою м. Харків, вул. Свободи, 7/9 відбулась прес-конференція для представників засобів масової інформації щодо проекту «Харківський трельяж».

Це дослідницький проект, створений у співробітництві Харківським історичним музеєм імені М.Ф. Сумцова, Муніципальною галереєю, Обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва, ГО «Харківська платформа розвитку культури і туризму», а також організацією Ukranian Fashion Educational Group за підтримки «Goete institut».

В рамках проекту заплановано проведення виставок, лекцій та відкритих дискусій, де відвідувачі зможуть дізнатися про моду 19-21 століть, а також про те, як саме змінювалась мультикультурність Харкова за весь цей період.

«Однак слід зазначити, що цей проект присвячений не моді, – зауважила керівник проекту Марина Конєва, заступник директора Муніципальної галереї, – він присвячений нашому місту та його мультикультурності. Було б цікаво поговорити про мультикультурність Харкова як великого міста. Адже саме його багатонаціональність та мультикультурність збагачує і дає можливість народжуватися чомусь новому та цікавому».

«Даний проект виходить за межі буквального розуміння моди, до якого ми всі звикли. Не дарма весь проект називається «Харківський трельяж», адже одяг – це соціальне дзеркало. І дуже важливо говорити про одяг, як про явище – розповіла Марина Лосєва, засновниця Ukrainian Fashion Education Group, – Я отримала неймовірне натхнення завдяки тому факту, що в нашому місті відбувається такий проект».

Родзинкою проекту є те, що вперше буде використано скляний купол навколо Харківського історичного музею, де буде представлено колекції сучасних дизайнерів  в рамках проведення виставки ViTRiNA 21Х.

Також до проекту долучаються і активні харків’яни, які зможуть взяти участь у виставці «Харків в обличчях 20-21».

«Виставка «Харків в обличчях 20-21» буде складатись із трьох частин. Перша частина – фотографії 20 ст. з фондів Харківського історичного музею та з архіву відомого харківського фотографа Володимира Бисова – розповідає Оксана Бугайченко, завідувач відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва ООМЦКМ, – на яких зображені люди на фоні відомих пам’яток архітектури і мистецтва м. Харкова. Другу частину складають фотографії із сімейних архівів харків’ян, на яких можна побачити як змінювалась мода та одяг жителів міста упродовж 20 ст. До них обов’язково будуть долучені цікаві історії, пов’язані із цими фото. Третьою частиною виставки є фотографії так званого сучасного стріт-стайлу, де на світлинах будуть зображені іноземні гості міста, переважну більшість яких складають студенти. Тож можна прослідкувати їх стиль в одязі і таким чином побачити всю багатогранність сучасної моди Харкова».

Також у проекті приділять увагу і минулому нашого міста. Наприклад, запланована виставка, присвячена моді 19 століття.

«Якщо казати про деталі 19 століття, то тут ми хочемо говорити про те, що було модним в ті часи, – розповіла Олександра Гендзюровська, науковий співробітник Харківського історичного музею, – як історичні події впливали на те, у що люди вдягалися. І чому. Мені здається, що це питання є також достатньо цікавим та актуальним, адже той вплив прослідковується навіть зараз. Просто ми його не помічаємо через певні обставини».

4 листопада передбачається проведення відкритої дискусії за результатами проекту, в якій можуть взяти участь всі зацікавлені відвідувачі. Отже, проект може стати справжнім відкриттям і завдяки йому харків’яни зможуть побачити багато цікавого.

Нагадуємо, що до 23 жовтня триває збір фотографій з родинних архівів харків’ян для виставки «Харків в обличчях 20-21», які допомагають прослідкувати зміни у зовнішньому вигляді, одязі жителів міста у ХХ столітті. Фотографії (скановані у форматі jpeg) та супровідні історії (у форматі word) можна надсилати за електронною адресою  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  (у темі листа вказати «Харків в обличчях») або приносити за адресою: Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва», м. Харків, вул. Пушкінська 62, (відділ інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва).

Телефон для довідок: (057) 725 12 44.

Детальніше про місце та час проведення заходів в рамках проекту можна дізнатись тут.

Телефони для довідок:

Керівник проекту – Марина Конєва тел.: (057) 706 16 20

Співорганізатор – Оксана Бугайченко тел.: (057) 725 12 44

Сховати сніг