КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Семінар-практикум для керівників аматорських хореографічних колективів Харківської області.

  DSC0197 copy

19 жовтня 2016 року в рамках науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасної мистецької освіти в умовах європейської інтеграції: мистецтво танцю» відбувся семінар-практикум для керівників аматорських хореографічних колективів Харківської області. Цей захід був проведений завдяки сумісним зусиллям провідних методистів КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА» і наукових співробітників Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. Це перший досвід творчої співпраці зазначених закладів у сфері культури і освіти.

До викладацького складу семінару, ретельно підібраного організаторами, увійшли працівники кафедри хореографії факультету мистецтв, а саме: старші викладачі Барабаш Ольга Володимирівна та Горенкова Лідія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент Алтухов Вадим Анатолійович і викладачі Агафонов Віталій Олександрович, Булгакова Ніна Сергіївна та Сидоренко Вікторія Анатоліївна. Багата палітра безцінного матеріалу, яким щедро поділилися лектори виявилася надзвичайно насиченою, цікавою і корисною. Зустріч професіоналів і аматорів танцювального мистецтва проходила у новому танцювальному залі ХНПУ ім. Г.С. Сковороди. Необхідно відмітити, що на цей раз географія учасників розширилася: тільки офіційно зареєстрованих керівників аматорських хореографічних колективів, директорів і завідувачів художніми секторами клубних закладів, а також представників місцевих органів влади з питань культури Харківської області було зафіксовано 76 чоловік. Усі вони прибули з різних закладів культури клубного типу Барвінківського, Богодухівського, Валківського, Вовчанського, Дергачівського, Кегичівського, Коломацького, Краснокутського, Нововодолазького, Первомайського, Печенізького, Сахновщанського, Харківського, Чугуївського районів, а також міст Чугуїв, Люботин і Первомайський.

Відкрив семінар привітальним словом до учасників заходу Попов Дмитро Олегович, провідний методист відділу з методичної роботи КЗ «ООМЦКМ», після чого до семінаристів звернулася безпосередньо сама завідувач кафедри хореографії, кандидат педагогічних наук, доцент Бугаєць Наталія Анатоліївна. Вона зазначила, що робота з аматорським колективом – кропітка і важка праця, а керівництво ним – почесне, хоча й надзвичайно відповідальне. Призначення, яке потребує постійного самовдосконалення, розвитку спеціальних навичок і вмінь. Саме для вирішення цих завдань і замислювався цей захід. За цілий день перебування у стінах одного з найстаріших науково-освітніх центрів України учасники семінару ознайомилися з наступними темами: «Стилізований класичний танець», «Народно-сценічний танець», «Чоловіча партія в українському танці», «Сучасна хореографія:  contemporary dance, джаз фанк, хип-хоп». Основні питання були розглянуті не стільки у вигляді теоретичних доповідей, а переважно, під час практичних занять. DSC0063

Непідроблену зацікавленість у семінаристів викликала презентація наукових посібників і методичних рекомендацій, розроблених викладачами кафедри хореографії, які є закономірним результатом і узагальненням їх багаторічного досвіду роботи зі збереження і розвитку світового хореографічного мистецтва. На заключному етапі роботи семінару можна було отримати сертифікати та насолодитися виступами хореографічних колективів ХПНУ ім. Г. С. Сковороди, зокрема народного ансамблю бального танцю за керівництвом Бугаєць Наталії Анатоліївни та Пінчук Ольги Іванівни, а також народного ансамблю народного танцю «Зорицвіт» за керівництвом Лиманської Ольги Вікторівни та Редько Каріне Вагаршаківни. DSC0207

Протягом зустрічі учасники семінару жваво обговорювали сучасні тенденції розвитку хореографії, отримували відповіді на хвилюючі їх питання, що стосувалися керівництва дитячими танцювальними ансамблями, звертали увагу на велике значення хореографічного мистецтва у процесі естетичного і фізичного виховання особистості. Усі викладачі були відмічені теплими словами подяки і найщирішими схвальними відгуками учасників практичних занять. Саме завдяки подібним зустрічам уможливлюється конструктивний і ефективний обмін творчим досвідом, отримання позитивних емоцій і, що найважливіше, нових конструктивних ідей та знань для подальшої художньо-мистецької діяльності. Організатори сподіваються, що захід, який відбувся, стане лише додатковою мотивацією для керівників аматорських хореографічних колективів щодо подальшого підвищення професійної кваліфікації і дасть новий стимул до пошуку цікавих постановчих рішень.