КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Лекція Н.В. Шелкової "Книги Іони, Еклесіаста і Пісня пісень Соломона"

e-mail Друк

 DSC 0243 copy

16 листопада - в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулася лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Біблії. Старий Заповіт. Книги Іони, Еклесіаста і Пісня пісень Соломона». Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Наталія Валеріївна.

Книга Пророка Іони займає особливе місце в Біблії і таким чином послужила Ізраїлю нагадуванням про його місіонерське призначення. Через свою обраність Ізраїль зовсім не повинен був бажати загибелі чужинців, створених тим же Богом, що і він сам. Навпаки, саме він, Іона і Ізраїль, зобов'язаний був, по волі Господа, послужити справі їх порятунку.

Таке ж місце в Біблії про духовне вдосконалення людини займає «Книга Екклесіаста, або Проповідника», автором якої є один з наймудріших царів Ізраїльського царства - Соломон. Хто не чув вираження «Все суєта суєт, все суєта», «Немає нічого нового під сонцем»? Ці та безліч інших наймудріший сентенцій належать Екклесіаста. Це книга про осягнення мудрості, про осягнення сенсу життя.DSC 0213

На завершення лекції Наталія Валеріївна розповіла про саму, може бути, важку для розуміння і саму таємничу книгу Біблії - «Пісня пісень». Однією з цілей книги є прославляння людської любові і високої ідеї шлюбу. Включення такої книги в біблійний канон лише на перший погляд може здатися дивним. При подальшому міркуванні ми можемо бачити, що Бог створив чоловіка і жінку і, встановивши союз між ними освятив його. Подружній союз чоловіка і жінки асоціюється зі священним союзом Бога і людей.DSC 0246

Саме шедевром любовної лірики з давніх часів до наших днів вважається «Пісня пісень». Це пісня про рай і райське кохання, які були втрачені внаслідок гріхопадіння Адама та Єви. Пісня пісень – це Axis Mundi Біблії.

Якщо в «Книзі пророка Йони» розповідається про повернення до Бога через покаяння, в «Книзі Екклезіаста» – через усвідомлення суєтності всього земного, то «Пісня пісень» – це повернення до Бога через любов, бо «Бог є любов» (1 Ін. 4: 8).

Шелковая Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент, філософ, релігієзнавець; авторка 130 наукових праць, опублікованих в Росії, США, Японії, Україні, Білорусії, Молдавії, у тому числі 2-х підручників з релігієзнавства.

Сфера наукових інтересів: релігієзнавство, філософія релігії, психологія релігії, компаративне релігієзнавство, етика, релігійна етика, філософська антропологія, російська релігійна філософія, соціальна філософія, соціальна психологія. Напрямок наукових досліджень: сутність та трансформації духовного світу особистості і духовного життя суспільства в світі, що змінюється.

Наша адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг