Відбулися семінари для керівників аматорських театральних колективів | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Відбулися семінари для керівників аматорських театральних колективів

 2 copy

25-26 березня 2017 року в Обласному організаційно–методичному центрі культури і мистецтва відбулися семінари для керівників аматорських театральних колективів та аматорів народного мистецтва закладів культури Харківської області. Захід було проведено в рамках ІІ Обласного фестивалю малих сценічних форм «Колібрі». Участь у подібних семінарських заняттях є чудовою можливістю підвищити рівень майстерності художніх керівників закладів культури клубного типу, керівників театральних гуртків і всіх бажаючих навчатися, щоб потім втілювати отриманні знання та практичні навички у своїй творчій діяльності. На цей раз долучитися до процесу кваліфікаційного зростання мали змогу не тільки спеціально запрошені фахівці, а й учасники та відвідувачі фестивалю.

У цьому році була організована навчальна дводенна програма, яка складалася з теоретичної та практичної частин. Усі учасники семінару з першого дня активно включилися у роботу завдяки координаційним зусиллям і професіоналізму провідного методиста КЗ «ООМЦКМ» Толкунової Наталії Віталіївни. Теоретичну лабораторію очолила режисер–викладач, керівник дитячої театр-студії «Менестрелі» та практичний психолог Антонова Елеонора Володимирівна. Основні проблемні питання її виступу – специфіка роботи в дитячому театральному колективі, підбір  вікового сценічного матеріалу відносно вікової психології та вибір п’єс для дітей різних вікових категорій; мета – створення засобами театральної виразності умов для безперервного розвитку творчих здібностей дітей та підлітків, розкриття естетичного потенціалу особистості, виховання у них художньо-мистецького смаку та відповідних вмінь. В основі методології реалізації окреслених завдань закладено отримання та засвоєння навчального матеріалу за допомогою спеціальних вправ, представлених у ігровій формі. Протягом заняття керівники дискутували з приводу молодого покоління артистів і глядачів, намагаючись визначити місце та значення театру в житті сучасної дитини. В процесі обговорення аматорському театральному колективу була відведена роль акумулятора психологічно-здорового клімату в дитячому оточенні. Були розглянуті різноманітні аспекти зазначеної теми: пошук дитячого репертуару, розвиток арт-терапевтичних методів, різна ступінь дитячої обдарованості, загальний рівень розвитку дитини, ведення індивідуального щоденника спостереження, зміни інтелектуальних потреб дітей в зв’язку з їх віковими змінами.

Другого дня з самобутньою авторської методикою, яка допомагає опанувати основи сценічного руху та бою, учасників семінару познайомив Калоян Армен Мігранович, актор,  режисер,  викладач Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, режисер-постановник  Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка. Перед організаторами та безпосередньо самим фахівцем було поставлено складне завдання: в надкороткий термін дати режисерам необхідний комплекс вправ, спрямований на вдосконалення фізичних можливостей актора-аматора, за допомогою якого стає можливим позбавитися тілесних затискачів та домогтися повного сценічного розкріпачення. В програму практичного заняття увійшли тренінги з розминки на базі аналітичного комплексу пантоміми, мовної та вокально-рухової координації, концентрації уваги на м’язовому апараті, вправи для розвитку виразності рук, пластичні імпровізації, синтетичний комплекс жестів і ритмічних структур тощо. Зміст семінару було побудовано з урахуванням рівня фізичної підготовленості більшості присутніх керівників і мало на меті продемонструвати, як завдяки пластиці, руху, ритму можна створити неповторний, стильний номер або повнометражну виставу, а за допомогою пластичних прийомів знайти образ вистави.

На закритті кожного з занять семінару всім учасникам були вручені сертифікати. Учасники семінару відзначили, що заняття проходили в доступній, демократичній формі та в позитивній емоційній атмосфері, що додатково сприяло збагаченню постановочних скарбничок цілою низкою дієвих практичних вправ, отриманню творчого імпульсу для нових ідей. Запрошені фахівці поділилися своїми практичними напрацюваннями, проблемами та успіхами, які були досягнуті в процесі залучення людини до театрального мистецтва. Цей захід відбувся на високому організаційному та виконавському рівні, що підтвердилося схвальними відгуками учасників семінарів.