Заключний етап XVI Відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Заключний етап XVI Відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло»

DSC 0035 copy copy

 14 травня 2017 року  відбувся заключний гала-концерт фестивалю «Кроковеє коло», який вже традиційно проходив на сцені  Центрального парку культури і відпочинку ім.  М. Горького.

Захід  зібрав  багато поціновувачів традиційної української культури. У концертній програмі взяли участь переможці конкурсу, дитячі та молодіжні фольклорні колективи м. Харкова та області, що змагались за номінаціями «Автентичний солоспів», «Автентичний гуртовий спів» і «Фольклорно-етнографічні дійства». До глядачів та учасників концерту з промовою звернулась  заслужена артистка України, директор КЗ «ООМЦКМ» Омельченко Людмила Григорівна, яка підкреслила важливість цього фестивалю, його самобутність та цінність.

DSC 0211Впродовж двох с половиною годин зі сцени лунали веснянки, колядки, купальські, історичні та ліричні  пісні, демонструвались фрагменти зільницьких, весняних, купальських обрядів, козацьких забав.  Порадували своїми талантами і сумські гості – пошуково-дослідницький фольклорний гурт «Толока» Сумського ОНМЦКіМ, які подарували глядачам не лише чудові весняні пісні, але і фрагмент весільного обряду «завивання гільця».  Серед особливих гостей та учасників концерту – справжні носії традицій, гурт «Палагеївська криниця» з Кегичівського району.

Організатори фестивалю – Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва та Спілка етнологів та фольклористів м. Харкова –підготували не лише чудову концертну програму, а й запросили відвідувачів парку на цікаві майстер-класи переможців фестивального конкурсу традиційних художніх ремесел. На алеях парку та в приміщенні розважального центру усі бажаючі мали можливість  навчитись мистецтву витинанки, народного розпису, виготовленню «ляльки-мотанки», писанки, та створити свої перші шедеври.DSC 0228 copy copy

У фіналі концерту відбулося  нагородження переможців і учасників фестивалю-конкурсу. Привітала і поздоровила конкурсантів голова журі – завідувач кафедри українського народного співу, професор Харківської державної академії культури, заслужений діяч мистецтв України Осадча Віра Миколаївна. Теплі вітання прозвучали від представника Харківської бісквітної  фабрики Анатолія Гординського. Солодкі набори від ПАТ «ХБФ»  разом із іншими подарунками – сертифікатами на путівку в оздоровчому таборі, керамічними виробами народного майстра О. Жовновського, технічними засобами, необхідними для кожного співочого колективу,  склали призовий фонд фестивалю.

Завершив гала-концерт слобожанський обряд «Водіння козлів», якому навчив усіх учасників та гостей концерту дослідницько-виконавський гурт «Муравський шлях».