КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Японське кімоно ХХ ст. у Харкові

e-mail Друк

  copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

7 червня в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилась виставка «Шовковий вітер: японське кімоно ХХ ст.». Ця виставка - одна з частин  інтерактивного проекту  під такою ж назвою та є авторським доробком харківського японознавця проф. Світлани Рибалко. У єдиному виставковому просторі вона поєднала справжні японські артефакти, що уособлюють мистецтво вбрання Країни Сонця, що Сходить, з експедиційними та архівними матеріалами. Проект, за задумом Світлани Рибалко, є діалогічним, інтерактивним, з «відкритим» фіналом. В експозиції можна бачити одяг для маленьких дівчат та дорослих шляхетних пані, призначений для свята, офіційного візиту та повсякдення. Від експонату до експонату можна простежити зміни смаків, стійкість традиційних візерунків і нові для кожного часу розробки.

Першою цікавою подією проекту стало відкриття. Глядачам, які знайшли час та завітали на цю церемонію, пощастило побачите наживо мистецтво одягання японського кімоно. Саме мистецтво, бо послідовності дій одягання кімоно японок навчають у спеціальних школах.

Кімоно в Японії є чимось більшим, ніж одяг. По-перше, це дарунок богів, адже найголовніше божество японської релігії Сіно – богиня Сонця  Аматерасу – була вправною ткалею. Тому здавна японці цінували і розвивали різноманітні техніки ткацтва, фарбування, вишивки – все те, що робить одяг мистецтвом.

Виставка працює до 5 липня.

e-max.it: your social media marketing partner