Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

 DSC 0142 copy copy copy

14 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка батику та художніх робіт харківської художниці і майстрині Наталії Владимирової «Декоративна Україна». На виставці були представлені роботи, виконані у техніці батик, графічні та живописні роботи, а також іграшки, виконані в оригінальній авторській техніці з використанням кави.

Українська природа, побут і традиції надихають автора на створення прекрасних декоративних творів. Втілюючи свої враження на тканині і папері, художниця не тільки відображує побачену красу, а й пропускає її через своє індивідуальне душевне сприйняття, змушуючи по-новому звучати звичні та знайомі нам сюжети.

Батик має насичений, але в той же час м'який колір, тонові переходи, гармонійно скомпоновану композицію, вдале поєднання властивостей тканини і фарб, що надають роботам Наталії Владимирової ніжності. Звичні рослинні і тваринні мотиви в авторському переосмисленні звучать по-новому: більш декоративно і фантастично.

Батик – це засіб розпису по тканині з використанням різних фарб і спеціального матеріалу - резерву, який є своєрідним контуром, що розмежовує кольорові плями та створює форми і сюжетну лінію твору. Техніка має дуже давню і багату історію: вона використовувалася у декоративно-прикладному мистецтві шумерів, Стародавнього Єгипту, Африки, Індії, Китаю, Японії. Найбільший розквіт, як і саму назву «батик», ця техніка отримала на індонезійському острові Ява, майстри якого досі славляться виготовленням творів високої якості та художнього рівня. Спочатку, маючи ритуальне і сакральне значення, батик був своєрідним оберегом.

Після європейської експансії і розвитку торговельних відносин, мистецтво батика поширилося по всьому світу. Великою популярністю користується батик і в Україні, завоювавши інтерес багатьох українських майстринь, в тому числі - харківської художниці Наталії Владимирової.

З одного боку, розпис по тканині простіший, в порівнянні з традиційними художніми техніками (живопис, графіка), з іншого – вимагає більшої посидючості, ретельності та великої акуратності.

Існує безліч різних технік батику. Наталія Владимирова використовує в основному холодний батик, де замість гарячого воску наноситься спеціальний прозорий резерв. Ця техніка має свої особливості, які створюють широке поле для творчих експериментів. Особливої легкості надає холодному батику використання натуральних і цінних матеріалів, зокрема - шовку.

Актуальність стародавнього мистецтва батику не втрачено і в наш час. Ця техніка, завдяки своїм властивостям і матеріалам, здатна змінювати інтер'єр житла, роблячи його більш затишним і естетично доповненим. Але батик може існувати і як окремий та самостійний об'єкт мистецтва, наприклад, на виставках, що з успіхом доводять роботи Наталії Владимирової.

Для графіки Наталії Владимирової характерний лаконізм (спрощені форми, нерідко - монохромність), але в той же час - увага до деталей, тонка проробка. Використання звичних для графіки матеріалів - ручки і кольорових олівців, поєднання реалістичних і абстрактних форм, створюють особливий казковий світ.

Цікавими є й авторські іграшки Наталії Владимирової, які виготовляються в незвичній техніці, з використанням кави. Забавні «кавові» коти вписуються в легку атмосферу виставки, вдало доповнюючи інші декоративні роботи художниці.

У творчості Наталії Владимирової втілилась любов до природи української землі, її багатої культури і традицій. Тему українського села художниця розкриває не тільки з побутової, але і з духовної сторони, звертаючи увагу на важливість гармонійного співіснування між людьми і природою. Сонце, яке часто з'являється в роботах Наталії, немов огортає своїми обіймами землю, стаючи з нею єдиним цільним простором.

Не дивлячись на різні техніки і жанри, які представлені на виставці «Декоративна Україна», Наталії вдалося об'єднати всі твори не тільки естетично, але і чуттєво. За допомогою своєї творчості художниця прагне передати глядачам любов до українських традицій і природи, любов до мистецтва, любов до краси, любов до життя.

Сховати сніг