Виставка українських традиційних строїв рубежу XIX – XX ст. «Дерево життя» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Виставка українських традиційних строїв рубежу XIX – XX ст. «Дерево життя»

 22382507 1597683306950760 3424757095570735509 o copy

11 жовтня в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилась виставка українських традиційних строїв рубежу XIX – XX ст. «Дерево життя». На виставці представлені автентичні українські строї з різних регіонів України (Слобожанщини, Полтавщини, Тернопільщини, Полісся) з приватної колекції Ірини Маркевич та Ірини Голубєвої.

Колекціонери мають за мету через показ строїв долучити відвідувачів виставки до українського культурного джерела. Вони знайшли та зберігають традиційний український народний костюм, щоб розповісти нам, сучасникам, про історію та долю українського народу, про його культурні уподобання та традиції.

Традиційне вбрання є невід’ємною складовою, без якої немислима національна ідентичність українського народу. Будь-який національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох та є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей народу. Своєрідність природних та історико-культурних умов життя населення окремих регіонів України, взаємозв’язки українців з іншими народами віддзеркалились у різноманітті та різнобарвності українських строїв.

Перше з чим асоціюється українське традиційне вбрання, це безумовно вишита сорочка. І це той, чи не єдиний елемент, який і сьогодні є достатньо актуальним у гардеробі українця. Українська вишиванка є одним з небагатьох національних брендів , відомих в усьому світі. Колекціонери мають велику надію, що хоч і не весь стрій, а окремі його елементи,можуть використовуватись у сьогоденні для створення сучасного чарівного жіночого образу, який стане окрасою буденності.

Виставка триватиме до 18 жовтня.

22384092 1597683976950693 7099572155915082144 o