КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Обласний семінар для керівників аматорських хореографічних колективів Харківської області

 7687 copy

30 листопада 2017 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся семінар для керівників аматорських хореографічних колективів Харківської області «Балетмейстерська робота на основі лексики народно-сценічного та історично-побутового танців. Співтворчість концертмейстера і керівника хореографічного колективу». Метою проведення цього навчально-методичного заходу є підвищення майстерності керівників колективів художньої самодіяльності та популяризація хореографічного мистецтва шляхом обміну досвідом та надання практичних рекомендацій. У семінарі взяли участь близько 40 керівників і вихованців хореографічних колективів з 15 районів та 5 міст Харківської області.

Відкрила семінар Любов Миколаївна Мякіннікова, заступник директора з культурно-дозвіллєвої роботи КЗ «ООМЦКМ», після привітального слова якої до роботи у першому блоці анонсованої програми приступила Ольга Барабаш, старший викладач кафедри хореографії факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, лауреат міжнародних і національних конкурсів виконавців і балетмейстерів. З самого початку до розкриття теми «Відтворення національних образів і характерів в народно-сценічному танці (на прикладі танцювальної культури Іспанії та Грузії)» були залучені всі присутні в залі, захоплені безперечно талановитим та темпераментним виступом. Атмосфера взаєморозуміння, задоволення від творчого процесу, зачарування красотою пластики була досягнута значною мірою завдяки професійній підтримці акомпаніатора Євгенії Подкопай. Саме на вагомій місії, яка покладена на фігуру концертмейстера в діяльності хореографічного колективу, акцентував увагу провідний методист КЗ «ООМЦКМ» Дмитро Попов.

Другий час семінару було відведено опануванню технічними елементами обертальних рухів у жіночому народному танці. Завдяки методичним викладкам Наталії Добролюбової, викладача вищої категорії Харківського Вищого коледжу мистецтв, було практично проаналізовано дотримання традицій вивчення жіночої хореографії, засвоєна технологія постановки корпусу, рук, ніг, голови виконавця жіночої партії.

У цілому захід виявився насиченим і результативним, відгуки керівників мали доброзичливу та позитивну характеристику, відмічалася наочність і демонстрація, як ефективний прийом оволодіння новими знаннями та повторення набутих навичок. Усі учасники семінару висловили подяку на адресу директора КЗ «ООМЦКМ» Людмили Омельченко за високий рівень організації семінару та створення комфортних умов для продуктивної творчої діяльності. На завершення зустрічі керівники отримали сертифікати, які засвідчують підвищення їх кваліфікації за відповідною тематикою, а лекторам-викладачам, у свою чергу, були вручені подяки за проведення майстер-класів.

Викл. сніг