КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

СЕМІНАР З ТЕАТРАЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ: ВІД ПРОВІНЦІЇ ДО КУЛЬТУРНОЇ СТОЛИЦІ

 IMG 0692 copy

29-30 березня 2018 року у м. Суми відбувся СЕМІНАР З ТЕАТРАЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ: ВІД ПРОВІНЦІЇ ДО КУЛЬТУРНОЇ СТОЛИЦІ, ініціатором якого виступило регіональне відділення національної спілки театральних діячів України у місті Суми.

Метою та основним завданням СЕМІНАРУ було розглянути та засвоїти досвід позитивного впливу театру і заснованих ним культурних програм на загальну культурну ситуацію в місті та регіоні; обговорення ролі театру як публічного інституту в житті міської громади; обмін досвідом та виокремлення перспективних напрямків діяльності театру щодо активізації культурного життя обласних та малих міст України.

Формат Семінару поєднав лекції з обговореннями і пройшов у рамках VI «Чеховфесту», учасники долучилися до перегляду фестивальної вистави «Солодка Даруся» за романом М. Матіос Івано-Франківського театру ім.І.Франка (реж. – Р. Держипільський) у Сумському театрі для дітей та юнацтва.

Подію від НСТДУ відкрив директор фестивалю «Чеховфест» – Володимир Нянькін, який наголосив: «Ми раді, що Спілка підтримала ідею щодо семінару в Сумах, і цей захід став можливим. Спілка – це спілкування! Тож, сподіваємось на багато корисного спілкування».

Перший спікер Артемій Аніщенко, режисер Чернігівського театру ім.Т.Шевченка поділився подробицями організації фестивалю «Мрій Дім»: «Мрій» у нашій назві це більше дієслово, ніж іменник, це заклик для наших учасників». Девіз Артемія – «МРІЙ! ВІР! ДІЙ! – став девізом для багатьох учасників Семінару.

Наступна лекційна панель була проведена Ростиславом Держипільським, директором-художнім керівником Івано-Франківського театру ім. І. Франка, керівником напряму регіональної політики НСТДУ, який поділився своїми театральними правилами:

– Міф «В театр ходити модно» в Івано-Франківську став реальністю;

– Театр треба час від часу «провітрювати» – запускати свіже повітря, тобто запрошувати постановників та акторів зі сторони;

– Треба постійно тримати глядача в тонусі – дивувати і провокувати.

Учасники Семінару зацікавлено слухали про легенди Мультидисциплінарного фестивалю PORTO FRANKO, який в цьому році пройде з 13 по 17 червня у м. Івано-Франківськ.

Також під час Семінару відбулася лекція театрального критика Олега Вергеліса, керівника напряму інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю НСТДУ. Він поділився досвідом розвитку маленьких містечок на прикладі литовського Паневежису, який завдяки театру з провінційного міста перетворився на центр світу.

Скайп-конференція від Ірини Френкель – відомої громадської діячки та заслуженої артистки України, автора, організатора та продюсера відомих міжнародних професійних мистецьких проектів, зокрема Contemporary music days in Vinnytsia, «VINNYTSIA JAZZFEST», «OPERАSFEST TULCHYN» була присвячена досвіду організації та проведення останнього фестивалю.

Також на учасників чекала практична робота. Після екскурсій у селище Кияниця з маєтком Харитоненка, та у садибу Линтварьових у Сумах, в одному з флігелів якого писав свого «Лісовика» молодий А. Чехов, і де зараз знаходиться меморіальний музей письменника, вони провели «мозковий штурм» з продукування ідей щодо цих просторів. Учасники пропонували використовувати ці об’єкти як навчальні заклади у різних напрямах: екоосвіта, літературні, художні і театральні студії. Виникла навіть ідея провести Чехов-квест у маєтку Линтварьових, оскільки він пов’язаний з життям А. Чехова та його родини, в тому числі і його брата Миколи, який написав там багато картин і там помер. Це можуть бути локації, пов’язані з різними напрямками роботи самого Антона Чехова і членів його родини. І навіть пропонували посадити вишневий сад з іменними деревами. Також було б цікаво проводити тут театральні перформенси із «зануренням» у чеховську атмосферу, народжувати щось на кшталт імерсивного театру. А ще – вернісажі, пленери, виставки флористів тощо.

Приємним бонусом для учасників також була екскурсія Театром ім.М.С.Щепкіна від директора Миколи Юдіна.