КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Фотовиставка Олени Долженко «Дарунок Бога»

e-mail Друк

 DSC 0013 copy copy copy copy

З 12 квітня по 5 травня 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва проходила персональна фотовиставка Олени Долженко «Дарунок Бога».

На виставці глядач міг познайомитися з роботами автора, зробленими під час кількох подорожей по одним з найбільш високогірних і одночасно - мальовничих регіонах Грузії: історичним областям Сванетії і Тушетії, і муніципалітету Казбегі. Не випадково, виставка називається «Дарунок Бога», бо саме так місцеві жителі називають тих рідкісних гостей, які наважилися побувати в цих важкодоступних місцях. На фотографіях зображена красива, але сувора природа, середньовічні споруди, старовинні звичаї, і життя людей, якого практично не торкнулась сучасна цивілізація. Олені Долженко вдалося показати відмінні риси кожного з представлених регіонів.

Сванетія – історична область на північному заході Грузії, яку населяють свани – субетнічна група грузинів. Цей регіон відомий своєю незайманою природою і унікальними родовими баштами. Як виявилося, основне призначення башт не захист від ворогів, так як їм було не легко потрапити в цю місцевість, а захист від кровної помсти, звичай якої був поширений серед сванів.

Через проблеми з життєзабезпеченням в 50-і роки ХХ століття більшість жителів іншої історичної області - Тушетії були переселені в Алазанську долину. Незважаючи на непрості умови проживання і роботи в високогірній місцевості, багато людей не розривають зв'язку зі своїм будинком. Багато тушінців влітку повертаються до рідного краю, і живуть там до першого снігу. Близько півроку автомобільні шляхи в Тушетії залишаються закритими, і єдиним способом потрапити туди є гелікоптер.

Муніципалітет Казбегі - високогірний район і один з небагатьох повністю гірських районів Грузії. Клімат тут більш холодний, і практично відсутній ліс. Перш за все Казбегі відомий захоплюючими дух видами гори Казбек (другої за висотою гори Грузії), з якою пов'язано безліч легенд і оповідей.

Для фоторобіт Олени Долженко характерний яскравий колорит, експерименти зі світлом, цікаві композиційні рішення. Димка ранкового туману, суворі вежі і гори, серпантин доріг, оксамит водоспадів, монументальність величезних скель, останні промені сонця на тлі сніжних вершин, графічність зимових пейзажів, яскраве зелене покривало літніх гір, всі відтінки і буйство осінніх фарб... Олена знімає ті деталі, моменти, і стани, які можна вловити лише в певний час, знаходить ті ракурси, які можуть підкреслити всі тонкощі і особливості краси, яку вона споглядала. Крім примітних художніх якостей, фотографіям Олени Долженко властиве емоційне наповнення, і великий спектр настроїв, які може відчути глядач.

Олені вдалося передати і внутрішній світ людей, зображених на портретах: сміливість, доброта, гостинність, відкритість до людей, вміння радіти простим речам, любов до життя - ті якості, які сьогодні рідко можна зустріти.

Велика розмаїтість природи, старовинна середньовічна архітектура, щирі люди, багатовікові традиції... дивовижно, як на такій маленькій території може бути стільки багатства! На прикладі Грузії, ми можемо бачити ту гармонію життя, в якій людина усвідомлюється як єдине ціле з природою.

У своїх фотографіях Олена Долженко відображає не тільки побачене, а й відчуте, запрошуючи людей в захоплюючу подорож. За допомогою робіт, представлених на виставці «Дарунок Бога», глядач може зануритись у неповторну атмосферу Грузії, і ближче познайомитися з цією дивовижною країною.

e-max.it: your social media marketing partner