КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar 2023
kobzar metod
 
LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Творчий звіт народного хору народної пісні «Джерело» Балаклійського РБК

e-mail Друк

  3

3 листопада 2018 року в Балаклійському районному Будинку культури відбувся святковий концерт «А пісня злітає, як птиця, І серце торкає крилом…» з нагоди підтвердження почесного звання «народний аматорський колектив» хору народної пісні «Джерело» під керівництвом заслуженого артиста України Романа Пасєки.

Народний хор «Джерело» було створено у 1970 році Володимиром Шилом, а з 2004 року його очолює професійний хормейстер, виходець з Національного заслуженого академічного народного хору України імені Г. Верьовки, нині – заслужений артист України Роман Пасєка. Беззмінним акомпаніатором і керівником інструментальної складової народного хору «Джерело» вже декілька останніх років є талановитий музикант Григорій Педько, який очолює ансамбль народних інструментів Балаклійської дитячої музичної школи.

Спочатку це був суто жіночий гурт з назвою «Родник»; поволі до його складу почали вливатися й чоловічі голоси. Завдяки талановитим артистам та яскравому хормейстерському таланту керівника, хору стали підвладні не лише місцеві сцени, а й обласні та всеукраїнські. Вплив цього колективу на формування культурних традицій Балаклійського краю та Харківщини в цілому переоцінити неможливо. За роки існування його учасники заклали міцний фундамент добра, любові до рідної землі, сформували свій неповторний менталітет з яскравим українським характером і самобутнім талантом, підтвердивши високий клас виконавської й художньої майстерності. За чотири десятиліття хор заволодів народною любов’ю та здобув чимало почесних титулів: неодноразово захищав почесне звання «народний», відстоював славу Балаклійщини на всеукраїнському та міжнародному рівнях і, безумовно, завжди є бажаний гість усіх районних заходів. Його популярність не тільки не згасає, а набуває все більшого зростання, бо завжди молода українська пісня, бо затребувана її споконвічна мудрість.

 8

Концертна програма творчого звіту складалася з 21 номеру та була відкрита піснею – «Величальна» у виконанні повного складу ансамблю. Були представлені різнопланові композиції (акапельні твори, жартівливі, патріотичні, українські народні пісні та пісні сучасних композиторів). Вбрання сцени та концертні костюми відповідали жанру виконання пісень, що підтримували сценічний образ. Учасники ансамблю з великим задоволенням виконували вокальні твори, демонстрували щиру закоханість в українську пісню. Особливою увагою за ліричність, сердечну теплоту та душевність виконання, технічну майстерність у чіткому голосоведінні хочеться відзначити виконання пісень «Мати журавлика жде» (солістка Ірина Ворошило), «Пісня про рушник» (соліст Борис Шипенко), «Ой ходила бережечком», «Привітальна». У глядачів бурхливі оплески викликали пісні у виконанні учасників народного хору «Гей соколи», «Ой терла я льон», «Терниця». Гарно прозвучали музичні мелодії у виконанні ансамблю народних інструментів БДМШ «Циганські варіації» та «Під небом Парижу». Звітний концерт завершився пісенною композицією «Розпрягайте хлопці коней», яка так само як й інші була добре відпрацьована, у вокально-технічному та художньо-сценічному оформленні.

З огляду на успішно проведений творчий звіт, багаторічну плідну працю, збагачення духовного надбання рідного народу, розвиток і популяризацію української народно-пісенної культури, а також активне збереження традицій Слобожанського краю, члени атестаційної комісії вирішили рекомендувати колегії Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації підтвердити хору народної пісні «Джерело» під керівництвом Романа Пасєки Балаклійського районного Будинку культури почесне звання «народний аматорський колектив».

 12

 16 15

 13

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг