Підсумкова конференція «Академії культурних лідерів» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Підсумкова конференція «Академії культурних лідерів»

 kult lider

     19 – 20 червня у м. Києві відбулась Підсумкова конференція «Академії культурного лідера» – спільного проекту Міністерства культури України та Goethe-Institut в Україні, метою якого була підготовка ТОП менеджерів галузі культури для ОТГ та малих міст України.

     Учасників конференції привітали почесні гості – Світлана Фоменко, перший заступник Міністра культури України, Беата Кьолер, директорка Гете інституту в Україні, Ірина Френкель, директорка Українського центру культурних досліджень та Павло Третьяков, голова ГО «Інститут культурної політики». Наступними взяли слово директор директората стратегічного планування та розвитку європейської інтеграції Міністерства культури Ярослав Петраков із доповіддю «Реформа Децентралізації в культурі та сценарії культурного розвитку громад» та представник Міністерство регіонального розвитку Лідія Євтушенко – «Формування сталої громади – Стратегія регіонального розвитку до 2027».

     Ірина Френкель, спираючись на аналіз практичних помилок, детально зупинилася на алгоритмах заповнення заявок на культурні проекти.

Європейський експерт Біргіт Шпренгер, референтка відділу культури Державної канцелярії Тюрингії (Німеччина) поділились практичним досвідом.

Патрік С. Фьоль, разом з Діаною Рахмановою та Вікторією Єрофеєвою розповідали про трансформацію як глобальну тему, на прикладі практичного досвіду гостей з Узбекистану та Киргизстану.

     Другий день конференції розпочався з вступного слова Беати Кьолер, Ірини Френкель та Павла Третьякова.

Патрік С. Фьоль виступив із доповіддю «Контекстуалізація – АКЛ як підхід до розвитку культури на засадах децентралізації».

     Перед завершенням учасники отримали своє останнє завдання у рамках проекту та розділились на групи для спільної роботи над проектами, які з успіхом презентували, спираючись на свої напрацювання впродовж усіх 5-ти модулей навчання.

     На завершення учасників проекту, експертів та тренерів привітав Міністр культури України Євген Нищук. Він зазначив, наскільки важливим є цей проект в сучасних умовах, оскільки процеси децентралізації відкривають багато можливостей для розвитку малих міст, сіл та селищних громад. Ефективність розвитку громади залежать від критичної маси обізнаних та вмотивованих «агентів змін» в новостворених ОТГ.

     Світлана Литовченко, провідний методист відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, протягом року брала участь в навчальних модулях цієї програми, виконала усі вимоги навчання та захисту програми розвитку та отримала Сертифікат про проходження та успішне закінчення курсу «Академія культурного лідера» від Міністра культури України Євгена Нищука та директорки Гете інституту в Україні Беати Кьолер.

kult lider22kult lider33kult lider44kult lider55kult lider66