Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Афиша
 
Чорнобиль
 
конкурс театральної фотографії «5-та стіна»
 
обласний конкурс сувенірів "Про Харківщину"
 
ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Скарби старовинного слобожанського співу «оживають» в цифровому форматі!

e-mail Друк

23032020

Презентуємо вам спільні зусилля співробітників нашого Центру та групи ентузіастів зі створення цифрового архіву пісенного фольклору Слобожанщини та Полтавщини у вигляді повністю відкритого для безкоштовного користування сайту.

Цифровий архів пісенного фольклору Слобожанщини та Полтавщини

Для нашого відділу досліджень нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій (донедавна лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини) це дійсно визначна подія, оскільки впродовж десятиліть безцінні етнографічні матеріали, що зберігалися у наших фондах, були практично недоступні широкому загалу, не популяризувалися  так, як на це заслуговує народна культура.

З кінця 70-х років минулого століття харківські фольклористи записували пісенно-обрядовий фольклор Слобожанщини, сусідніх регіонів і більшу частину матеріалів передавали до Фонду Центру. Започаткувала цей процес Віра Осадча, нині професор Харківської державної академії культури, а тоді - методист Обласного центру народної творчості (так раніше називався наш центр).  Згодом до поповнення зібрання долучилися і молодше покоління фольклористів-збирачів. Повністю усі свої унікальні експедиційні матеріали передала у фонд Галина Лук'янець, яка і нині працює в ООМЦКМ.  Наразі фонд включає і безцінні матеріали експедицій Мирослави Семенової, Наталії Олійник, які теж роками досліджували слобожанський фольклор. З настанням епохи інформаційних технологій все більш необхідними стало забезпечити перспективи та доступність цієї інформації для майбутнього.

Колишній співробітник центру, Світлана Коновалова, виступила організатором процесу створення сайту, залучивши справжніх патріотів української культури, що безкоштовно спрограмували та опрацювали усі необхідні технічні моменти. А співробітники ООМЦКМ Галина Лук'янець, Юлія Лузан та Катерина Курдіновська впродовж декількох місяців наповнювали сайт матеріалами.

Наразі формат сайту надає безліч можливостей для усіх категорій зацікавлених слухачів. Розширений пошук (за територіальними ознаками, жанром, текстом, сюжетом, виконавцями) стане в нагоді науковцям, керівникам фольклорних і вокальних колективів, шанувальникам народної пісні і навіть тим, хто шукає особисті культурні зв'язки зі своїм родом чи історичною спадщиною. Звуком, текстами, фотографіями там  з нами "спілкуються" справжні носії давніх традиції, чудові автентичні співачки і співаки, більшості з яких вже немає на цьому світі.

Зараз від вас, відвідувачів цього ресурсу, певним чином залежить, чи буде жити й далі слобожанська пісня. Заходьте на сторінки пошуку, знайомтеся з усім багатством нашої спадщини, завантажуйте та вивчайте усе, що вам до вподоби.

e-max.it: your social media marketing partner