Продовжується робота з наповнення цифрового архіву фольклору Слобожанщини та Полтавщини | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Продовжується робота з наповнення цифрового архіву фольклору Слобожанщини та Полтавщини

05062020 

Робота з наповнення цифрового архіву фольклору Слобожанщини та Полтавщини продовжується, адже ми хочемо, щоб архів став дійсно цікавим і, водночас, зручним у використанні джерелом інформації як для науковців, так і для широкого загалу користувачів.

Наразі архів містить 1449 записів пісень. Їх, як і раніше, можна фільтрувати за жанрами, місцем запису, або, обравши область, регіон чи рік запису. Наприклад, якщо вас цікавлять лише купальські чи весільні пісні, то ви можете вибрати саме їх з усього списку жанрів. А можливо, ви хочете знати, які пісні співали у вашому селі? То введіть назву свого села і матимете таку можливість. Також, ви можете пошукати на нашому сайті пісню, навіть якщо знаєте лише перший рядок.

Тепер записи можна завантажити на комп’ютер або телефон і насолоджуватися ними у будь-який зручний час. А можна зробити ще простіше: зайти на сайт та просто натиснути кнопку «грати всі» і слухати пісні по черзі. Поступово до звукових файлів додаються розшифровані тексти пісень. Співробітники відділу досліджень нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій Галина Лук’янець, Юлія Лузан та Катерина Курдіновська розшифровували та розмістили на сайт тексти веснянок, купальських, буряшних, жартівливих та весільних пісень.

Ця робота триватиме ще довго, адже ми працюємо й над визначенням мотивів пісень і, якщо ви захочете слухати пісні про кохання, то зможете обрати потрібний мотив і побачити перелік пісень, в яких йдеться про кохання.

Окрім наповнення сайту, ми залучаємо всіх охочих глибше пізнавати традиційну культуру через пісні. Наприклад, розробили короткий тест-розвагу «Чи добре ви знаєте весільні пісні?», де за допомогою цифрового архіву можна відповідати на запитання й більше дізнаватися про весілля. Під час проходження тесту ви також можете розглянути весільні фотографії з с. Киселі Первомайського району Харківської області, с. Пришиб Балаклійського району Харківської області, смт. Нова Водолага Нововодолазького району Харківської області та с. Матяшівка Великобагачанського району Полтавської області. Тест можна також відшукати на офіційних сторінках Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва та Лабораторія досліджень нематеріальної культурної спадщини  у Facebook.

Ми також заохочуємо вас, всіх відвідувачів цифрового архіву фольклору Слобожанщини та Полтавщини, активно використовувати матеріали для досліджень та вивчення без реєстрацій та черг, лише за умови посилання на джерело.

05062020 1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Весільна фотографія з села Пришиб Балаклійського району Харківської області

Експедиційні матеріали О. В. Коваль та Т. П. Коваль