КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

«Невгасима й незабутня пам’ять і слава»

 31082020

Таку назву має мистецько-патріотична сценічна композиція, що була представлена невеликій кількості глядачів (у зв’язку з карантином) у виставковій залі ХООМЦКМ 28 серпня 2020 року, але відеозапис цієї події мають змогу побачити в соціальних мережах та в YouTube всі бажаючі і зацікавлені наші прихильники.

Виконавцям і всім присутнім подякувала за пам’ять про героїв і героїчні сторінки історії України директор Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Людмила ТЕРЕЩЕНКО.

300820 15Сценічне дійство «Невгасима й незабутня пам’ять і слава» присвячене Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відзначається щороку 29 серпня.

Саме 29 серпня 2014 року – день, коли в російсько-українській війні на Сході України проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Наприкінці серпня після запеклих боїв під Іловайськом нові ворожі сили із Росії взяли в оточення українське військо. То був «Іловайський котел» – ворог підступно розстріляв коридор, яким за домовленістю, мали виходити українські бійці.

Цим трагічним подіям передували Євромайдан, Революція гідності на майдані Незалежності в Києві в лютому 2014-го року.

Всі ці події було відтворено мистецько-сценічними засобами, поетичним словом, вокальним виконанням захоплюючих пісенних творів, хореографічними і музичними композиціями.

310820 8Поєднання таких відомих пісень, як «До свидания, мальчики» Б. Окуджави, доповненої українським текстом А. Тимченко, у емоційному виконанні заслуженої артистки України Олени ШИШКІНОЇ та «Ой, у вишневому саду», яку у незвичному авторському виконанні представила лауреат міжнародних конкурсів Галина ГЕЙКО, з відеорядом хронікальних кадрів хлопців та дівчат у сучасній війні на Сході України додавало емоційно-хвилюючого враження і сприйняття.

Усе дійство було насичено духовністю, емоціями і почуттям гідності за свою країну. Від першої сцени «Кохання на Майдані» і виконання Гімну України усіма присутніми разом з Майданом на відеоекрані до фінального співу пісні «За Україну» Л. Кудріч у виконанні народного вокального ансамблю «ДУША» Будинку культури Богодухівського району, художній керівник Оксана МИХАЙЛЮЧЕНКО.

У сценічній композиції «Невгасима й незабутня пам’ять і слава» взяли участь:310820 4

- митці Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва: Марія ОМЕЛЬЧЕНКО, Наталія ПАРАСОЧКІНА-ВІХТИНСЬКА, тріо «ОБЕРЕГИ» – заслужені артистки України Людмила ОМЕЛЬЧЕНКО, Вікторія ОСИПЕНКО та Олена ШИШКІНА, лауреат міжнародних конкурсів Галина ГЕЙКО,

лауреат міжнародних конкурсів Володимир ГЕЙКО,

- студент Харківського вищого коледжу мистецтв Мікаель ІЩЕНКО,

- студент Харківського музичного училища імені Лятошинського  Тигран САГАТЕЛЯН,

- студентський інструментальний ансамбль, художній керівник Любов МАНДЗЮК,

310820 14- студентка Харківського національного університету мистецтв імені Котляревського Дарина СТАРОВОЙТОВА,

- зразковий ансамбль танцю «МРІЯ» Палацу культури Основ'янського району м. Харкова, художні керівники Людмила БАРТОШ та Світлана ГОНЧАРЕНКО,

- народний вокальний ансамбль «ДУША» Будинку культури Богодухівського району, художній керівник Оксана МИХАЙЛЮЧЕНКО,

- відеосупровід, монтаж та інсталяції – Юлія ХАРІНА,

- відеооператор і монтаж відеоверсії – Ганна КОБЕЦЬ,

- майстер світлин – фотохудожник Валентина БІЛОУСОВА,

- звукорежисер Олексій КЛІМЕНКО,

- режисерсько-постановочна група – Олена АКИМЕНКО, Ігор КРАВЧЕНКО та Дмитро ПОПОВ,

- автор сценарію та головний режисер мистецько-патріотичної сценічної композиції «Невгасима й незабутня пам’ять і слава» – заслужений діяч мистецтв України Олександр САВЕНКО.

310820 1

310820 2

310820 5

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner