Літературно-музичне дійство «Я – УКРАЇНКА, ЛЕСЯ!» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Літературно-музичне дійство «Я – УКРАЇНКА, ЛЕСЯ!» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

lit myz diystvo Lesya Ukrainka

«Я – УКРАЇНКА, ЛЕСЯ!» – літературно-музичне дійство, присвячене 150-річчю від дня народження Лесі Українки, відбулося в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Виконуюча обов’язки директора КЗ "ООМЦКМ" Віра ЛАГУТІНА привітала присутніх перед початком дійства.

 Леся Українка – поетеса, драматург, письменниця, перекладачка, публіцист, громадська діячка.

Особистість Лесі Українки, багатогранна і різнобічна, не давала можливості осягнути неосяжне. В нашому дійстві-виставі ми намагалися через вірші, поезії, перекладені на музику, рядки з листів представити живу Лесю. Жінку з її коханням і стражданням, ліричністю і мужністю, безмежною любов’ю до України і її природи.

Прийшло на думку розповісти про нашу видатну українку її ж вустами: «Я – Українка, Леся. Насправді – Лариса Косач, а то мій літературний псевдонім». З цим чудово впоралася в чомусь схожа на неї наша методист, актриса Наталія ПАРАСОЧКІНА-ВІХТИНСЬКА.

Вершиною творчості Лесі Українки стала драма-феєрія «Лісова пісня». Отже і наше дійство ми почали з прологу, провесни, коли починає оживати природа, і саме в цей час з’являються головні герої – серед лісових русалок Мавка і з сопілкою Лукаш, пробуджуються їх почуття і висока поетичність душ.

Незримою дійовою особою були  чарівні звуки сопілки, які пробудили кохання Мавки до Лукаша і супроводжували виставу з початку до кінця.

Серед багатьох вистав і фільмів, які є в Youtube, на мій погляд, наші юні виконавці – Ярина ДЕНДЕБЕРЯ в ролі Мавки та Гліб КЛИМЕНКО в ролі Лукаша найбільш переконливі, емоційні, яскраві.

А танці лісових русалок у виконанні дівчат зразкової студії сучасного танцю «АРіРА», якою керує Наталія БЄДІЧ, додали прологу ліричності і загадковості.

Історія трагічного кохання Лесі Українки і Сергія Мержинського окремою сторінкою-мелодією прозвучала у виконанні заслуженої артистки України Вікторії ОСИПЕНКО і скрипаля В’ячеслава ШЛЯХОВА.

Сонцелюбний романс «Давня весна» у виконанні  Єлизавети ФЕДОРЕНКО та гітариста Андрія ТРЕТЬЯКА, студентів Харківської державної академії культури, додали оптимістичної ноти, яка перейшла в жартівливу. Особливе місце у творчій біографії Лесі Українки займає фольклор, одну з жартівливих пісень із її записів й заспівав гурт «ЛАДА».

Співочі твори Лесі Українки пролунали у виконанні народного вокального ансамблю «ЗОРЯНОЧКА» БК Дергачівської міської ради, керівник Ольга ПРОЦЮК, а прикрасила їх декламацією Ярослава ПОЛИНЬКО із Борівського Палацу культури.

Мелодію сопілки доповнив дует флейтисток – Марії ДОЛГИХ та Софії ОЛІЙНИК, учениць Дитячої музичної школи № 9 м. Харкова.

Тему феєрії підхопили зразкові ансамблі танцю – «МРІЯ»  Мунiципального центру культури та аматорського мистецтва, керівники Людмила БАРТОШ і Світлана ГОНЧАРЕНКО та «НАДІЯ» Богодухівського міського будинку культури, керівник Надія ПЕДАН.

Сповнений життя монолог Мавки і Лесі Українки:

«Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає!»

і яскравий дівочий танець «Веснянка», що його виконав народний ансамбль танцю «ЗАКАБЛУКИ» Харківського вищого коледжу мистецтв, керівник заслужений працівник культури України Олена КОВАЛІВСЬКА, надали життєстверджуючу ноту фінальній сцені.

 

 

1

1014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1728

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головний режисер,

заслужений діяч мистецтв України

Олександр САВЕНКО

Сховати метелика