Відбувся третій семінар із циклу семінарів, присвячених пошуку та дослідженню місцевих елементів НКС | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Відбувся третій семінар із циклу семінарів, присвячених пошуку та дослідженню місцевих елементів НКС

 nks sem 25 05 2021

25 травня 2021 року відбувся семінар «Пошук та дослідження місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини (знання та практики, що стосуються природи та всесвіту)» для представників ОТГ, що опікуються питаннями культури, співробітників будинків культури, клубів, бібліотек, музеїв та всіх зацікавлених осіб.

Третя зустріч, у якій взяло участь понад 100 учасників, проходила в онлайн-форматі на платформі Zoom і була присвячена темі виявлення, ідентифікації та розробки елементів в галузі «Знання та практики, що стосуються природи та всесвіту». Організатором цього, як і попередніх двох семінарів з нематеріальної культурної спадщини (НКС), є відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

Спікери поділились з учасниками семінару теоретичними та практичними напрацюваннями з дослідження й охорони елементів НКС.

Першою взяла слово директор КЗ «ООМЦКМ» Віра Лагутіна і зазначила, що семінар є необхідною частиною роботи з наповнення Переліків елементів НКС та має стати поштовхом для активізації діяльності в громадах.

Юлія Лузан, провідний методист відділу дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій КЗ «ООМЦКМ», окреслила особливості галузі «Знання та практики, що стосуються природи та всесвіту» та навела приклади зі Списків ЮНЕСКО, Національного переліку та Переліку елементів НКС Харківської області.

Про обряди та повір’я, пов’язані з будівництвом хати в слобожанській традиції розповів Михайло Красиков, професор кафедри українознавства, культурології та історії науки Харківського національного університету «Харківський політехнічний інститут», директор Харківської філії Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського Національної академії наук України, директор етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Гната Хоткевича НТУ "ХПІ"», директор галереї «ART KhPI».

З темою «Традиційні знання та практики з народної метеорології Харківщини» виступила Наталія Олійник, провідний методист відділу з методичної роботи КЗ «ООМЦКМ» і нагадала учасникам семінару, які знання з народної метеорології побутують на території Харківської області й до цього часу, а також подала ідеї для розробки нових елементів нематеріальної культурної спадщини.

Прикладом роботи з охорони елементу «Збір та застосування в побуті цілющих рослин у селах Добролюбівка та Токарівка Куп’янського району» поділилась Олена Мешкова, директор Токарівського сільського Будинку культури, керівник краєзнавчого гуртка, гуртків «Зелійниця» та «Гончарик», керівник творчого об’єднання «Село майстрів», майстер з травоплетіння.

Про свій довід дослідження елементу НКС «Знання і практики приготування сахновщинського короваю» розповів Олег Яриніч, заступник директора КЗ «Сахновщинська централізована система». Окрім того, Олег Валерійович зазначив, що робота з подальшого вивчення нематеріальної культурної спадщини Сахновщинської громади не припиняється, а навпаки набирає обертів.

З проектом «Ініціатива Інтелектуальних Мандрівок» та розробкою екскурсій, пов’язаних з елементами НКС ознайомила учасників семінару Олена Красиля, засновник та керівник проекту «Ініціатива Інтелектуальних Мандрівок», сертифікований гід-екскурсовод, тренер з медіаграмотності українсько-польського проекту «Справа Вголос». Олена Іванівна навела декілька яскравих прикладів, коли нематеріальна спадщина громади успішно ставала частиною туристичного маршруту.

Наступний семінар за темою «Пошук та дослідження місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини (традиційні ремесла)» планується провести у вересні 2021 року.