Чому так важко даються зміни? | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Чому так важко даються зміни?

 photo 2024 05 07 21 30 21

 

Цікавою властивістю психіки людини є схильність обирати перевірене замість нового. Це стосується в першу чергу несвідомих процесів. Коли ми виростаємо та виходимо у доросле життя, то першим джерелом паттернів поведінки є сімейні традиції та родові сценарії. Ми можемо не усвідомлювати сам механізм, але коли ми постаємо перед вибором, то першим нам на думку спадає той варіант, який несвідомо є більш знайомим.

Про це писав видатний долеаналітик - Ліпод Сонді. У своїй роботі він описує процеси проживання нав’язаної долі предків. Вчений наголошує, що наші несвідомі вибори приводять до проживання не свого життя.

Давайте повернемося до нашого повсякдення. В кожного з нас є своє власне уявлення про себе. Це щось схоже на каркас, який допомагає існувати у зовнішньому світі, наша ідентичність. Якщо ця структура не змінюється довгий час, то зовсім скоро вона стає неадекватною. Тобто наші уявлення про себе не будуть збігатися з реальністю. Наприклад, ми вже стали майстром, а досі сприймаємо себе новачком.

Саме таким чином ми можемо у свої 40 років перейматися тим, що ми засвоїли в дитинстві.

Часто буває, що ми так звикаємо до своєї ідентичності, що її зміна несвідомо сприймається як кінець життя. Ніби наше «Я» перестає існувати. Тому ми з усіх сил тримаємося за неї, щоб наш світ не зруйнувався.

Але зміна ідентичності - це не є знеціненням нашого минулого уявлення про себе. Це про можливість побудувати щось нове. Те, що буде більше відповідати нашому внутрішньому глибинному «Я». @polina_tetska_psy