Сьогодні, традиційно у рубриці #МайстриХарківщини знайомимо вас з творчістю майстрів області. | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Сьогодні, традиційно у рубриці #МайстриХарківщини знайомимо вас з творчістю майстрів області.

 photo 2024 05 31 11 42 03

 

Сьогодні, традиційно у рубриці #МайстриХарківщини знайомимо вас з творчістю майстрів області. Героїнею рубрики цього разу стала майстриня Олена Шпирка.

Шпирка Олена Миколаївна – майстер народного мистецтва з бісероплетіння, керівник студії «Намистинка» шкільного проєкту «ДАР» КЗ «Близнюківський ліцей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області».
Практикує бісероплетіння.

Займатись творчістю пані Олена розпочала у 2013 році: спочатку це були вишиті бісером картини, а в період карантину на сторінці у Facebook мисткиня вперше побачила прикрасу гердан. Зацікавившись цим виробом, вона переглянула серію майстер – класів, після чого наважилася таки сісти за виріб. Сьогодні майстриня володіє багатьма відомими техніками виготовлення прикрас з бісеру. Зокрема, у колекції мисткині можна знайти як традиційні прикраси – гердани й силянки, так і різноманітні комірці, чокери, браслети тощо. Авторка не зупиняється на досягнутому, а продовжує навчатись технології бісероплетіння, а також наразі вчиться створювати намиста.

Віднедавна, Олена Шпирка є активною учасницею виставок та конкурсів. У 2024 році вона брала участь у конкурсі – виставці декоративно – прикладного мистецтва «Слобожанські візерунки», де отримала диплом лауреата ІІ ступеня. Також, майстриня є керівницею студії «Намистинка» шкільного проєкту «ДАР» при КЗ «Близнюківський ліцей Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області». За 5 місяців роботи студії разом з вихованцями майстриня встигла взяти участь у виставці бісерних прикрас «Весняне квітування» (КЗ «ООМЦКМ», 2024 р.), виставці – конкурсі «Слобожанські візерунки» (2024 р.) та в обласній виставці – конкурсі писанкарства «Великодня писанка» у номінації  «Великодня композиція» «З вірою в Перемогу!» (2024 р.), де здобула І місце.

«Я знайшла серед інших майстринь багато друзів, які діляться своїм досвідом, дають поради. Хочу, щоб цей вид мистецтва процвітав в Україні, щоб ми не забували про своє минуле, з впевненістю дивились у майбутнє і відроджували забуті традиції...», – ділиться пані Олена.

Творче кредо майстрині: «Людина, що володіє вродженим талантом, відчуває найбільше щастя тоді, коли використовує цей талант».

Побажання майстрині: «Якщо хочете творити красу, то творіть, не озирайтесь назад, завжди йдіть вперед, і не зупиняйтеся ні перед чим, і тоді ваша праця буде оцінена гідно!»

Нижче можна переглянути роботи Олени Шпирки з виставок у віртуальній галереї Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва:

Обласна виставка бісерних прикрас "Весняне квітування" (2024 р.):

https://www.cultura.kh.ua/uk/virtual-gallery/category/635-vistavku-bisernih-prikras-vesnjane-kvituvannja

Матеріал підготувала завідувачка відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва й виставкової діяльності
КЗ «ООМЦКМ» Педан Наталія.