Нещодавно відбулися дві абсолютно протилежні події у сфері сучасної літератури. | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Нещодавно відбулися дві абсолютно протилежні події у сфері сучасної літератури.

 photo 2024 06 04 12 25 53

 

Нещодавно відбулися дві абсолютно протилежні події у сфері сучасної літератури. Першою став ракетний удар по харківський друкарні «Фактор-друк», подія, яку Український Інститут Книги невипадково назвав культурним геноцидом, оскільки було знищено 50 000 книг, постраждало багато фахівців друкарської справи. Друга ж подія, приємна та радісна - це 12-й Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що підтримав видавництво Vivat, і розповів їх історію у контексті заходів, покликаних підтримати українську книгу.

Така насичена на події у світі книг друга частина травня, змішана за емоціями, втратами та надбаннями, дає неабиякий стимул розповісти вам у рубриці “Можливості для культури” про дуже активну державну установу в Міністерстві культури - Український інститут книги.

Покликання установи - формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

Особливо цікава діяльність відділу Промоції читання, конкурсні програми якої будуть в нагоді бібліотекам та читальським клубам. Конкурси на проєкти від цієї програми не передбачають виробництва книг та витрати на тираж, однак вони націлені на проведення заходів, що спонукають зануритися у світ книги.

Метою цієї програми є популяризація української літератури та читання в Україні.
Задля її досягнення Інститут прагне:
-підвищити статус читання
-покращити якість читання
-посилити читацьку активність
-розширити обізнаність суспільства в літературі та культурі незалежно від віку та соціального статусу

Ми впевнені, що у вас є ідеї проєктів, що будуть сьогодні як ніколи актуальні! Бажаємо вам реалізувати їх за підтримки Українського інститут книги. Тримайте посилання на сайт установи: 

https://ubi.org.ua/uk