Щорічно 6 червня в Україні відзначають професійне свято – День журналіста. | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Щорічно 6 червня в Україні відзначають професійне свято – День журналіста.

 

 

Саме цього дня в Брюсселі Національну спілку журналістів України було прийнято до лав Міжнародної федерації журналістів.
Попередниками української преси були друковані видання – «універсали» Війська Запорізького часів гетьманства Івана Виговського середини XVII століття.Крім указів і законів, ці видання містили й останні новини. Першим вітчизняним виданням з проукраїнським напрямком став харківський журнал «Український вісник», який виходив у 1816–1819 роках.
День журналіста – свято не тільки працівників засобів масової інформації, а й загальнонародне, тому що неможливе існування сучасного суспільства без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.
Професія журналіста завжди була однією із найважливіших та найнебезпечніших. Сьогодні, в реаліях розв’язаної росією повномасштабної війни, журналісти, ризикуючи своїм життям, щодня збирають під обстрілами інформацію для нашого суспільства, показують правду і борються на інформаційному фронті з ворогом.

Влучне і пристрасне слово журналіста вселяє у людях віру, надію і налаштовує на перемогу. Сьогодні, під час війни, діяльність журналіста важко переоцінити.                       З подачі журналістів мільйони читачів, глядачів і слухачів оперативно отримують об’єктивну та правдиву інформацію. Саме журналісти надають розголосу фактам воєнних злочинів, проявів геноциду та порушень прав людини, гуманітарних катастроф, привертаючи увагу міжнародної спільноти до подій та явищ.
Журналісти разом з бійцями та волонтерамиперебувають в найгарячіших точках фронту і також гинуть. День журналіста в Україні – це і деньвшанування пам’яті  медійників, які загинули на лінії вогню, висвітлюючи бойові дії.
Гасло Національної спілки журналістів України «Журналісти – важливі!» сьогодні має особливе значення. Журналісти України – бійці інформаційного фронту,
щодня вони зброєю слова виборюють перемогу, викриваючи нелюдські злочини російської армії.

Сьогодні ми ділимося відеопроєктом «БІЙЦІ ІНФОРМАЦІЙНОГО ФРОНТУ.
День журналіста України - 6 червня 2024 року», створеним головним режисером Обласного Центру культури і мистецтва Олександром Савенко, монтаж – Ганна Кобець.

https://youtu.be/g8JIdW1CIxs