Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

КРОКОВЕЄ КОЛО для дітей та молоді 2019 р.

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка «Слобожанська Меотида»

e-mail Друк

  copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

З 8 по 24 вересня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка харківських художників - живопису Думбур Харитона, живопису та текстилю Олени Думбур, графіки Петрова Олександра «Слобожанська Меотида».

Виставка з символічною назвою «Слобожанська Меотида» (Меотида - з грецької - Азовське море) ставить за мету показати ментальний і культурний зв'язок Греції, Приазов'я і Слобожанщини. Художник Харитон Думбур, що має грецьке коріння і надихається культурою еллінів, інтуїтивним і художнім способом виявив цей тонкий зв'язок. Харитон і Олена є членами Харківського міського товариства греків «Геліос».

Менталітет українців і греків об'єднує душевна теплота, висока моральність і велика внутрішня свобода. Також відомо, що греки залишили помітний слід в культурі Харкова. Одним з таких чудових греків був засновник Харківського національного університету Василь Каразін.

У мистецтві Харитона Думбура вплив мистецтва еллінів проявився в колористичних, сюжетних і композиційних аспектах, любові до природи, особливому погляді на красу. Основна тематика представлених на виставці робіт Харитона Думбура - Азовське море і дорога його душі самобутня культура греків Приазов'я.

У творчості Олени Думбур Греція також має велике значення. Міфологічні сюжети, філософські роздуми і ті душевні нитки, які ведуть в одну з колисок людства - Елладу, вглиб таємниць людського буття.

Роботи художника Олександра Петрова також пронизані міфологією і внутрішнім пошуком. Їх особливостями є взаємопроникнення різних світів, нелінійність, множинність смислів, динамічність, робота з ідеями і асоціаціями, а також - розуміння і відображення великої духовної сили, властивої Україні.

Справка:

Думбур Харитон Федорович. Народився в 1949 р в селі Ново-Янісоль Володарського району Донецької області. У 1973 р. закінчив Луганське художнє училище. Викладачі Погасюк Роман Ісаакієвіч, Капканець Тамара Степанівна. У 1983 р Закінчив ХХПІ, інтер'єр та обладнання. Працював в рекламно-художньому комбінаті художником проектувальником, в Харківському художньому музеї, нині - викладач спецдисциплін в Харківській дитячій художній школі №1 ім. І. Ю. Рєпіна.

Виставлявся: в Харківському художньому музеї, Одеському художньому музеї Західного та Східного ис-ва, Маріупольській художній галереї ім. А. І. Куїнджі. А також різних галереях Києва, Сум, Греції. Роботи знаходяться в приватних збірках Греції, Польщі.

Думбур Олена Анатоліївна. Народилась в Харкові. У 1974 році закінчила Харківську художню школу №1 ім. І. Ю. Рєпіна, Харківський художньо-промисловий інститут (ХДАДМ) у 1983р. Викладачі: Лозовий В, А. Пронін, Б. Косарев, В. Бондаренко. Працює в галузі дизайну, декоративно-прикладного мистецтва, живопису. Викладач ХДХШ №1 ім. І. Ю. Рєпіна в 1986 - 2003 рр. З 2004 р член Харківської організації Спілки дизайнерів України.

Учасник і лауреат міжнародних, державних, обласних та міських виставок і конкурсів. Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Росії, Канади, Греції, Франції.

Петров Олександр Федорович. Народився в 1954 році в п. Кочеток Харківської обл. Початкову освіту здобув у Чугуївській художній школі у викладача Мілько С. І. Після закінчення Харківського худ.-промислового інституту в 1983 році працював викладачем в худ. училищі в м. Желєзногорську. Своїми вчителями вважає: Шевченко Н. К., Лозового В. Я. Шаламова В. П. Після переїзду до Харкова працював в худ. комбінаті та інших організаціях проектантом інтер'єрів. Постійно вдосконалювався в малюнку і живопису. Брав участь в обласних та республіканських виставках.

Урочисте відкриття - 8 вересня о 17:00

Під час роботи виставки відбудеться ряд культурологічних заходів:

13 вересня в 17:00 - лекція з історії мистецтв з циклу лекцій «Простір і час українського мистецтва (XIX - ХХ ст.)». Тема: «Сучасне мистецтво України. Частина 4 - Фотографія та нові медіа ». Лектор - мистецтвознавець Пухарев В. В.

14 вересня в 17:00 - лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: "Символізм Біблії. Старий Завіт. Буття. Частина 3". Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелкова Н.В.

22 вересня в 17:00 - творча зустріч з авторами виставки «Слобожанська Меотида» Думбур Харитоном, Оленою Думбур і Петровим Олександром.

23 вересня в 17:00 - лекція з мистецтвознавства з циклу лекцій «Предмет в мистецтві, взаємодія знаків», тема: «Мала форма в образотворчому мистецтві». Лектор - мистецтвознавець Коваль О.В.

На всі заходи вхід вільний.

e-max.it: your social media marketing partner