Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Чернобыль
 
конкурс театральної фотографії «5-та стіна»
 
обласний конкурс сувенірів "Про Харківщину"
 
ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

kanantin

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Запрошуємо на лекцію Н.В. Шелкової «Символізм Біблії. Старий Завіт. Книги Іони, Іова, Еклесіаста»

e-mail Друк

  . . . copy

27 жовтня о 17:00  в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбудеться лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Біблії. Старий Завіт. Книги Іони, Іова, Еклесіаста». Лектор – кандидат

філософських наук, релігієзнавець Шелковая Наталія Валеріївна.

Особливе місце в Старому Заповіті займає проблема випробування Богом людини, випробування її віри і довіри Богові. Бог не може діяти несправедливо, хоча людині часто незрозумілі причини того, що відбувається. Причому, коли в житті людини відбуваються хороші події, то вона не замислюється над їх причинами, але коли людину осягає горе і нещастя, вона волає до Бога і вигукує: «За що? Чому?». Саме цій проблемі присвячена одна з найцікавіших і хвилюючих людей книга Біблії - «Книга Йова».

Поряд з проблемою випробування важливу роль у духовному житті людини відіграє покаяння, тшува (івр. תשובה - «повернення»), як повернення до Бога, яке передбачає не тільки щире визнання своїх гріхів, а й припинення гріходіяній.  Ця проблема образно й яскраво розкрита в Біблії в «Книзі пророка Йони».

Невичерпним джерелом мудрості в Біблії по праву з давніх часів до сьогодення вважається «Книга Екклезіяста», автором якої є один з наймудріших царів Ізраїльського царства - Соломон. Хто не чув висловів «Все суєта суєт, все суєта», «Немає нічого нового під сонцем»? Ці та безліч інших наймудріший сентенцій належать Екклезіястові.

Розкриттю глибинних смислів сентенцій Екклезіяста, ідей і символізму «Книги Йова» і «Книги пророка Йони» присвячена ця лекція.

Шелковая Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент, філософ, релігієзнавець; авторка 130 наукових праць, опублікованих в Росії, США, Японії, Україні, Білорусії, Молдавії, у тому числі 2-х підручників з релігієзнавства.

Сфера наукових інтересів: релігієзнавство, філософія релігії, психологія релігії, компаративне релігієзнавство, етика, релігійна етика, філософська антропологія, російська релігійна філософія, соціальна філософія, соціальна психологія. Напрямок наукових досліджень: сутність та трансформації духовного світу особистості і духовного життя суспільства в світі, що змінюється.

Вхід вільний! Чекаємо Вас за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

e-max.it: your social media marketing partner