Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. З.Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. З.Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура»

 serebro3

З 1 по 17 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура».

Зінаїда Серебрякова (1884 – 1967) народилася, жила і працювала близько 20 років у селі Нескучному на Харківщині, і майже три роки мешкала у місті Харкові. Вона була визначним майстром у жанрах портрету, пейзажу, натюрморту, і також її приваблював усе життя жанр ню (оголеної натури). «Баня», «Спляча дівчинка» (продана за майже 6 млн. дол.), «Купальниця» та інші картини давно вже стали класикою мистецтва. Про роботи Серебрякової у цьому жанрі найкраще сказав О. М. Бенуа: «В этих этюдах нагого женского тела живет не чувственность вообще...  Здесь та нега, та какая-то близость и домашность Эроса, которые... заманчивее, тоньше..., нежели то, что обрел Гоген на Таити...».

Виставка «НЮ», організована Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової за результатами художнього конкурсу - це спроба культурного діалогу з Митцем. Навіть якщо деякі роботи за стилістикою дуже далекі від творчої манери Серебрякової, яка вважала себе реалістом, вони все одно доречні на цій виставці, адже діалог з традицією передбачає й її заперечення.

На виставці представлені твори авторів з Харкова, Львова, Москви, Одеси, Сєвєродонецька. Як і в роботах знаних майстрів (М. Попова, Н. Вербук, О. Шила, О. Шеховцова, О. Лисенка, С. Вовчука, В. Кочмара, О. Омельченка, Р. Агасяна, Г. Кавтарадзе, В. Колтуна, В. Шандиби, В. Корягіна, В. Алієва...), так і у творах молодих художників (О. Станічнова, Л. Каменної, Т. Шендрик, Н. Пустовіт...) відчутне прагнення як до вправності «ухопити натуру», так і до наповнення картини чи скульптури життям, теплотою, без чого найвишуканіший витвір мистецтва – лише пуста гра форм.

Ню – жанр, у якому не сховаєшся. Недарма студіювання оголеної натури – неодмінна складова академічної художньої освіти. Тут «оголений» і сам художник: усе, чого він досяг у своїй професії, виробив своє унікальне бачення світу, свій неповторний стиль чи ні – видно неозброєним оком. У ню Зінаїди Серебрякової ми бачимо не тільки прекрасне тіло, а відчуваємо й душу моделі, і також усвідомлюємо уявлення художниці про Людину як таку. Сподіваємося, що те саме можна відчути і зрозуміти, споглядаючи виставку ню сучасних художників за результатами конкурсу імені нашої славетної землячки.

У межах виставки відбудуться три культурологічні акції, які допоможуть шанувальникам мистецтва дізнатися про історію ню та сучасні тенденції у даному напрямку художнього пізнання світу.

Урочисте відкриття – 1 грудня о 17:00

Під час роботи виставки відбудеться низка заходів:

7 грудня о 17:00 - лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Біблії. Новий Заповіт. Євангелія». Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Н.В.

9 грудня о 17:00 - лекція з мистецтвознавства О.В. Коваля «Жанр «ню» в образотворчому мистецтві»

10 грудня о 17:00 - дискусійний майданчик ««Ню» Зінаїди Серебрякової в контексті світової традиції та сучасних трендів» за участю художників та мистецтвознавців.

15 грудня о 17:00 - відкриття нового циклу лекцій: «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво». Тема 1. «Поетичне ню». Лектор - поет, культуролог, мистецтвознавець, літературознавець, етнограф, фольклорист Михайло Красиков.

На всі заходи вхід вільний!

____________________________________________

Адреса: Україна, м Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи)

Час роботи: ВТ - СБ, 11:00 - 19:00, без перерви.

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50; e - mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт: www.culturа.kh.ua; VK: Галерея Искусство, Facebook: Мистецтво Слобожанщини

Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства