Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

КРОКОВЕЄ КОЛО для дітей та молоді 2019 р.

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Програма заходів на «Ніч музеїв»

e-mail Друк

 nich muz17 2 copy

Програма заходів на «Ніч музеїв» в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва та галереї «Мистецтво Слобожанщини»

До міжнародної культурно-мистецької акції «Ніч музеїв», яка традиційно проводиться в Європі та Америці напередодні професійного свята працівників музеїв, котрий рік поспіль долучається Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва!

20 травня 2017 року запрошуємо усіх охочих за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, а також до галереї «Мистецтво Слобожанщини»: пл. Свободи, 5, Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх.

Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році. Вдруге — 1999 року за ініціативою Міністерства культури і комунікацій Франції під назвою «Весна музеїв». У 2001 році в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки, в 2005 році «Весна музеїв» переросла саме в «Ніч музеїв». Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року. Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».

Програма заходів:

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

(вул. Пушкінська, 62)

Виставкова зала ІІ поверху

16:00  Квест «На пошуки кімнати, де жив Олександр Довженко, бували Володимир Маяковський, Михайль Семенко, Микола Бажан, Юрій Яновський...»

16:00 – 21:00  Виставка «Довженко – художник»

Виставка представлена у будинку, де жив всесвітньовідомий кінорежисер Олександр Довженко, і висвітлює маловідомий широкому загалу харківський період його життя і творчості як художника-карикатуриста, живописця, ілюстратора, його перші кроки у кінематографі.

*******************************************************************

Виставкова зала І поверху

17:00 – 19:00  Тематичний музичний вечір «Невідомі історії. Доля однієї пісні: «Їхав козак за Дунай»

Відвідувачі матимуть змогу почути маловідому історію про долю знайомої усім пісні «Їхав козак за Дунай». Пересічні українці вважають, що вона народна. Але це не так. Цю пісню написав козак Харківського полку, філософ, поет Семен Климовський на рубежі XVII— XIX ст. Пісня має дуже цікаву долю. Німецький поет-романтик Тигдем переклав свого часу слова пісні на німецьку мову і вона стала  улюбленим в Німеччині сентиментальним  романсом, пісню двічі аранжував геніальний німецький композитор Людвіг Ван Бетховен. Вона відома у Англії, Франції, Чехії, Польщі, Угорщині, Італії, Америці, Ізраїлі, Китаї.

Подробиці про Козацьку добу,  козака-поета Семена Климовського, про долю пісні глядачам розкажуть кандидат наук, культуролог, мистецтвознавець Андрій Корнєв, молодий історик науковець студент історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна  Сергій Жидков.   Фольклорний гурт  "Муравський шлях»,   студенти музичного факультету ХНУМ ім. І.П. Котляревського та гурт  Клубу любителів польської мови   Харківського товариства польської культури виконають різні інтерпретації старовинної української пісні.

Знання історії допомагає відчути себе частиною нації «Дивовижна країна: казкові палаци і садиби України»

Виставкова зала II поверху

Кафедра музеєзнавства і пам’яткознавства Харківської державної академії культури представляє палацово-паркове мистецтво України в рамках соціокультурного проекту «Дивовижна країна: казкові палаци і садиби України».    Заходи проекту до Ночі музеїв :

16:00 – 21:00  Фотовиставка  «Дивовижна країна: казкові палаци і садиби України»: тематичні екскурсії, демонстрація відеофільму «Казкові палаци і садиби України»

17:30 – 18:00 Презентація книги «Палаци та старовинні садиби Слобожанщини»

18:00 – 19:00 Вікторина «Історії  кохання видатних українців». Під час конкурсу учасники дізнаються про видатних українських діячів , чиє кохання залишило по собі слід у вигляді палаців, парків та старовинних садиб

19:00 – 20:00 Інтерактивна гра «Старовинні садиби України в творчості відомих поетів». Учасники дізнаються як старовинні садиби України пов’язані з життям і творчістю поетів та письменників, відомих у світовій літературі , а також  які саме відомі рядки народилися у казковому світі палаців і садиб України

*************************************************************

Приміщення галереї відділу сучасного мистецтва «Мистецтво Слобожанщини» КЗ «ООМЦКМ»

(пл. Свободи, 5, Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх)

11:00 – 23:30  VІI традиційна виставка студентів та викладачів Харківського художнього училища  «Дарую майстерність»

19:00 -23:30    Усі бажаючи будуть мати можливість взяти участь в акції "арт-будильник" та малювати у стінах галереї на мольбертах.

Заходи перед входом до галереї  – відділу сучасного мистецтва «Мистецтво Слобожанщини» КЗ «ООМЦКМ» біля 4 під'їзду Держпрому

19:00 – 20:00  Виступ джаз-ансамблю саксофоністів  ДШМ №7. Клас Снега Бориса Олександровича

20:00 – 21:20  Показ фільму "Воскресіння розстріляного відродження" (канал Україна). Сьогодні українська культура могла б бути відомою на весь світ і порівнюватися з кращими іноземними зразками літератури, живопису, музики. Але її історія примусово зупинилася коли було знищено ціле покоління молодих художників нон-конформістів, які тільки за десятиліття зуміли зробити українську культурну революцію. Їхні статті в газетах і журналах обговорювали, передавали з рук в руки — і цього впливу їм не змогла пробачити влада, з якою вони намагалися вступити в дискусію.

21:20 – 22:00  Вистава Малого театру маріонеток «Кукла + 1». Режисер Валерій Дзех

Історія о том, як важливо у житті робити як найменше помилок. Бо одного разу можна стати їх полоненим.

(Глядач буде мати унікальну можливість побачити виставу до її прем'єри)

22:00 – 23:30 вистава театру «Варіант» «Вершник без голови».

За мотивами новели Вашингтона Ірвінга "Легенда про Сонну лощину".

Автор сценарію та режисер - Тимофій Бінюков.

Актори: Лев Висоцький, Аліна Бойко, Павло Калінін. Педагог з вокалу - Леонід Котохін.

Вистава йде українською та російською мовами, без антракту.

e-max.it: your social media marketing partner