Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

КРОКОВЕЄ КОЛО для дітей та молоді 2019 р.

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Збірна виставка робіт з валяння майстрів Харківської області

e-mail Друк

 vovna web copy

Збірна виставка робіт з валяння майстрів Харківської області «Вовна сучасності. Нові реалії традицій»

З 16 листопада по 2 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися збірна виставка робіт з валяння майстрів Харківської області «Вовна сучасності. Нові реалії традицій».

В експозиції будуть представлені твори кращих майстрів повсті Слобожанщини. Головна особливість виставки - поєднання традиційних технік валяння з сучасними і новаторськими підходами. На виставці глядач зможе побачити велику різноманітність виробів з повсті в наступних категоріях: одяг, взуття, головні убори, аксесуари, прикраси, інтер’єрна повсть, іграшка, вовняна акварель.

Повсть - це щільний нетканий текстильний матеріал з валяної вовни. Традиційна техніка домашнього валяння, що дісталася нам від кочових племен і народів, з приходом радянської влади була втрачена на довгі роки. Лише після здобуття Україною незалежності почалося відродження техніки виготовлення повстяних творів, яке зміцнилося з появою доступних і якісних матеріалів.

Валяння - це довга робота, що вимагає фізичного навантаження і терпіння. Особливості роботи з повстю залежать від призначення тих чи інших виробів. Наприклад, для одягу необхідний щільний матеріал, що не розтягується, для інтер'єрної повсті можливий більш вільний, фактурний матеріал для досягнення певних художніх цілей.

Більшість учасників виставки навчалися техніці валяння, відвідуючи майстер-класи заслужених майстрів та мають багаторічну практику технології валяння, тому твори, представлені на виставці, мають високу якість і художню виразність. В експозиції присутня як західна традиція валяння, так і східна, як сучасні вироби, так і історична реконструкція. Крім високого професіоналізму та індивідуального підходу, кожен з авторів вкладає у свої роботи велику любов і тепло, які прагне передати своєму глядачеві.

Учасники виставки:

· Алла Глущенко;

· Ірина Моісеєва;

· Людмила Шуліпова;

· Наталя Горошко;

· Олена Кравчинська;

· Олена Мурашко;

· Ольга Тимошенко;

· Світлана Діденко;

· Тетяна Андросова;

· Юлія Іваненко.

Куратор виставки - культуролог, майстер декоративно-ужиткового мистецтва, викладач Височанської дитячої школи мистецтв Олена Кравчинська.

Урочисте відкриття збірної виставки робіт з валяння майстрів Харківської області «Вовна сучасності. Нові реалії традицій» відбудеться 16 листопада о 17:00!

Під час роботи виставки відбудеться ряд культурологічних заходів:

21 листопада о 17:00 - курс майстер-класів з української орнаменту від харківського художника Алли Рукавіциної. Заняття 2-е.

22 листопада о 17:00 - лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Краєзнавча енциклопедія одного села».

23 листопада о 17:00 - цикл лекцій з мистецтвознавства «Рєпін - невідомий художник». Лекція 2. Лектор - доктор мистецтвознавства Шило А. В.

28 листопада о 17:00 - лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Розп'яття і воскресіння Христа. Смисли і символи». Лектор - кандидат філософських наук, релігієзнавець Н. В. Шелковая.

29 листопада о 16:00 - перегляд відеозапису «Симфонічний концерт. Солісти: Анне-Софі Муттер (скрипка) - Вівальді. Пори року, Мауріціо Полліні (ф-но) - Бетховен, концерт № 3» з колекції Є.Г. Чайки.

30 листопада о 17:00 - творча зустріч з авторами виставки «Вовна сучасності. Нові реалії традицій» майстрами Харківської області.

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи);

Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057)705-15-50; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт: www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини

Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства

e-max.it: your social media marketing partner