Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

КРОКОВЕЄ КОЛО для дітей та молоді 2019 р.

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Виставка живопису, графіки та скульптури «Образ дитини»

e-mail Друк

 IMG 8b32abe0f8ac038b35fe50a69211e9be V copy

З 7 по 23 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка живопису, графіки та скульптури сучасних художників за результатами конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «Образ дитини».

Виставка є своєрідним подарунком славетній художниці до дня її народження, яке святкується 10 грудня. Організована виставка Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової і галереєю «Мистецтво Слобожанщини» КЗ «ООМЦКМ» та є далеко не першим їх спільним проектом.

Зінаїда Серебрякова (1884 — 1967) була визначним портретистом і створила чимало надзвичайно виразних, психологічно тонких і майстерно виконаних портретів сучасників. Дитячі образи в її творчості займають особливе місце: це і численні портрети власних чотирьох дітей (зокрема й харківські роботи «На терасі в Харкові» та «Картковий будиночок»), і чудові петроградські дівчата-балерини, і марокканські малюки та підлітки, і матері з дітьми та ін. Усі ці образи написані з такою любов’ю, що здається випромінюють тепло. «Зігріти» цим теплом сучасних митців і надихнути їх на таке ж уважне і радісне, як у творах Серебрякової, художнє сприйняття своїх юних друзів, рідних і знайомих, які мабуть не випадково ставали об’єктами зображення, було мрією організаторів конкурсу та виставки.

У конкурсі на честь визначної землячки взяли участь понад 50 художників, причому не тільки з Харкова, а й зі Львова, Києва, Москви, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Сєверодонецька Луганської обл., з м. Ясіня Рахівського р-ну Закарпатської обл.

На виставці представлено кращі живописні, графічні та скульптурні роботи, виконані у різних техніках. Привертають увагу як твори відомих майстрів (зокрема заслужених художників України Олександра Лисенка і Олега Лазаренка, професора Олександра Шила, Володимира Побєдіна, Марії Винокурової, Ніни Кібрік, Юрія Ямаша, Володимира Шандиби, Євгена Олексієнка…), так і молодих живописців, у тому числі студентів. Показово, що найбільш знаковою і «серебряковською» (хоча виконаною зовсім в іншій манері) журі визнало роботу молодої художниці з Запоріжжя Ольги Пічкурової. Ця картина не тільки прикрасила афішу виставки, а й задала усій експозиції надзвичайно ніжну, ліричну тональність. Відкриттям для харків’ян стануть незвичайні графічні роботи киянки Надії Курбатової, яка відійшла у вічність у молодому віці.

Виставка «Образ дитини» — це місточок і до Зінаїди Серебрякової, і до високого мистецтва, і до глядацьких душ. Це ковток Любові, такий необхідний нам сьогодні.

Урочисте відкриття виставки живопису, графіки, скульптури сучасних художників за результатами конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «Образ дитини» відбудеться 7 грудня о 17:00!

Під час роботи виставки відбудеться ряд культурологічних заходів:

12 грудня о 17:00 – лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «По сторінках книги-альбому, присвяченого З. Серебряковій «Нескучна зустріч через століття»».

13 грудня о 17:00 – цикл зустрічей з психологом «Мистецтво жити», тема: «Хто я? У чому сенс мого життя? Навіщо я живу? Психологічні аспекти здоров'я». Лектор - психолог, філолог, журналіст Л. В. Северіна.

14 грудня о 17:00 – цикл лекцій з мистецтвознавства «Рєпін – невідомий художник». Лекція 3. Лектор – доктор мистецтвознавства Шило О.В.

19 грудня о 16:00 – перегляд відеозапису Віденського новорічного концерту «Віденський блиск» 2014 р. На заході звучатимуть музичні твори з колекції сім’ї Штраусів.

20 грудня о 17:00 – творча зустріч з авторами виставки живопису, графіки та скульптури сучасних художників за результатами конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «Образ дитини».

21 грудня о 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Христос і Магдалина: святість тілесності». Лектор - кандидат філософських наук, релігієзнавець Н. В. Шелковая.

____________________________________________________

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи); Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00; Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057) 705-15-50; e - mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; Сайт: www.culturа.kh.ua;

Facebook: Мистецтво Слобожанщини;

Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства

e-max.it: your social media marketing partner