Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка сучасного українського іконопису

e-mail Друк

 icona3 web copy

З 19 січня по 3 лютого 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка сучасного українського іконопису. На виставці представлені роботи Лева Скопа, Миколи Мединського – легендарного капелану Залізняка, факультету церковного мистецтва Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці та Харківської дитячої іконописної школи-майстерні «Левкас», яка і стала ініціатором виставки сучасного українського іконопису.

Серед експонатів виставки глядачі зможуть побачити твори українського митця Левка Скопа, що являють собою авторський сучасний іконопис. Скоп Лев Андрійович (нар. 9 квітня 1954р.) – український мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець, викладач Львівської академії мистецтв (до 2013р.), учасник Євромайдану, поет, музикант (учасник музичного гурту «Чорна Дебра»), учасник творчого об’єднання «Кактус», провідний працівник музею «Дрогобиччина»; багаторічний дослідник дрогобицької дерев'яної церкви Св. Юра. Мешкає у Дрогобичі, працює художником-реставратором у відділі дерев'яної архітектури музею «Дрогобиччина».

Сучасні образи Лева Скопа продовжують традиції українського іконопису із автентичними світоглядними та технологічними особливостями. Однією з визитівок іконописця є оригінальні ікони на гонтах - автентичному дерев’яному покритті стародавніх українських церков, що замінюють на нове під час реставрації. В роботах Левка Скопа відчувається велика фантазія та оригінальність, любов та шана до нашого стародавнього іконопису, які поєднується з сучасними мистецькими надбаннями та тягою до експериментів. Левко Скоп зі своїми колоритними роботами приймав участь у багатьох благодійних акціях, тому числі для хворих дітей та солдатів, що воюють на Донбасі.

Друга частина виставки представляє Харківську дитячу іконописну школу-майстерню «Левкас», яка з’явилася у Харкові наприкінці минулого року. Метою школи є відтворення умов стародавньої іконописної майстерні, в якій, наприклад, власноруч творяться фарби з кольорових глин та каменів на основі яєчної темпери, а також – створення дитячого іконописного простору, де будуть зростати справжні сучасні Майстри.

Саме у дитинстві людина має світлий та незамутнений стан свідомості, тому знайомство з таким тонким світом іконопису у цій дивовижній порі життя може сприяти як творчому, так і духовному розвитку. Особливістю навчальної програми є поєднання практичних занять (що включають темперне малярство в середньовічному стилі та техніці, іконографічний рисунок, кириличний краснопис), літургійної практики у спільноті однодумців, вивчення основ богослов'я, літургіки та теорії іконографії, навчальних екскурсій. Проект не є комерційним, також від учнів не вимагається бути належним до тієї чи іншої конфесії, тому що, на думку майстрів школи «Левкас», сакральне мистецтво - значно ширше за рамки релігійної громади, чи певної конфесії.

Ще одна складова виставки сучасного українського іконопису - роботи студентів факультету церковного мистецтва Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці. Факультет є унікальним явищем на теренах не лише Львівської області, а й України. Його унікальність насамперед у тому, що програма п’ятирічного заочно-стаціонарного навчання гармонійно складена з двох компонентних складових – богословських дисциплін та численних мистецтвознавчих дисциплін (включаючи теорію і практику).

Як підтвердження актуальності виставки сучасного українського іконопису є ікона створена легендарним капеланом, священиком греко-католицької церкви, людиною, що неодноразово надавала духовну підтримку, допомагала залишати бійцям АТО високий рівень морального духу – отцем Миколою Мединським Залізняком.

На виставці сучасного українського іконопису представлений широкий зріз сучасного українського іконопису: роботи майстрів різних регіонів (Слобожанщина та Галичина), різних поколінь (визнаних майстрів та дітей - початківців), різних конфесій, різних технік. Не дивлячись на візуальне розмаїття, ікони всіх учасників виставки об’єднує те духовне наповнення, що допомагає людині у думках і молитві наблизитись до Бога. Виставка актуальна для Харкова, – міста, яке завжди славилось своєю багатою культурою та різноманітним релігійним життям. Тому важливість відродження українського іконопису саме тут неможливо переоцінити.

Відкриття виставки відбудеться 19 січня 2018 року о 17:00.

Під час роботи виставки сучасного українського іконопису відбудеться ряд культурологічних заходів:

23 січня о 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Вчення Христа». Лектор – кандидат філософських наук, релігієзнавець Н.В. Шелковая.

25 січня о 17:00 – творча зустріч до дня Тетяни з Харківським художником-ілюстратором Зеленченко Тетяною Борисівною.

30 січня 17:00 – цикл лекцій з мистецтвознавства «Рєпін – невідомий художник». Лекція 5. Лектор – доктор мистецтвознавства Шило О.В.

31 січня о 17:00 – цикл зустрічей з психологом «Мистецтво жити», тема: «Психологічні аспекти здоров'я. Зустріч 3». Лектор - психолог, філолог, журналіст Л. В. Северіна.

1 лютого 17:00 – творча зустріч з представниками та авторами дитячої іконописної школи-майстерні «Левкас».

Адреса: Україна, м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи);

Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00

Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057)705-15-50; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт: www.culturа.kh.ua;

Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства

e-max.it: your social media marketing partner