Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

КРОКОВЕЄ КОЛО для дітей та молоді 2019 р.

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ХАРКОВА ВІД БІЛЬШОВИКІВ

e-mail Друк

001 copy copy copy copy copy copy copy copy copy13 квітня 2018 року о 16:00 в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62) відбудеться відзначення 100-річчя звільнення міста від більшовиків силами армії Української Народної Республіки на чолі зі славетним полковником Петром Болбачаном.

Захід проведе Історичний клуб «Холодний Яр» за сприяння Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль наповнить зустріч зворушливим екскурсом у часи становлення УНР, а лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк доповнить їх визвольною піснею.

Історична довідка:

Після укладення Берестейського миру 9 лютого 1918 року, заручившись підтримкою західних союзників, українські частини під проводом генерала К. Прісовського і С. Петлюри, разом з німецькими і австрійськими частинами повели успішні бої на Правобережжі і вже 1 березня 1918 року звільнили Київ від більшовиків. Протягом березня та квітня відбулося звільнення Лівобережжя та Слобожанщини, зокрема й Харкова.

У перших числах квітня місяця вирушив Запорізький корпус армії УНР з Полтави двома напрямками на Харків і Лозову. На Харків вирушили головні сили по лінії залізничного шляху. На Лозову були направлені 1-ший Дорошенківський полк з кінно-гірським дивізіоном і гарматами, який мав завдання перетяти шлях на Харків поблизу Лозової, не даючи більшовикам евакуювати міста в цьому напрямку.

Піхота з Полтави вирушила на Харків поїздами, пустивши попереду два бронепотяги, захоплені у ворога перед ст. Коломак. Після боїв на лінії Максимівка-Ковяги-Валки, а особливо на позиціях Мерчик-Огульці-Мерефа, вранці 4 квітня автопанцирний дивізіон разом з піхотою захопив станцію Люботин. Після боїв під Люботином була здобута Мерефа, а згодом, 8 квітня – головне місто Українського Сходу – Харків. Керував успішною військовою операцією випускник Чугуївського юнкерського училища полковник Петро Болбачан.

Історичний клуб «Холодний Яр» – об'єднання вчених, краєзнавців, митців, письменників, журналістів, кінорежисерів, літературних критиків, громадських діячів, учасників та нащадків учасників Національно-визвольних змагань українського народу, створене в Києві 3 січня 1997 року.

Дослідження боротьби українського народу за побудову Української держави, відновлення історичної справедливості до борців за Українську державу, увічнення їхнього подвигу, відновлення відчуття національної честі та гідності українського народу.

e-max.it: your social media marketing partner