Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня»

e-mail Друк

 Aficha copy

З 9 по 13 серпня 2018 року на Волині відбудеться Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня».

Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» дотримується важливої місії консолідації світового українства, сприяння відродженню та популяризації українського народного мистецтва. Героїко-патріотична та повстанська тема, що буде щедро культивуватися у цьогорічних фестивальних дійствах, здатна об’єднати помисли та сподівання українців на утвердження кращих зразків народної обрядовості і їх примноження. Безцінним є досвід «Берегині» у формуванні національної свідомості молодшого покоління.

До участі запрошені фольклорні колективи від українських громад Польщі, Литви, Білорусії, Молдови, Естонії, Румунії та Франції, а також із майже всіх областей України та районів Волині.

На вулицях древнього Луцька можна буде побачити народне життя Волині і Полісся через призму етнографічних майданчиків. Райони Волинської області відтворять обійстя гончаря, кузню, лісничівку, старовинний шинок, млин, ґуральню, рибальське подвір'я... Пасічники обіцяють почастувати справжнім бджолиним медом.

На всіх майданчиках і сценах у ці дні відбуватимуться дійства, притаманні українським народним традиціям, які багаті плодами збереженого автентичного фольклору і щедрості родючої землі. А ще – ярмаркування, де зору гостей фестивалю будуть представленні унікальні вироби призабутого ремесла бондарів, гончарів, стельмахів, різьбярів. Разом з тим будуть облаштовані майстер-класи, де передаватиметься безцінний досвід і розкриватимуться секрети народних умільців соломо- і сіноплетіння, з виготовлення ляльок-мотанок, гончарства. Діятимуть і творчі лабораторії, де охочі зможуть перейняти з голосу збирачів фольклору унікальність мелодії, секрети музикування чи народного танцю.

Вінцем фестивалю стане гала-концерт на сцені Театрального майдану міста Луцька.

У конференц-залі Палацу культури міста Луцька та у Волинському обласному краєзнавчому музеї відбудеться науково-практична конференція за участі науковців, працівників культури на тему «Енергетика козацьких та повстанських народних творів як феномен формування світогляду свободи українців», постійно діятиме пресс-клуб та відбуватимуться пресс-конференції для журналістів.

Фестивальні дійства проходитимуть не тільки в Луцьку, а й у містечку Берестечку, де учасники відвідають Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестечківської битви», згодом на майдані Берестечка відбудеться концертно-театралізоване дійство «Козацька слава у віках» та побувають в урочищі Вовчак (Боблівська ОТГ, Турійського району) на місці народження Української Повстанської армії. На майданчиках під відкритим небом місцеві та приїжджі етноколективи покажуть самобутнє народне мистецтво овіяне козацькою, повстанською визвольною тематикою. Тут же на гостей і учасників фестивалю чекатиме козацький куліш, ярмарок-виставка творів народної творчості.

Відзнятий телевізійниками фестивальний матеріал буде використано для створення аналітично-історичних фільмів для розповсюдження серед навчальних закладів держави з метою виховання підростаючого покоління на істинних подіях важкої боротьби за незалежність, де Волинь, як історично-повстанський край задає тон не тільки конкретними бойовими подіями, а разом з тим є унікальним регіоном України, де до цих пір збережена багата фольклорна спадщина повстанської та козацької тематики.

Організатори культурно-мистецького дійства – управління культури Волинської облдержадміністрації, Обласний науково-методичний центр культури, за підтримки Волинської облдержадміністрації, обласної ради, Луцької міської ради та Міністерства культури України.

Заявки (згідно з додатком) на участь у Фестивалі подаються до 15 травня 2018 року за адресою: Обласний науково-методичний центр культури, 43025, м. Луцьк, вул. П’ятницька гірка, 16, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , контактні телефони: (0332) 771-039, тел./факс 723-546.

До заявки додається аудіо, відеозапис програми (обсягом до 15 хвилин), фото колективу в місцевому традиційному одязі (у JPG форматі).

e-max.it: your social media marketing partner