Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

portal info

Обласний фестиваль-конкурс театрів танцю «TERREIDOS»

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Календар подій

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Запрошуємо на лекцію Шелкової Н.В. «Символізм Корану. Сура 2. Аль Бакара. Ч. 4»

e-mail Друк

  . copy

3 липня 2018 року о 17:00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбудеться лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Корану. Сура 2. Аль Бакара. Ч. 4». Лектор - канд. філософських наук, релігієзнавець Шелковая Наталія Валеріївна.

Чим уважніше ми читаємо і вдумуємося у Коран, тим глибше ми проникаємо в сенси Біблії і краще розуміємо її. Коран не повторює сюжети Біблії, як часто про це говорять, Коран поглиблює наше розуміння Біблії, розкриває нюансування подій, описаних в Біблії. Це перше.

Друге. Заклик Аллаха до людей «Згадайте!», який звучить лейтмотивом сури «Аль Бакара», є нічим іншим, як бажанням, спрагою Бога повернути до себе людей, які відпали від Нього. Бог нагадує людям про їх численні гріхи і відступи від Бога, страшнішими з яких явилися поклоніння золотому тельцеві і вбивство людей. Наслідки цих двох великих гріхів призвели сьогодні людство до його деградації, що невблаганно веде до суїциду людства. «Люди, згадайте, що ви – творіння Бога, що ви – богоподібні істоти! Поверніться до Бога, поверніться до раю на Землі! Покайтеся! Очистіть свою душу», – закликає Аллах людей в Корані.

Третє. Аллах в Корані не тільки закликає Словом до совісті людей повернутися до Нього, але і викладає практичне здійснення цього повернення через виконання п'яти стовпів ісламу, стовпів віри в Аллаха, стовпів, що підтримують Небеса, над якими розташований «трон» Аллаха. Це шлях до Небес, шлях до Бога, шлях повернення людини до себе як богоподібної істоти.

Аналізу закликів Бога до людей повернутися до Нього шляхом згадування про мудрість і всеблагість Аллаха і виконання п'яти стовпів ісламу присвячена ця лекція.

Шелковая Наталія Валеріївна – кандидат філософських наук, доцент, філософ, релігієзнавець; автор понад 140 наукових праць, опублікованих в Росії, США, Японії, Україні, Білорусії, Молдавії, у тому числі 2-х підручників з релігієзнавства.

Сфера наукових інтересів: релігієзнавство, філософія релігії, психологія релігії, компаративне релігієзнавство, етика, релігійна етика, філософська антропологія, російська релігійна філософія, соціальна філософія, соціальна психологія. Напрямок наукових досліджень: сутність та трансформації духовного світу особистості і духовного життя суспільства в світі, що змінюється.

Вхід вільний! Чекаємо Вас за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

e-max.it: your social media marketing partner