Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

конкурс театральної фотографії «5-та стіна»
 
обласний конкурс сувенірів "Про Харківщину"
 
ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

9 may

A+ R A-
Рейтинг статті:

Онлайн-фотовиставка учасників ліквідації Аварії на Чорнобильській АЕС "Чорнобиль - 35"

e-mail Друк

 chernobel

З 26 квітня на інтернет-ресурсах галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися онлайн-фотовиставка учасників ліквідації Аварії на Чорнобильській АЕС "Чорнобиль - 35", з нагоди вшанування 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Фотовиставку організовано спільно з Харківською міською громадською організацією «Союз Чорнобиль».

26 квітня 1986 року відбулася аварія на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з наймасштабніших техногенних катастроф і найжахливіших трагедій у історії всього людства. У 4-у реакторі ЧАЕС пролунало два вибухи,  після чого радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи повітря, землю, воду, та все живе, що знаходилося навколо в радіусі багатьох кілометрів.

Для ліквідації наслідків катастрофи було залучено велику кількість рятувальників. Але у тих, хто першими прибув для боротьби з вогнем не було навіть спеціальних засобів захисту. Отримуючи дуже високі дози радіації, ризикуючи своїм життям, рятувальникам вдалось зупинити пожежу і уникнути ще тяжчих наслідків аварії, у тому числі імовірного водневого вибуху.

Але коли йшла важка боротьба з безпосередніми наслідками аварії, більшість населення не знало ні про саму аварію, ні про її страшні наслідки, через злочинне замовчування з боку уряду СРСР. Одразу після аварії 8,5 мільйонів людей отримало опромінення, а 155 тисяч квадратних метрів територій було забруднено. А наслідки аварії будуть існувати ще довгий час.

На онлайн-фотовиставці будуть представлені фотографії з архіву Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль», які були зроблені рятувальниками, журналістами та фотографами під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Метою виставки є вшанування героїзму ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, привернення уваги до трагічних наслідків техногенної діяльності, важливості створення варіантів її безпечного функціонування, розкриття історичної правди, завдяки прямим свідченням ліквідаторів аварії, а також необхідність людської єдності та взаємодопомоги у боротьбі зі спільними проблемами і катастрофами.

Онлайн-фотовиставка учасників ліквідації Аварії на Чорнобильській АЕС доступна для перегляду з 26 квітня на інтернет-ресурсах галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва:

Сайт: www.culturа.kh.ua

Facebook: Альбом фотовиставки - https://cutt.ly/Iv7mt00

Instagram: https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna

Telegram: https://t.me/oblgallerymc

 

e-max.it: your social media marketing partner