10 жовтня на головній сцені Центрального парку культури та відпочинку ім. М. Горького відбувся гала-концерт ХХ Обласного фестивалю-конкурсу традиційної народної культури «Кроковеє коло» для дітей та молоді.
У концертній програмі звучали обрядові пісні річного кола свят: колядки, щедрівки, веснянки, петрівчані, купальські; пісні родинного циклу, пов’язані з весільною обрядовістю, а також ліричні, козацькі жартівливі. Учасники розігрували уривки із весільної та дитячої програм.
Гала-концерт завершився нагородженням переможців конкурсу «ТРАДИЦІЙНІ ХУДОЖНІ РЕМЕСЛА», який проходив онлайн 4 травня (інформацію про переможців розміщено на сайті центру культури і мистецтва) та конкурсу «ВИКОНАВСЬКІ МИСТЕЦТВА», який відбувся 26 вересня у приміщенні КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва».
Переможці членами журі визначені так:
Номінація «Слобожанські оповідки»,
Молодша вікова категорія:
3 місце посіли ПРОЦЕНКО Поліна, Гімназія № 6 м. Харкова та ПЕРЕПЕЛИЦЯ Софія, Будинок культури Індустріального р-ну м. Харкова;
2 місце - ПЕРЕСІЧАНСЬКИЙ Даніїл, Нововодолазький БДЮТ та БОЧАРНІКОВА Дар’я, Будинок культури Індустріального району м. Харкова;
1 місце - СОЛОДОВНИК Ярослав, Нововодолазький БДЮТ;
Старша вікова категорія:
2 місце - КОВАЛЬОВ Ростислав, Будинок культури Індустріального району м. Харкова.
Номінація «Солоспів»,
Молодша вікова категорія:
3 місце поділили СИДОРЕНКО Арина, ЦДЮТ № 1 на базі Гімназія № 6 м. Харкова; АХМЕТОВ Юрій, Дитяча музична школа ім. М.В. Кармінського № 3; ЧЕРНІКОВА Ліліана, Дитяча музична школа ім. М.В. Кармінського № 3; ОЗЕРОВ Захар, Дитяча музична школа № 7 ім. М. П. Мусоргського. ЛЕВЧЕНКО Варвара, Нововодолазький БДЮТ.
2 місце – ГОЛОВКО Ольга, Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості та КАПЛУНОВСЬКА Дар’я, Дитяча музична школа № 7 ім. М.П. Мусоргського;
1 місце – ФЕДЯЙ Горпина, Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості;
Старша вікова категорія:
3 місце - БЕРЕЖНА Вікторія, Дитяча школа мистецтв № 4 ім. Леонтовича;
2 місце поділили ВІРА Крістіна, Нововодолазький БДЮТ та ІВАЩЕНКО Ірина, Дитяча школа мистецтв № 4 ім. Леонтовича;
1 місце - ФЕДЯЙ Нестор, Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості.
Студентська молодь:
2 місце - КОВАЛЕНКО Єлизавета, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова.
Номінація «Гуртовий спів»,
Молодша вікова категорія:
3 місце - Народний художній фольклорно-етнографічний колектив «Мережка» Гімназії № 6 м. Харкова;
– Фольклорний гурт “Щебетушки” (6-8 років), Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості;
– Фольклорний гурт “Щебетушки” (9-12 років), Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості;
2 місце - Фольклорний гурт «Ой рано-рано», Дитячої музичної школи №7 ім. М.П. Мусоргського;
1 місце - Народний художній фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ.
Старша вікова категорія:
2 місце - Фольклорно-етнографічний колектив «Весниця» Центрального Будинку науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень;
1 місце - Народний фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ.
Студентська молодь:
3 місце - Чоловічий ансамбль «Суголосся» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв;
2 місце - Народний фольклористичний гурт «Слобожаночка» Харківського фахового вищого коледжу мистецтв;
1 місце - Фольклористичний гурт «Фарби» Харківської державної академії культури.
Номінація «Фольклорно-етнографічні дійства»,
Молодша вікова категорія:
2 місце - Фольклористичний гурт «Веселка» Пісочинського Палацу культури;
1 місце - Народний фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ.
Вітаємо переможців , дякуємо учасникам, пантнерам та усім, хто долучився до свята української традиційної культури і з нетерпінням чекаємо на нову зустріч!