Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Завантаження

logo ms ukr

Пряма онлайн трансляція

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді

 

logo zbirka

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Календар подій

Червень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт http://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Відділ сучасного мистецтва Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

e-mail Друк

Галерея «Мистецтво Слобожанщини»Художня галерея «Мистецтво Слобожанщини» була заснована в грудні 1999 року і з того часу стала однією з важливих виставкових майданчиків міста Харкова. Експозиція її постійно оновлюється і представляє роботи різних художніх напрямків.

Виставкові зали галереї розташовані в центрі міста в будинку «Держпрому», яке саме по собі — шедевр архітектури, побудований у стилі конструктивізму, і є візитною карткою Харкова. Дане розташування галереї дає можливість відвідувачам і шанувальникам мистецтва більш глибоко зануритися в культуру, історію та мистецтво першої столиці.

Навесні 2011 року галерея стала структурною частиною Харківського обласного організаційно - методичного центру культури і мистецтва, оновивши і удосконаливши програму діяльності.

Основним завданням галереї «Мистецтво Слобожанщини » стає участь у формуванні естетичних смаків сучасників, популяризація досягнень українських талантів — продовжувачів традицій українського образотворчого мистецтва. Робота галереї орієнтується на розвиток мистецтва у всіх його проявах, у тому числі, самобутніх, на максимально широку репрезентацію різних видів, жанрів, стилів і технік образотворчого мистецтва (живопис, графіка, фотографія, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво, енкаустика, гліптика, пісочна анімація і т.і.).

Галерея дає можливість представити свою творчість художникам, як зі світовим ім'ям, так і тим, хто на початку свого професійного шляху. Головним критерієм при складанні експозицій у галереї «Мистецтво Слобожанщини », не залежно від віку та освіти авторів, є якість їхніх робіт.

Відмінною рисою, що позиціонує галерею як обласну, є співпраця з організаціями та установами культури і мистецтва Харківської області. У галереї проводяться виставки, багато з яких стали вже традиційними: виставка викладачів і студентів Харківського художнього училища « Дарую майстерність», виставка робіт викладачів художніх шкіл та відділень естетичної освіти м. Харкова та області «Різдвяний подарунок Слобожанщині», виставка робіт учнів шкіл естетичного виховання «Надія Слобожанщини» та інші.

Галерея надає організаційну та інформаційну допомогу в проведенні художніх виставок, фотовиставок, виставок скульптури, інформаційну підтримку арт- фестивалів, пленерів, галерей, музеїв, культурних центрів (керування, співпраця, збір та узагальнення інформації о заходах дає можливість бачити загальну картину про виставкову діяльність регіону).

Галерея «Мистецтво Слобожанщини» бере участь у державних та міжнародних ART-проектах, фестивалях і конкурсах, створює і реалізує власні проекти та конкурси.

Яскравою подією в діяльності галереї став міжнародний арт-проект «Вікна», де були представлені роботи майстрів зі Швеції (Лара Симонова), США (Дмитро Даниш, Влад Мілявський), Франції (Євгенія Міро), України (Костянтин Колобов, Ігор Ільїнський, Євген Сегал). Організовані і успішно проведені: виставка чеського художника Дана Трантіно, зустріч з французьким інженером, кінорежисером, скульптором, фотографом, підводним художником, одним з членів команди знаменитого Жака-Іва Кусто Андре Лабаном. Щорічно проводиться міжнародний фото-проект з обміну фотографіями «Сушка», який виник у Санкт -Петербурзі і потім здобув популярність по всьому світу. Також у центрі культури і мистецтва в рамках напрямку сучасного мистецтва була успішно проведена персональна виставка відомого російського художника Нікаса Сафронова. Щорічним став міжнародний конкурс театральної фотографії «5 — я стіна», в якому в 2013 році взяли участь автори з 8 країн світу: України, Словенії, Угорщини, Чорногорії, Шрі -Ланки, Сербії, Росії, Білорусії. І звичайно, слід зазначити, приєднання галереї «Мистецтво Слобожанщини » до щорічної міжнародної акції «Ніч музеїв».

Автори та проекти з усієї України записуються в план виставок галереї «Мистецтво Слобожанщини » за рік або два, так як експозиція в даних стінах подія престижна та якісно організована, що підтверджено авторами та відвідувачами галереї. Так проведено виставки: Вероніки Чеканової з автономної республіки Крим «Море шепоче весняною хвилею», виставка енкаустики Ірини Зінник «Медова ілюзія» з Северодонецька, виставка унікальних матеріалів Кримського історичного музею LA RICHESSE та інші.

Не менш значущою подією в галереї «Мистецтво Слобожанщини», є соціальні проекти, які організовуються для нагадування людям всіх поколінь і видів діяльності про моральність і ролі кожної особистості у створенні світової історії. Прикладом таких виставок є: міжнародний соціальний фотопроект «Війна краде дитинство», організований міжнародним благодійним фондом «Військове братерство».

Незважаючи на різноманітність проектів та виставок авторів з різних країн і міст світу галерея «Мистецтво Слобожанщини» пишається можливістю співпрацювати з відомими майстрами харківської школи образотворчого мистецтва і буде надалі експонувати їх роботи. Виразними прикладами таких проектів є: персональна виставка гліптики (різьблення по каменю) «Геми- Образи» Владлена Семенова, експрозиція «Душа майстра» виставка пам'яті Бориса Чурилова, збірні виставки «Стежками Харківщини», «Золота», де представлені роботи  відомих харківських живописців і багато інших.

Важливим напрямком діяльності галереї є проведення семінарів, вебінарів, круглих столів, майстер-класів, лекцій мистецтвознавців, творчих зустрічей з авторами, екскурсій, спільних заходів по показу камерних вистав і концертів, проведення кіно-вечорів з подальшим їх обговоренням. У галереї організовані психологічні арт-тренінги та клуби, так як психологія — невід'ємна частина мистецтва.

Створена віртуальна галерея на сайті Обласного центру культури і мистецтва (www.cultura.kh.ua), що дає можливість глядачам відвідувати виставки дистанційно. Робота галереї регулярно висвітлюється на сторінках соціальних мереж і різних інформаційних сайтів.

Галерея «Мистецтво Слобожанщини» стає місцем зустрічі творчої інтелігенції, відомих художників і початківців, а також шанувальників мистецтва.

Галерея «Мистецтво Слобожанщини»Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

СПІВРОБІТНИКИ ГАЛЕРЕЇ

 

 DSC 0025-1 copy Віра Олександрівна Лагутіна    
Людмила Григорівна Омельченко
Директор ХООМЦКМ
Віра Олександрівна Лагутіна
Завідуюча Галереєю МС

 

 

 

 

Валентина Сергіївна Білоусова - Фотограф Галереї
e-max.it: your social media marketing partner