Відділ сучасного мистецтва Галерея «Мистецтво Слобожанщини» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Відділ сучасного мистецтва Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

1 020 1

Художня галерея «Мистецтво Слобожанщини» була заснована в грудні 1999 року і з того часу стала одним з важливих виставкових майданчиків міста Харкова. Експозиція галереї постійно оновлюється і представляє роботи різних художніх напрямків.

Виставкові зали галереї розташовані в центрі міста в будівлі «Держпрому», який і сам по собі - шедевр архітектури, побудований у стилі конструктивізму, і є візитною карткою Харкова. Таке розташування галереї дає можливість відвідувачам і шанувальникам мистецтва більш глибоко зануритися в культуру, історію та мистецтво першої столиці.

Навесні 2011 року галерея стала структурною частиною Харківського обласного організаційно - методичного центру культури і мистецтва, оновивши і удосконаливши програму діяльності.

Основним завданням галереї «Мистецтво Слобожанщини» стає участь у формуванні естетичних смаків сучасників, популяризація досягнень українських талантів - продовжувачів традицій українського образотворчого мистецтва. Робота галереї орієнтується на розвиток мистецтва у всіх його проявах, у тому числі, самобутніх, на максимально широку репрезентацію різних видів, жанрів, стилів і технік образотворчого мистецтва (живопис, графіка, фотографія, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво, енкаустика, гліптика, пісочна анімація і т.і.).

Галерея надає можливість представити свою творчість художникам, як зі світовим ім'ям, так і тим, хто тільки на початку свого професійного шляху. Головним критерієм при складанні експозицій у галереї «Мистецтво Слобожанщини», незалежно від віку та освіти авторів, є якість їхніх робіт.

Відмінною рисою, що позиціонує галерею як обласну, є співпраця з організаціями та установами культури і мистецтва Харківської області. У галереї проводяться виставки, багато з яких стали вже традиційними: виставка викладачів і студентів Харківського художнього училища «Дарую майстерність», виставка робіт викладачів художніх шкіл та відділень естетичної освіти м. Харкова та області «Різдвяний подарунок Слобожанщині», виставка робіт учнів шкіл естетичного виховання «Надія Слобожанщини» та інші.

Галерея надає організаційну та інформаційну допомогу в проведенні художніх виставок, фотовиставок, виставок скульптури, інформаційну підтримку арт- фестивалів, пленерів, галерей, музеїв, культурних центрів (керування, співпраця, збір та узагальнення інформації о заходах дає можливість бачити загальну картину про виставкову діяльність регіону).

Галерея «Мистецтво Слобожанщини» бере участь у державних та міжнародних ART-проектах, фестивалях і конкурсах, створює і реалізує власні проекти та конкурси.

Яскравою подією в діяльності галереї став міжнародний арт-проект «Вікна», де були представлені роботи майстрів зі Швеції (Лара Симонова), США (Дмитро Даниш, Влад Мілявський), Франції (Євгенія Міро), України (Костянтин Колобов, Ігор Ільїнський, Євген Сегал). Організовані і успішно проведені: виставка чеського художника Дана Трантіно, зустріч з французьким інженером, кінорежисером, скульптором, фотографом, підводним художником, одним з членів команди знаменитого Жака-Іва Кусто Андре Лабаном та багато інших. Щорічно проводиться міжнародний фото-проект з обміну фотографіями «Сушка», який виник у Санкт -Петербурзі і потім здобув популярність по всьому світу. Традиційним став міжнародний конкурс театральної фотографії «5 - я стіна», в якому брали участь автори зі Словенії, Угорщини, Чорногорії, Шрі -Ланки, Сербії, Росії, Білорусії, інших країн світу України. І звичайно, слід зазначити участь галереї «Мистецтво Слобожанщини» у щорічній міжнародній акції «Ніч музеїв».

Автори та проекти з усієї України записуються в план виставок галереї «Мистецтво Слобожанщини» за рік, два або три, так як експозиція в даних стінах подія престижна та якісно організована, що підтверджено авторами та відвідувачами галереї.

Не менш значущою подією в галереї «Мистецтво Слобожанщини», є соціальні проекти, які організовуються для нагадування людям всіх поколінь і видів діяльності про моральність і ролі кожної особистості у створенні світової історії.

Незважаючи на різноманітність проектів та виставок авторів з різних країн і міст світу галерея «Мистецтво Слобожанщини» пишається можливістю співпрацювати з відомими майстрами харківської школи образотворчого мистецтва і буде надалі експонувати їх роботи. Виразними прикладами таких проектів є: персональна виставка гліптики (різьблення по каменю) «Геми- Образи» Владлена Семенова, експозиція «Душа майстра» виставка пам'яті Бориса Чурилова, збірні виставки визначних майстрів і багато інших.

Важливим напрямком діяльності галереї є проведення семінарів, вебінарів, круглих столів, майстер-класів, лекцій мистецтвознавців, творчих зустрічей з авторами, екскурсій, спільних заходів по показу камерних вистав і концертів, проведення кіно-вечорів з подальшим їх обговоренням. У галереї організовані психологічні арт-тренінги та клуби, так як психологія - невід'ємна частина мистецтва.

Створена віртуальна галерея на сайті Обласного організаційно - методичного центру культури і мистецтва (www.cultura.kh.ua), що дає можливість глядачам відвідувати виставки дистанційно. Робота галереї регулярно висвітлюється на сторінках соціальних мереж і різних інформаційних сайтів.

Галерея «Мистецтво Слобожанщини» стає місцем зустрічі творчої інтелігенції, відомих художників і початківців, а також шанувальників мистецтва.

 

Адреса: 61002, Україна, м. Харків, площа Свободи 5, Держпром, 4 під’їзд, 1 поверх (вхід зі сторони площі Свободи)

Телефон: +38 057 717-10-40, +38 057 705-15-50, 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Галерея «Мистецтво Слобожанщини»Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

 

 

       
   

 

 

 

 

Сховати метелика