Традиційна культура європейських країн | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-

Традиційна культура європейських країн

Рейтинг статті:
( 12 шт. )
Вівторок, 16 квітня 2019 р.

 

golland2

Із середини квітня в Голландії розпочинається пора цвітіння знаменитих голландських тюльпанів, які рясніють буйним цвітом майже до початку літа. Значна частина сільськогосподарських земель країни перетворюється в різнокольоровий квітковий килим.

Рейтинг статті:
( 1 шт. )
Четвер, 04 квітня 2019 р.

Ispaniya1

Напередодні Великодніх свят у країнах Європи відзначають так званий Страсний або Святий Тиждень. На Страсному тижні християни згадують про останні дні земного життя Спасителя. В Іспанії тиждень між Пальмовою неділею (католицький аналог Вербної неділі) і Великоднем називають Семана Санта (Святий Тиждень).

Рейтинг статті:
( 10 шт. )
Середа, 20 лютого 2019 р.

D338E2BF CB7A 4EA6 99F9 3BEC68A07541

З 16 лютого до 5 березня 2019 р. в Італії проходитиме традиційний Венеційський карнавал. Це пишне яскраве свято має аналогію з веселою українською Масляною, бо, згідно з народними традиціями, розпочинається за 12 днів до Попільної середи, після якої приходить семитижневий Великий піст.

Рейтинг статті:
( 10 шт. )
Вівторок, 29 січня 2019 р.

78D3C671 FD90 4C00 A198 AB06AE12EE02

Більшість народів Європи є палкими прихильниками солодких виробів із тіста. Солодощі з борошна обов’язково готують під час свят. Популярним та широко розповсюдженим у країнах Європи є традиційний чеський трдельник (Trdelnik) – духмяна солодка булочка у формі спіралі, виготовлена з дріжджового тіста на відкритому вогні. Це важливий атрибут  усіх святкувань у Чехії.

Рейтинг статті:
( 15 шт. )
П'ятниця, 23 листопада 2018 р.

108

Підготовка до Різдва в Європі припадає на середину листопада. Саме в цей час вулиці поступово починають декорувати святковими гірляндами, а на центральних площах встановлюють та прикрашають головну ялинку.

У листопаді – грудні в усіх європейських містах настає хвилюючий момент відкриття різдвяних ярмарків. Така традиція існувала в Австрії, Германії та окремих регіонах Франції вже в XIII – ХV ст. Тепер кожне європейське місто може похвалитися однією або декількома різдвяними ярмарками. В останні роки до святкової торгівлі приєдналися всі магазини, які запозичили американський досвід проведення «чорної п’ятниці» (23-29 листопада), що проходить там із ХІХ ст. після «Дня подяки».

Рейтинг статті:
( 1 шт. )
Четвер, 26 липня 2018 р.

 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

"Культурна столиця Європи" - статус міста, який призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік, протягом якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя і культурного розвитку. Впровадження проекту "Культурна столиця Європи" запропонувала грецька актриса, міністр культури Греції Меліна Меркурі. Ідея полягала в тому, щоб щорічно в одному з європейських міст демонструвати всі прояви сучасної європейської культури. Першим містом, якому надали статус культурної столиці Європи, стали грецькі Афіни. Це сталося 1985 року.

У 2000 році боротьба за звання культурної столиці Європи була дуже гострою. Організатори проекту вдалися до хитрощів і в Європі замість однієї було аж 8 столиць. Ними стали Авіньйон, Берген, Болонья, Краків, Гельсінкі, Прага, Рейк'явік і Сантьяго-де-Компостелла. Після цього практика надання почесного титулу одночасно кільком містам вже нікого не дивувала.

Рейтинг статті:
( 3 шт. )
П'ятниця, 04 травня 2018 р.

8847809 original

Щороку в один з травневих понеділків в двох невеличких англійських містечках проходять галасливі і незвичайні свята. Обидва мають кількавікову традицію.

Так, на початку XVII століття англійське містечко Тетбері, що в Глочестерширі, було процвітаючим центром торгівлі вовною, а по пагорбу Гамстул-Хілл проходив головний торгівельний шлях, по якому багато загоничів худоби приганяли овець на ринкову площу. Молоді гуртівники, вихваляючись своєю силою перед дівчатами, бігали наввипередки з мішком вовни на плечі.

Рейтинг статті:
( 4 шт. )
П'ятниця, 27 квітня 2018 р.

 1

30 квітня – 1 травня у Німеччині, за традицією, час свят та весілля. Більшість дослідників пов'язує давній звичай з переходом на літній період за селянським календарем: раніше 1 травня вважалось початком літнього півріччя.

Згідно з давньою традицією ніч з 30 квітня на 1 травня називають Вальпургієвою. Назва походить від імені англійської монахині святої Вальпурги, яка у 748 році переїхала з Англії до Німеччини з метою заснування монастиря. Свята Вальпурга користувалась великою пошаною у народі і невдовзі після своєї смерті була занесена до лав святих. День її пам’яті як раз і припав на 1 травня.

Рейтинг статті:
( 13 шт. )
Четвер, 05 квітня 2018 р.

0SryikIKPAQZXoHGEXBMrEmwNEo copyДо Дня Європи в Україні, що традиційно відзначається у третю суботу травня, ми розпочинаємо нову рубрику про традиційну культуру європейських народів.

Сьогоднішня стаття присвячена традиціям святкування Великодня у різних країнах Європи.

Незважаючи на багато спільного, в кожній країні існують різні традиції святкування цього дня, причому деякі з них – дуже неординарні. То ж як виглядає Великдень у європейських країнах?

Сховати метелика