Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

КРОКОВЕЄ КОЛО 2018

 

регіональний конкурс читців «Вічне слово Кобзаря" присвячений творчості Т.Г. Шевченка

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Ср лют. 21
Виставка творчих робіт вихованців Центру дитячої та юнацької творчості №1 «Мистецькі перлини»
Ср лют. 21
Виставка творчого надбання херсонського художника Валерія Моругіна «Врата вечности»
Ср лют. 21
Обласна виставка сучасного одягу та аксесуарів в етнічному стилі «Динаміка традиції»
Ср лют. 21
Персональна виставка графіки харківської художниці Одарки Воронової «Перевтілення»
Ср лют. 21 @16:00 -
Запрошуємо на перегляд відеозапису концерту, присвяченого пам’яті Д.О. Хворостовського з колекції Є.Г. Чайки
Чт лют. 22 @17:00 -
Запрошуємо на творчу зустріч з автором персональної виставки графіки «Перевтілення» - харківською художницею Одаркою Ворононовою
Пт бер. 02 @18:00 -
Фольклорна вітальня
Ср бер. 07 @10:00 -
Всеукраїнська акція «Україна моя вишивана»
Сб бер. 17 @11:00 -
Регіональний конкурс читців «Вічне слово Кобзаря»
Нд бер. 18
Конкурс художніх ремесл XVII Відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло»

Календар подій

Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт http://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Томаса з Австрії та Катю з Харкова «одружили» за старовинним слобожанським обрядом

e-mail Друк

Томас і Катя вдало впоралися з роллю наречених. Фото Віктора КочетоваСтудента з Віденського університету Томаса Яника і Катю Калмикова, яка навчається в харківському політеху, одягнули у старовинні весільні українські костюми нареченого і нареченої і змусили цілуватися. Обряд слобожанського весілля відбувся 11 серпня в обласному центрі культури та мистецтва. Його провели учасники дослідницько-виконавського фольклористичного колективу «Муравський шлях», а гостями весілля стали австрійські студенти, які приїхали до Харкова на літній курс вивчення російської мови.

Гостями імпровізованого весілля стали австрійські та харківські студенти. Фото Віктор КочетоваУсього на три тижні студенти з Австрії приїхали в Україну, щоб вивчити російську мову і познайомитися з нашою культурою.

Австрійські студенти із задовленням вивчают нашу культуру та спілкуються з ровесниками-харкв'янами. Фото Віктора Кочетова - Це група з 16 студентів Віденського університету. Ми з ними вже побували в Києві, потім приїхали на два тижні до Харкова, і з'їздимо на два дні до Львову, після чого разом з групою з 16 харківських студентів політехнічного університету на тиждень поїдемо до Австрії, - розповідає викладач російської мови Віденського економічного університету Шарлота Кан. - Ось така програма обміну діє вже 19 років. Влітку австрійські студенти Томаса одягнули у весільну вишиванку. Фото Віктора Кочетоваприїжджають в Україну на три тижні, а потім – взимку, і у них 5-6 місяців відбувається стажування. Цього року тут економісти та словісти, які вивчають російську мову, до речі, завтра у нас вступ і в українську мову, щоб мали уявлення. І, треба підкреслити, що наші студенти дуже здружилися з харків'янами. Таке буває не щороку. Вони разом гуляють, Така інтерактивна форма спілкування сприймається карще, ніж якби австрійцям просто розповіли про національні костюми. Фото Віктора Кочетовапрацюють в групах, і вже питають, чому ми тут так мало часу.

Але ж потрапити на слобожанське весілля за старовинним обрядом вони і не сподівалися.

 

Наречений  дуже червонів, коли його примушували цілувати молоду

Європейці дуже цінують нашу автентику, бо в них своя жива культура майже не збереглася. Фото Віктора Кочетова

- Чим весілля добре, тим, що воно включає в себе і розмовний жанр, і рухи, і танці, і ігри, і музику, і пісні, - каже керівник дослідницько-виконавського колективу «Муравський шлях» Галина Лук'янець. - Ми вибрали головних персонажів з їх же середовища, і на їх прикладі показали наш слобожанський костюм. Якби просто розповідали, це було б не так цікаво, а коли на їх знайомих ми надягаємо ці костюми, це сприймається на ура. Через такі форми Наречену одягнули у автентичне вбрання прямо на сцені. Фото Віктора Кочетоваінтерактивного спілкування вони краще сприймають нашу культуру. Ми знаємо, що наша автентика в Європі цінується дуже високо, оскільки у них така жива культура практично не збереглася.

Костюм нареченої - довгу сорочку, юбку, керсетку, широкий пояс у вигляді рушника, намисто із срібними монетками - прямо на сцені наділи Томас червонів, коли його примусили цілувати наречену. Фото Віктора Кочетована майбутнього машинобудівника - студентку третього курсу німецького технічного факультету політеху Катю Калмикову. Потім одягнули у весільну вишиванку і Томаса Яника, другокурсника факультету міжнародної економіки Віденського Наприкінці весілля молоде подружжя лихо відтанцьовувало. Фото Віктора Кочетовауніверситету. Хлопець дуже ніяковів і червонів, коли під час обрядового дійства його примушували цілувати свою імпровізовану наречену. Але потім увійшов у роль, і в кінці весілля хвацько витанцьовував зі своєю «молодою», міцно тримаючи її за талію.

Непросто дався жениху обрад благословення. Фото Віктора КочетоваНепросто дався йому і обряд благословення батьків, коли потрібно було встати на коліна, а мама нареченої, роль якої виконувала Галина Лук'янець, тричі перехрестила Наречена виконувала й роль перекладачки з німецької. Фото Віктора Кочетовамолодих іконою Христа. Томас вперше в Україні і його пізнання російської, а тим більше, української поки що мізерні, на відміну від його «нареченої», яка добре виконувала ще й роль перекладачки.

 

Матеріали до автентичного весілля збирали у фольклорних експедиціях

Коли жених йшов по наречену, попереду була світилочка із свічечкою в руках, а за нею - свати та дружки. Фото Віктора КочетоваАртисти «Муравського шляху» залучили студентів у автентичне дійство, провівши їх по основних моментах обряду: спочатку наречена ходила з «шишками» по домівках односельців і запрошувала на весілля, потім свати з нареченим прийшли в будинок нареченої, щоб забрати її (причому, нареченому На картуз нареченого та віночок нереченої чіпляли квітки як символ чистоти молодих. Фото Віктора Кочетовадовелося розщедритися на євро в якості викупу за свою наречену), а потім вже саме весілля проходило в будинку нареченого. Все, що відбувалося, артисти коментували, роз'яснюючи сенс супроводжуючих символів, і виконували обрядові пісні.

- Весь цей матеріал ми збираємо у фольклорних експедиціях. Їдемо в село, розпитуємо, записуємо, потім відтворюємо, - розповідає Галина Лук'янець. - І костюми теж - це або справжні старовинні костюми з конопляних і лляних тканин, або їх сучасні точні копії.

Виявляється, спочатку на голову нареченої одягали віночок, а момент її перетворення на жінку відбувався прямо на весіллі - вінок з дівчини знімали і ховали її косу під декілька хусток. Красуня-Катюша у новому Наприкінці весілля артистам «Муравського шляху» вдалося залучити до фольклорного свята абсолютно усіх студентів. Фото Віктора Кочетоваобразі вразила Томаса.

Коли з нареченох знімали вінок і запинали, вона вже вважалася жінкою. Фото Віктора Кочетова- Мені найбільше сподобалася музика, танці і ... наречена, - зізнався австрійський студент.

Наприкінці весілля артистам «Муравського шляху» вдалося залучити до фольклорного свята абсолютно усіх студентів. Вивчати основні рухи українського танцю, грати в народні ігри їм дуже сподобалося.

Автор: Наталія ВАСИЛЬЄВА

e-max.it: your social media marketing partner