Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

 
calendar 05
 
 
museum
 
конкурс театральної фотографії «5-та стіна»
 
обласний конкурс сувенірів "Про Харківщину"
 
ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
online
 

Все материалы на данном сайте предназначены исключительно для ознакомления без целей коммерческого использования.
Разработка и сопровождение сайта: AnisLogo
Перепечатка публикаций разрешается только при размещении прямой ссылки на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Отдел исследования и возрождения декоративно-прикладного искусства и выставочной деятельности

A+ R A-
Рейтинг статьи:

Обласна виставка ляльок-мотанок «Витоки»

E-mail Печать

 DSC 0016

17 грудня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття обласної виставки ляльок-мотанок «Витоки».

Із привітальним словом до присутніх звернулась Л. М. Мякіннікова, заступник директора з культурно-дозвіллєвої діяльності, наголосивши на тому, що виготовлення ляльок-мотанок є одним з найрозповсюдженіших різновидів декоративно-ужиткового мистецтва Слобожанщини, саме тому участь у виставці прийняли майстрині з 16 районів Харківської області та міста Харкова. О. І. Булаєнко, завідуюча відділом дослідження та відродження декоративно-прикладного мистецтва та виставкової діяльності зазначила, що даний виставковий проект через традиційну українську ляльку-мотанку демонструє зв’язок минулого і сьогодення. Осягнути всю глибину народних витоків усіх присутніх на відкритті запросила кураторка виставки, молодший науковий співробітник О. І. Крикунова, одним із творчих захоплень якої стало виготовлення ляльок-мотанок. Вона пояснила, що кожна лялька, представлена в експозиції, є репрезентацією жіночого образу в традиційній українській культурі, кожна – має власну історію і функцію в обрядах календарного циклу та найголовніших подіях життя людини. Народний майстер України Тетяна Оглобліна відмітила, що для неї виставка є джерелом для натхнення і обміну досвідом з колегами-лялькарками. Керівник творчої майстерні «Оpere Рlumarii» Катерина Кафтанова презентувала ляльку під назвою «Скво», підкресливши, що авторка роботи Катерина Стрєльцова зробила власну оригінальну інтерпретацію втіливши в образі шаманки українські мотиви та народні елементи інших етносів.

Лялька-мотанка − українська народна лялька, яка з давніх-давен виконувала роль родинного оберегу та зв’язку між поколіннями. У зображенні ляльок-мотанок жіночі образи переважають над чоловічими, що пов'язано з давніми уявленнями про жінку, як богиню родючості, берегиню домашнього вогнища та захисницю.

Виставковий проект спрямований на реконструкцію українського народного костюму, репрезентацію автентичних жіночих образів, відтворення обрядів та звичаїв календарного циклу традиційної української культури.

В експозицію увійшли понад 200 робіт: традиційні ляльки-мотанки, лялькові композиції, народні іграшки, етнічні ляльки у авторських інтерпретаціях.

Виставка створена завдяки роботам найкращих майстринь, а також вихованцям гуртків та студій декоративно-ужиткового мистецтва Харкова та Харківської області: Горошко Наталії, Оглобліної Тетяни, Масленнікової Тетяни, Волкової Лариси, Акімової Наталії, Стрєльцової Катерини (м. Харків), Арнаут Юлії (м. Золочів), Славгородської Людмили (м. Ізюм), Жигілій Тетяни (м. Зміїв), Тарасової Ольги (м. Лозова), Філімонової Оксани (смт Двурічна), Кайгородцевої Ольги (с. Зіньківщина, Зачепилівського району), Сінельник Наталії (смт. Коломак), Коваль Ольги (смт. Нова Водолага), Романової Наталії (м. Барвінкове), Манн Владислави (смт Нова Водолага), Іванової Ольги та Зої Сабіни (м. Куп’янськ), Тимошенко Ольги (м. Валки), Кіпріч Марії (м. Богодухів).

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та повернутись до власних витоків!

Виставка триватиме до 28 січня 2016 року

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху

пн-сб. з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Довідки за тел.: (057) 700-35-79

Фотогалерея:

e-max.it: your social media marketing partner

Выставки

Нет отчетов для показа