Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
graimo
  
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

war

A+ R A-

Новини Центру

Рейтинг статті:
Четвер, 12 травня 2022 р.

 

9976

8 травня 2022 року у Німеччині, в місті Ганновер, столиці Нижної Саксонії, відбулася демонстрація на підтримку України.

Тут було близько 500 осіб на цьому патріотичному заході.

Серед учасників було багато людей з України. Вони тут опинилися, бо втекли від війни, яка принесла жах, біль, втрату близьких, зруйновані міста та домівки.

 

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Четвер, 12 травня 2022 р.

09988

 

НКС в часи війни: відстеження динаміки мінливої ситуації

12 травня 2022 року співробітники відділу дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій ООМЦКМ на чолі з директором Вірою Лагутіною взяли участь у черговому практичному семінарі “НКС в часи війни: алгоритм дій зацікавлених сторін та організацій культури” з підтемою “Відстеження динаміки мінливої ситуації, роль опитування”.  Захід був організований Центром розвитку “Демократія через культуру” (ДС), Українським центром культурних досліджень (УЦКД) та Платформою НКС-Україна для директорів обласних центрів народної творчості та працівників, відповідальних за напрямок нематеріальної культурної спадщини.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Понеділок, 18 квітня 2022 р.

1650271291335 278002696 5400735823299660 1227693371399325073 n

Один із чинників національної ідентичності – нематеріальна культурна спадщина. Тому в часи війни, коли існує загроза українській державності, державному суверенітету нашої країни, нашим цінностям, нашій культурі потрібно розуміти, як це впливає на збереження нашої нематеріальної культурної спадщини.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Понеділок, 18 квітня 2022 р.

 copy copy copy copy copy copy copy

 

Українська вишивка у традиційному сільському середовищі з давніх давен менш за все була суто декоративною. Звісно, естетичний фактор був важливий, але все ж таки другорядний. Особливо це стосувалося рушників та елементів одягу. У першу чергу це були магічні речі, які повинні були оберігати їхнього власника, давати йому силу, здоровʼя, благополуччя. Магічними вони були з двох причин: по-перше, їх вишивали не на продаж, а для найрідніших людей, і майстриня, працюючи, не механічно виконувала свою роботу, а реально «вкладала душу» в неї — втілювала всі свої найкращі побажання родичу чи коханому; по-друге, в самій орнаментиці, основи якої сягають архаїки, були закодовані життєлюбні прагнення наших предків.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Неділя, 03 квітня 2022 р.

 

photo 2022 04 03 10 43 42

 

 

Вже більше місяця Україна героїчно здійснює супротив російській агресії. І кожен витрачає максимальну кількість зусиль для найскорішої Перемоги!

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
П'ятниця, 25 березня 2022 р.

27

Завдяки зусиллям та потужній міжнародній підтримці культурної спільноти Харківської області, та особисто Юрія Янко, сьогодні, 24.03.2022, о 21.30 годині за нашим часом, та о 20.30 годині за французьким часом, відбудеться онлайн концерт на підтримку українського народу, за участю відомого французького музиканта та композитора Фабриса Ейлри.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Неділя, 20 березня 2022 р.

2022 03 20 copy

Понад два роки ми пишаємося сайтом «Цифровий архів Слобожанщини і Полтавщини», результатом роботи відомих дослідників, ентузіастів та збирачів фольклору нашого регіону (Віри Осадчої, Галини Лукʼянець, Наталії Олійник, Мирослави Семенової та багатьох інших) та координаторки цього проекту Світлани Коновалової. В основі сайту - фонд фольклорних записів Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва та приватні матеріали збирачів. Викладені на сайті пісні доступні без перешкод для вивчення, дослідження, копіювання і розповсюдження. Це наша спадщина, наша ідентифікація слобожанської землі як частини України. Сторінки сайту – це не лише місяці (а інколи й роки) роботи із створення, наповнення ресурсу (в якому були задіяні декілька працівників центру і ця робота ще не завершена!), а й десятиліття експедицій збирачів, колосальна праця із фіксації усіх жанрів фольклору, починаючи із 70-х років 20 століття! Тобто окремим файлам архіву вже понад 50 років!

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Середа, 02 лютого 2022 р.

2801

28 січня 2022 року в межах підготовки Періодичного звіту України з питань виконання Конвенції ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини (далі Конвенції ЮНЕСКО 2003) відбулося онлайн-обговорення щодо безпосередньої ролі і місця закладів культури, зокрема обласних центрів народної творчості, центрів культури, в охороні НКС.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Середа, 02 лютого 2022 р.

171

26 січня 2022 року в КЗ «Харківська санаторна школа №11» Харківської обласної ради пройшов урок-зустріч зі спадковою коцаркою, членом НСМНМУ Іриною Шегда. Вона презентувала учням своє ремесло. Урок пройшов у рамках вивчення предмету «Історія України» у 5 класі. Коцарство офіційно визнано традиційним харківським ремеслом.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
П'ятниця, 28 січня 2022 р.

2801 2

Є ваш запит – є наша відповідь. У відповідь на числені прохання відбувся обласний семінар «Вихід в Оnline: екологічні прийоми освоєння нового формату». Ми дякуємо вам за ваші відгуки і дуже раді, що семінар допоміг і дав відповіді на різні ваші питання.

Зустріч відбувалася одразу в двох форматах: «наживо» і дистанційно. Завдяки цьому до прямого ефіру змогли долучитися більше 200 учасників з різних куточків нашої області.

e-max.it: your social media marketing partner
Рейтинг статті:
Субота, 22 січня 2022 р.

2201 1

"Слава нації" - символічна виставка відкрилась в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва до Дня Соборності України. Майбутні митці створили портрети видатних українців, тих, хто формував нашу героїчну спадщину.

Уявіть, що ви підліток і вам треба намалювати портрет когось відомого. Наприклад, одного з тих, кого вивчаєте на уроках історії або української літератури. Звучить не дуже захоплююче. Правда?

А якщо задача не просто написати портрет, а передати образ, докладно вивчивши особу того, чий портрет маєш малювати? О! То вже цікаво! Не формальний підхід, а із дослідженням, усвідомленням, з душею.

e-max.it: your social media marketing partner

Сторінка 1 з 92