Новини Центру | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-

Новини Центру

Рейтинг статті:
Четвер, 13 червня 2024 р.

photo 2024 06 12 14 23 23

 

Шановні друзі, а ми продовжуємо знайомити вас із дивовижним світом народних казок, оповідок у виконанні переможців та учасників Відкритого дистанційного фестивалю-конкурсу традиційної народної культури «КРОКОВЕЄ КОЛО» для дітей та молоді.
В Україні немає жодної маленької дитини чи літньої людини, яка не знає чи не чула хоч одну народну казку. Казка може навчити маленьких діток багато чому цікавому. Саме в казці ховається народна мудрість, знання, діалектні слова, які вже у буденному житті можна і не почути. Вона поєднує у собі казковий світ і реальне буття. На цьому ми зупиняємося і запрошуємо послухати казки, небелицю та переказ.
Представляємо роботи конкурсу «Виконавські мистецтва. Народні оповідки»
* «КОЗА ПІВБОКА ЛУПЛЕНА» (казка), записана Петром Івановим на Куп’янщиніХарківської області

Номінація «Народні оповідки», 1 вікова категорія (6-9 років) – 1 місце...
Виконує Дар’я ГЕЛІЧ, учениця КЗ «Дитяча школа мистецтв № 5 ім. І.О. Дунаєвського». Керівник – Наталія ОЛІЙНИК

* «ЯК БІДНИЙ СЛУЖАКА ОБДУРИВ ПАНА» (казка), записана в с. Чимужівка на ЗміївщиніХарківської області

Номінація «Народні оповідки», 1 вікова категорія (6-9 років) – 2 місце.
Виконує Анна КОВАЛЕНКО, вихованка КЗ «Лиманський сільський будинок культури» Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області. Керівник – Юлія ХАРИТОШИНА

* «НЕБИЛИЦІ ВІД МАЛОГО ГРИЦЯ» на основі експедиційного матеріалу селами Слобожанщини
Номінація «Народні оповідки», 1 вікова категорія (6-9 років) – 2 місце.
Виконує Аліса КОНАРЄВА, вихованка народного фольклорно-етнографічногоколективу «Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчостіНововодолазької селищної ради Харківськоїобласті.  Керівники – Тетяна КОВАЛЬ, Ольга КОВАЛЬ

* «ЛАСТІВКИ» (переказ)
Номінація «Народні оповідки», 1 вікова категорія (6-9 років) – 3 місце.
Виконує Анастасія СТЕПАНЕЦЬ, вихованка  Катеринівського сільського Будинку культуриЛозівського району Харківської області. Керівник – Олена КОЛОМІЄЦЬ

Приємного прослуховування казок та оповідок відучасників фестивалю-конкурсу за посиланням: (https://youtu.be/oHso-67trK0)https://youtu.be/oHso-67trK0

Рейтинг статті:
Четвер, 13 червня 2024 р.

photo 2024 06 12 14 56 21

 

24.06.24 о 16.00 онлайн на платформі Zoom в межах проєкту Михайла Красікова «Я памʼятаю... Життя в традиції» відбудеться зустріч із ОЛЬГОЮ ОКОНЕВСЬКОЮ

Люди, яким йде девʼятий десяток, — носії унікальної інформації про традиції, які сьогодні вже майже втрачені, про побут, який за останні 70 років зазнав значних трансформацій, про людей, яких вже нема, але про яких варто знати. Цього разу гостеюпроєкту буде знана в Харкові особистість, педагогиня від Бога, яка присвятила понад півстоліття дітям, філологиня, літераторка, лауреатка премії «Народне визнання» Ольга Максимівна Оконевська. Говоритимемо переважно про родинні традиції харківської інтелігенції на тлі трагічних подій ХХ століття, а також про людей відомих чи невідомих широкому загалу, вдячну памʼять про яких зберігає наша співрозмовниця.

Довідка про автора проєкту:

Михайло Красіков — етнолог та фольклорист, провідний методист ООМЦКМ, професор кафедри українознавства, культурології та історії науки НТУ «ХПІ», директор Етнографічного музею «Слобожанські скарби»  імені Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», член Національної спілки письменників України, Національної спілки художників України, Національної спілки краєзнавців України,  лауреат муніципальної премії в галузі фольклористики та етнології ім. П. Іванова 2007 р., премії ім. Л. Танюка “за збереження історичної памʼяті України” 2022 р., премії The Slavic, EastEuropean, and Eurasian Folklore Association (SEEFA) 2023 р.
Довідки за телефоном 067 91 014 91.
Покликання на онлайн-зустріч: https://us05web.zoom.us/j/88918354009?pwd=1i4lBaUa8H0UazB435F2KUGjVUobHK.1
Ідентифікатор заходу: 889 1835 4009
Код доступу: 6SjULt
Співорганізатори:
Харківський обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтв
Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка Харківське обласне відділення Української бібліотечної асоціації
Етнографічний музей «Слобожанські скарби»  імені Г. Хоткевича НТУ «ХПІ» Харківська обласна бібліотека для дітей
Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека
Охтирський краєзнавчий музей
Харківський історичний музей
Харківський художній музей

Рейтинг статті:
Понеділок, 10 червня 2024 р.

photo 2024 06 10 15 42 47 copy

 

Сьогодні до листівки потрапила робота Валентини Олемпіюк-Віннікової з цитатою Йоганна Гете:

«Природа - єдина книга, кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту»

Рейтинг статті:
П'ятниця, 07 червня 2024 р.

 

 

Майстер-клас з дихальної гімнастики для переможців Обласного пісенного онлайн-конкурсу «Наша пісня»
від голови журі, заслуженої артистки України Олени Шишкіної.

https://youtu.be/eOSC0doNJp4

Рейтинг статті:
П'ятниця, 07 червня 2024 р.

photo 2024 06 07 17 02 57 copy

 

ШАНОВНІ ДРУЗІ!
Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністраціїзапрошує  взяти участь у ІІ Обласному дистанційному конкурсі традиційних страв, випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
До участі у конкурсі запрошуються жителі громад, родини, окремі жителі, фахівці закладів культури й освіти Харківської області, які можуть зібрати, опрацювати і подати матеріали до участі у Конкурсі.
Приймаються матеріали:
від збирачів – 15 років і старше;
від інформантів – 30 років і старше.

Конкурс проводиться за такими номінаціями:
– «Перша страва»;
– «Друга страва»;
– «Випічка»;
– «Обрядова випічка»;
– «Соління чи квашення»;
– «Напій».

Дати проведення конкурсу:
З 10 червня по 10 серпня – приймання конкурсних матеріалів.
З 11 серпня – робота членів журі.
21 серпня – оголошення переможців Конкурсу.

Конкурсні матеріали приймаються на електронну пошту
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Положення та анкети-заявки за посиланням:

bit.ly/Смачного_2024

Рейтинг статті:
Четвер, 06 червня 2024 р.

photo 2024 06 06 17 37 04

 

Ми вільний народ, і ми вільні кохати тих, хто нам до душі. Пишатися собою, і бути впевненими у своєму виборі, у тому, що тебе сприйматимуть.

Любов та повага є скарбом людства, яки ми підтримуємо, приєднуючись до #pridemonth. Ми бажаємо кожному, а особливо військовим, мати зв'язок з близькими, та можливість бути разом зі своїм партнером чи партнеркою законно, аби підтримувати своїх близьких попри всі негаразди! Бо ви маєте на це право!

Пишаємося та поважаємо кожного, хто любить, творить, захищає та бореться за перемогу!

Рейтинг статті:
Четвер, 06 червня 2024 р.

 

 

Нагородження переможців обласного пісенного онлайн - конкурсу «Наша пісня», який проводився в період з лютого по травень 2024 року.
Засновником та організатором конкурсу є Харківський обласний організаційно – методичний центр культури і мистецтва за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА.

 

https://youtu.be/_PZhxVw5rHM

Рейтинг статті:
Четвер, 06 червня 2024 р.

 

 

Саме цього дня в Брюсселі Національну спілку журналістів України було прийнято до лав Міжнародної федерації журналістів.
Попередниками української преси були друковані видання – «універсали» Війська Запорізького часів гетьманства Івана Виговського середини XVII століття.Крім указів і законів, ці видання містили й останні новини. Першим вітчизняним виданням з проукраїнським напрямком став харківський журнал «Український вісник», який виходив у 1816–1819 роках.
День журналіста – свято не тільки працівників засобів масової інформації, а й загальнонародне, тому що неможливе існування сучасного суспільства без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.
Професія журналіста завжди була однією із найважливіших та найнебезпечніших. Сьогодні, в реаліях розв’язаної росією повномасштабної війни, журналісти, ризикуючи своїм життям, щодня збирають під обстрілами інформацію для нашого суспільства, показують правду і борються на інформаційному фронті з ворогом.

Влучне і пристрасне слово журналіста вселяє у людях віру, надію і налаштовує на перемогу. Сьогодні, під час війни, діяльність журналіста важко переоцінити.                       З подачі журналістів мільйони читачів, глядачів і слухачів оперативно отримують об’єктивну та правдиву інформацію. Саме журналісти надають розголосу фактам воєнних злочинів, проявів геноциду та порушень прав людини, гуманітарних катастроф, привертаючи увагу міжнародної спільноти до подій та явищ.
Журналісти разом з бійцями та волонтерамиперебувають в найгарячіших точках фронту і також гинуть. День журналіста в Україні – це і деньвшанування пам’яті  медійників, які загинули на лінії вогню, висвітлюючи бойові дії.
Гасло Національної спілки журналістів України «Журналісти – важливі!» сьогодні має особливе значення. Журналісти України – бійці інформаційного фронту,
щодня вони зброєю слова виборюють перемогу, викриваючи нелюдські злочини російської армії.

Сьогодні ми ділимося відеопроєктом «БІЙЦІ ІНФОРМАЦІЙНОГО ФРОНТУ.
День журналіста України - 6 червня 2024 року», створеним головним режисером Обласного Центру культури і мистецтва Олександром Савенко, монтаж – Ганна Кобець.

https://youtu.be/g8JIdW1CIxs

Рейтинг статті:
Середа, 05 червня 2024 р.

photo 2024 06 05 07 17 54

 

Шановні учасники, керівники колективів, поціновувачі народного мистецтва! Розпочинаємо презентацію відеороликів переможців та учасників Відкритого дистанційного фестивалю-конкурсу традиційної народної культури «КРОКОВЕЄ КОЛО» для дітей та молоді.
Конкурс «Виконавські мистецтва» відбувся за чотирма віковими категоріями у 4 номінаціях: «Автентичний солоспів», «Автентичний гуртовий спів», «Народні оповідки»,«Фольклористично-етнографічні дійства».
Любов до Батьківщини та її захист були і є однимиіз ключових і пріоритетних напрямків у вихованні підростаючого покоління, вихованні любові та поваги до краю, де ти народився, виріс, де жили твої пращури.
Представляємо роботи конкурсу «Виконавські мистецтва»
* «Ой, поля, ви поля» (солдатська), записана в селі Бахметівка на Нововодолажчині Харківськоїобласті.
Номінація «Автентичний солоспів», 3 вікова категорія (14-17 років) – 1 місце.
Виконує Крістіна ВІРА, учасниця народного фольклорно-етнографічного колективу«Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячоїта юнацької творчості Нововодолазької селищноїради Харківської області. Керівник – Тетяна КОВАЛЬ.

* «В суботу пізненько, в неділю раненько»(солдатська), записана в селі Черкаська Лозова на Дергачівщині Харківської області.
Номінація «Автентичний гуртовий спів», студентська молодь – 2 місце.
Виконують учасниці фольклористичного гурту «Фарби» у складі Поліни ПІТЬКО і Олександри ГОЛОБОРОДЬКО Харківської державної академії культури. Керівник – Галина БРЕСЛАВЕЦЬ.

* «Ой, ви, Галочки та й чубарочки»(солдатська), записана в селі Стара Водолага на Нововодолажчині Харківської області.
Номінація «Автентичний солоспів», 2 вікова категорія (10-13 років) – 3 місце.
Виконує Єлизавета НЕМАШКАЛО, учасницянародного фольклорно-етнографічного колективу«Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячоїта юнацької творчості Нововодолазької селищноїради Харківської області. Керівник – Тетяна КОВАЛЬ.
* «Пішла киця по водицю» (колискова), записана в селі Польова на ДергачівщиніХарківської області.
Номінація «Автентичний солоспів», 1 вікова категорія (6-9 років) – 3 місце.
Виконує Мілана ЧЕРЕДНЯКОВА, учасницязразкового фольклорно-етнографічного колективу«Мережка» КЗ «ЦДЮТ № 1 Харківської міської ради». Керівник – Мирослава СЕМЕНОВА.

* «Ой у полі пшениченька» (купальська), записана у селі Кульчини Красилівського району Хмельницької області.
Номінація «Автентичний солоспів», 2 вікова категорія (10-13 років) – 1 місце.
Виконує Злата ШМИРКО, ученицяХмельницької школи мистецтв «Райдуга». Керівник – Ірина МАЗУРЕК.

* «Гу-та-та, гу-та-та» (жартівлива), записана уселі Мала Павлівка Охтирського району Сумськоїобласті.
Номінація «Автентичний солоспів», 1 вікова категорія (6-9 років) – 1 місце.
Виконує Крістіна НАРИКОВА, учасницянародного фольклорно-етнографічного колективу«Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості Нововодолазької селищноїради Харківської області. Керівник – Тетяна КОВАЛЬ.

* «Ой на горі дуб, дуб» (жартівлива), записана у місті Городок Хмельницької області.
Номінація «Автентичний гуртовий спів», 1 вікова категорія (6-9 років) – 3 місце.
Виконують учасники зразкового фольклорногоколективу «ЩЕДРИК» міського Будинку культури м. Городок Хмельницької області. Керівник – Наталія НАДВИНИЧНА.
Приємного перегляду виступів наших учасників за посиланням:
https://youtu.be/MJ7FCoFPMtk

Рейтинг статті:
Вівторок, 04 червня 2024 р.

photo 2024 06 04 12 25 53

 

Нещодавно відбулися дві абсолютно протилежні події у сфері сучасної літератури. Першою став ракетний удар по харківський друкарні «Фактор-друк», подія, яку Український Інститут Книги невипадково назвав культурним геноцидом, оскільки було знищено 50 000 книг, постраждало багато фахівців друкарської справи. Друга ж подія, приємна та радісна - це 12-й Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що підтримав видавництво Vivat, і розповів їх історію у контексті заходів, покликаних підтримати українську книгу.

Така насичена на події у світі книг друга частина травня, змішана за емоціями, втратами та надбаннями, дає неабиякий стимул розповісти вам у рубриці “Можливості для культури” про дуже активну державну установу в Міністерстві культури - Український інститут книги.

Покликання установи - формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

Особливо цікава діяльність відділу Промоції читання, конкурсні програми якої будуть в нагоді бібліотекам та читальським клубам. Конкурси на проєкти від цієї програми не передбачають виробництва книг та витрати на тираж, однак вони націлені на проведення заходів, що спонукають зануритися у світ книги.

Метою цієї програми є популяризація української літератури та читання в Україні.
Задля її досягнення Інститут прагне:
-підвищити статус читання
-покращити якість читання
-посилити читацьку активність
-розширити обізнаність суспільства в літературі та культурі незалежно від віку та соціального статусу

Ми впевнені, що у вас є ідеї проєктів, що будуть сьогодні як ніколи актуальні! Бажаємо вам реалізувати їх за підтримки Українського інститут книги. Тримайте посилання на сайт установи: https://ubi.org.ua/uk

Рейтинг статті:
Вівторок, 04 червня 2024 р.

photo 2024 06 04 14 31 50

 

Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва напередодні свята Купала запрошує взяти участь у виставці декоративного розпису «Купальські квіти Харківщини».

Основна ідея виставки: шляхом творчого втілення у своїх роботах всебічно висвітлити тему свята Купала, одного з найулюбленіших та найочікуваніших народних свят на Харківщині. Пропонуємо майстриням/ам порефлексувати на цю тему на свій розсуд і передати за допомогою своєї творчості все різнобарв'я свята у декоративних творах, уквітчаних польовими квітами й травами.

Вимоги до участі:

  -Від одного учасника/ці приймається максимум дві роботи у форматі файлу JPG. Техніка - декоративний розпис (петриківський, самчиківський тощо).

  -Готові роботи надсилайте на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з приміткою "Виставка декоративного розпису" та зазначенням у листі назви роботи, а також ПІБ автора/ки, місце проживання, техніка, розмір і рік створення роботи. Так само, за можливості, слід підписати сам файл з твором.

  -Просимо подбати митців/мисткинь про якість наданих оцифрованих робіт у вигляді скану чи фотографії. Їх якість не повинна бути менше розміру 1280×720 (HD) або 300 dpi.

  -Просимо вас врахувати, що на фотографії не може бути нічого окрім самого твору та за бажанням авторського підпису.

Роботи приймаються до 20 червня включно. Всі роботи будуть презентовані у форматі віртуальної виставки, яку буде розміщено на ресурсах Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва 22 червня 2024 року.

Сторінка 1 з 102