Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Обласний онлайн фестиваль  художнього слова «Чарівний світ Слобожанської казки».
 

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 10 шт. )
e-mail Друк

 

Вокально-хорові колективи

Хор «Джерело»

hor01

Засновано колектив у грудні 1970 році, звання народного було присвоєно 12 грудня 1995 році, працює на базі Балаклійського районного Будинку культури.

У репертуарі колективу більше 450 хорових творів: українські та російські народні пісні «Ой гоп, гопака», «Грай скрипалику» та інші, хорові твори українських та російських авторів «Бандуристе, орле сизий», «Золотая коса», веснянки, хороводи та щедрівки «Ой сивая зозуленька» в обр. М.Леонтовича, «Павочка ходить» в обр. А. Авдієвського та ін.

Колектив складається з 30 постійних учасників різного віку.

Керівник ансамблю – Пасєка Роман Святославович, працює з жовтня 2004 року хормейстером нородного хору «Джерело». Пасєка Р.С. поєднує творче життя з адміністративним, з 2000 року працює директором Балаклійської дитячої музичної школи. У 2007 році він став стипендіатом Харківської облдержадміністрації в галузі культури та мистецтва ім. Гната Хоткевича, у номінації «Культура».

Колектив приймає активну участь в обласних, районних та культурно-мистецьких заходах.

У 2005 році народний хор «Джерело» успішно виступили у Всеукраїнському фестивалі народної творчості ім. А. П Містюкова «Ты, Россия, и сердце, и песня моя».

В 2006 році взяли участь у культурній програмі VІ Міжнародного Курсько-Коренського ярмарку (м Курськ, Росія), а у 2007 році - фестивальній програмі Національного Сорочинського ярмарку, який відбувся в с. Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.


Народний театр естрадної пісні «Сім нот»

sim notsim not Театр естрадної пісні «Сім нот» (керівник – О.М. Окомельченко ) був створений у вересні 2004 року. До вокального дуету у складі Ю.М. Вороної та Р.С. Пасєки  у січні 2005 року приєднався хореографічний дует Т.В. Приходько та В.А. Решетнікова. Ці два дуети і стали основою  нового творчого колективу, у якому за невеликий період існування істотно зросла виконавська майстерність, піднявся художній рівень репертуару, його жанрова та стилістична різноманітність.

Колектив постійно бере участь у районних та обласних культурно-мистецьких заходах, завдяки чому знайшов своїх шанувальників, однодумців, захоплених творчим натхненням. У травні 2005 року він заявив про себе як театр естрадної пісні, звітувавши з новою програмою музичної вистави «Таємниці кохання», а вже в листопаді на базі вистави театру естрадної пісні  «Сім нот» було проведено обласний семінар – майстер-клас за участі керівників закладів культури.

Використання сучасних технічних засобів при оформленні програм, хороша організаційна, художня і творча робота у поєднанні з високою професійною майстерністю сприяли творчим здобуткам  та досягненням. Усе це дало підставу присвоїти театру естрадної пісні «Сім нот» районного Будинку культури почесне звання «народний».

У репертуарі театру – зразки вітчизняної та зарубіжної класики, сучасного мистецтва, обробки народних пісень і танців, високохудожні композиції місцевих авторів.

Колектив представляв Балаклійщину на багатьох конкурсах і фестивалях, т.ч. й міжнародних, де здобув призові місця та почесні звання, став переможцем регіонального конкурсу виконавців естрадної пісні «Золота осінь» (м. Первомайский), етнічно-мистеькогофестивалю «Печенізьке поле», обласного конкурсу сучасної пісні «Ярмарок талантів» (м. Донецьк). На Міжнародному фестивалі «Славянская звезла» (м. Орел) театр гідно представляв Слобожанщину на російській землі та здобув почесний диплом фестивалю.

Діяльність колективу сприяє оновленню та зміцненню культурного життя Балаклійщини.


 Народний аматорський театр пісні «Алые паруса» alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2006 р.;

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Засновник і діючий керівник –  Гузенко Олеся Іванівна

Репертуар театру пісні «Алые паруса» –  різноманітний, він вибирається з кращих пісень українського пісенного спадку, шлягерів минулих років та кращих пісень світової пісенної творчості. На сьогоднішній день до складу входить 13 учасників. Робота «народного» театру пісні «Алые паруса» спрямована на досягнення високого професійного рівня драматургії пісні, розкриття творчого потенціалу кожного учасника колективу, творчої співдружності між акторами – виконавцями та відтворення їхнього внутрішнього світогляду і відображення навколишньої дійсності за допомогою музики, вокалу та акторської гри.

З моменту свого існування театр пісні «Алые паруса» виховав в своїх лавах чимало гідних вокалістів, які протягом багатьох років показували свою вокально – сценічну майстерність і ставали переможцями в районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Протягом своєї історії  учасники театру пісні  Дергачівського районного Будинку культури  беруть активну участь у різноманітних заходах та театралізованих святах в Дергачівському районі, м. Дергачі, м. Харкові та області.


 Вокальний колектив «Чисте джерело»

Чисте джерелоЧисте джерелоЖіночий вокальний колектив «Чисте джерело» Рокитненського сільського Будинку культури Нововодолазького району Харківської області був створений у 1996 році. Назву отримав колектив з легкої руки завідуючої Рокитненської бібліотеки-філії Ткаченко Антоніни Олексіївни. Звання «народний аматорський колектив» отримав восени 2014 року.

Створення колективу «Чисте джерело» - це роки наполегливої праці: творчі пошуки, систематичні репетиції, виїзди з концертами, участь в конкурсах і фестивалях, вивчення нових і нових творів. До складу колективу входять жінки віком від 50 до 60 років. Колектив об'єднав справжніх аматорів народного співу, які щиро люблять задушевні, дорогі серцю пісні.

Творча скарбниця колективу – десятки і десятки широкого розмаїття пісень: патріотичні, пісні воєнної пори, українські, російські народні та жартівливі.

Із перших днів існування колективу «Чисте джерело» керівником є людина, віддана своїй справі, Олександр Миколайович Тарасовський. Він вкладає всю душу в підвищення пісенної майстерності колективу, постійно працює над поповненням репертуару, колектив співає, як і під живий супровід (баян), так і під фонограми (-1). Серед учасників є свої солісти: Л. Сльота, В. Ткаченко.

Де б не був, де б не виступав колектив «Чисте джерело», його учасники отримують грамоти і подяки за участь у заходах. За час існування колектив побував в багатьох господарствах району та за його межами, є активним учасником масових заходів, бере участь в народних святах, які проходять в районі та області (м. Полтава, м. Зміїв, смт. Диканька, м. Валки, м. Харків).

Колектив брав участь у фестивалі народної творчості Національного Сорочинського ярмарку 2013 року, де посів ІІ місце. Виступав на головній сцені Слобожанського ярмарку 2013 року.

Учасники колективу постійно перебувають у творчому пошуку. На базі колективу організована підготовча група «Чисте джерельце», це хлопчики та дівчатка дев'яти та одинадцяти років, які із задоволенням переймають досвід своїх наставників.

Творча діяльність колективу «Чисте джерело» висвітлюється на сторінках районної газети «Вісті Водолажчини» та в інших засобах масової інформації.


Гурт народної пісні «Весела Слобода»

hor02hor03

Засновано в 1999 році, звання народного було присвоєно 8 червня 2005 році. Колектив працює на базі Балаклійського районного Будинку культури.

У репертуарі ансамблю понад 30 українських народних пісень та їх обробок «Ой у полі дуб зелений», «Зеленеє жито», «Ой під вишнею» та ін., твори вітчизняних авторів «Журавочка» муз.Яновського, «Соняшник» муз. М. Гайворонського та ін.

Колектив складається з 10 учасників віком 13-16 років та підготовчих груп: середньої - «Зорецвіт» (10 чол.) і двох молодших: «Співаночки» і «Лелеченьки».

Керівник – Шерстюк Тетяна Андріївна, працює з 2000 року керівником гурту. За сумлінну працю та особистий внесок у справу естетичного виховання підростаючого покоління нагороджена грамотами управління культури і туризму та управління освіти Харківської облдержадміністрації, дипломами всеукраїнських фестивалів «За професійну підготовку учасників», почесними грамотами відділу культури і туризму Балаклійської райдержадміністрації

Колектив приймає активну участь в обласних, районних та сільських культурно-мистецьких заходах.

У 2005 році отримали Гран-прі у Міжнародному конкурсі-фестивалі хорової музики ім. Ф.Шаляпіна в м. Ялта та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Золота нотка», який проходив в м. Дніпропетровськ.


Зразковий аматорський вокальний колектив «Візерунок»1 copy copy copy copy copy copy copy copy

Заклад культури –  Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2003 р.;

Рік присвоєння звання – 2009 р.

Засновник і діючий керівник – Гриненко Лідія Олексіївна

Вокальний ансамбль «Візерунок», було створено в листопаді 2003 року, а вже в 2005 році він став переможцем відкритого районного фестивалю - конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти». А далі концертна діяльність, де «Візерунок» стає активним учасником концертно-мистецьких заходів Дергачівського району, м. Харкова та області.

Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, допомагали учасникам долати перешкоди, ставати переможцями конкурсів та фестивалів різних рівнів, а саме головне, отримувати щирі оплески своїх глядачів.

За останній період, колектив «Візерунок» три роки поспіль був учасником районного фестивалю самодіяльної української народної художньої творчості «Козацька родина», районного фестивалю «Зоряний дощ», виступав на Міжнародному дитячому фестивалі «Об’єднаймо дітей мистецтвом» в м. Кіровоград і став лауреатом 2 премії. В 2013 році колектив став Лауреатом І ступеню на Міжнародному фестивалі-конкурсі виконавців естрадної пісні «Жива вода».

-         Лауреат I ступеню IX Міжнародного фестивалю пісні і танцю «Об’єднаймо дітей мистецтвом» у 2017 році в м. Кіровограді;

-         Лауреат II премії Харківського Міжнародного благодійного конкурсу «Запали свою зірку» у 2017 році;

-         Лауреат I ступеню відкритого фестивалю  - конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» у 2017 році;

-         Учасники фестивалю обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці +» у 2018 році в м. Чугуїв.

«Зразковий» аматорський вокальний колектив «Візерунок» з дня створення і по сьогоднішній день має багато прихильників, у своїй творчості постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності, є прикладом для молодших поколінь вокалістів.


Народний аматорський вокальний ансамбль «Зоряночка»
alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 1988 р.;

Рік присвоєння звання – 1994 р.

Засновник – Устименко Василь Петрович

Діючий керівник –  Добрянська Анастасія Сергіївна

У складі вокального ансамблю «Зоряночка» - жінки, що мають різні професії та вік, але це великі прихильниці академічної пісенної творчості.

За роки існування колектив змінювався. Але й зараз основу колективу складають одні із його перших учасниць - це Кузнєцова Наталія, Надєїна Ольга, Вакуленко Тетяна. Нинішній склад колективу: Стрілець Тамара, Дем'янчук Наталія, Чехович Ірина, Шаповал Наталія, Пиліпчатіна Людмила, Кузьменко Тетяна, Лещенко Валентина. Більшість з них музичної освіти не має, та це не заважає їм виконувати  складні музичні твори з великою майстерністю, адже з дня створення колективу поряд завжди були висококваліфіковані керівники – Устименко Василь Петрович, Клочко Володимир Олексійович, Сорочук Ярослав Ярославович.

Ансамбль неодноразовий переможець районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів: дипломант XVIII Всеукраїнського фестивалю духовних пісне співів «Від Різдва до Різдва» м. Дніпропетровськ (2011 р.); учасник Міжнародного конкурсу пісенної творчості «Мелодії вічності» в рамках Міжнародного літературно–мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники» м. Кролевець (2012 р.); у 2014 р. отримав подяку за успішний виступ у культурно–мистецькому заході «Сад пісень Сковороди» в смт. Бабаї.

Більш як 25 років ансамбль «Зоряночка» – прикраса будь якого районного та обласного свята. Кожен виступ – це незмінний успіх. Учасниці користуються повагою і любов’ю мешканців м. Дергачі та району, вони є частими гостями сільських свят та концертів.


Вокальний ансамбль «Kvitka»

KvitkaНародний аматорський вокальний ансамбль «Kvitka» Дергачівського районного Будинкукультури (кер. - Откидач Володимир Миколайович, Іваненко Віолетта Олександрівна) був створений в 2006 році.

Репертуар ансамблю різноманітний - це пісні українською, російською, білоруською, італійською та англійською мовами. Репертуар добирається з кращих пісень українського пісенного спадку, шлягерів минулих років та кращих пісень світової пісенної творчості.

В 2009 році вокальний ансамбль «Kvitka»  одержав звання «народний».

Ансамбль «Kvitka» - переможець різноманітних оглядів, конкурсів та фестивалів. Самі вагомі це:

- Гран-прі Міжнародного фестивалю - конкурсу сучасного мистецтва «Созвездие Орла» м. Орел Російська Федерація;

- Гран-прі Міжнародного конкурсу – фестивалю молодіжного мистецтва «Преображение. Золото осени» м. Санкт – Петербург Російська Федерація.

За 2013 рік, ансамбль «Kvitka» двічі брав участь у телевізійному проекті «Фольк-music» Першого національного каналу. А в 2014 році учасниці ансамблю - Віолетта та Маргарита Іваненко брали участь у ювілейному концерті гурту «Фристайл», в палаці «Україна» (м.Київ).

Підтвердження звання було в 2014 році.


Самодіяльний народний коллектив «Антракт»

antractantract1Гурт "Антракт" створений в 1980 році як ВІА. З З 1980 року його незмінним керівником є Серпокрил Володимир Васильович. 

В 1988 році колективу "Антракт" було присвоєно звання «самодіяльний народний». Кожні три роки колектив підтверджує це звання.  Так, чергове підтвердження відбулось в 2013 році. При колективі працює  молодіжний гурт "Антракт", який з 2006 року очолює  учасниця групи Колісник Інна Володимирівна.

З 2000 року гурт «Антракт» працює в вокально-естрадному жанрі. Репертуар складається із народних пісень, пісень українських, білоруських, російських авторів.

Виконавці гурту "Антракт" - постійні учасники районних культурно-мистецьких заходів, вони неодноразово ставали  переможцями  регіонального фестивалю-огляду виконавців молодіжної естрадної пісні "Цвіт папороті", регіональних, обласних та міжнародних фестивалів, конкурсів: "Жива вода" м. Дергачі, "Золота осінь" м. Первомайський.


Вокальний ансамбль "Оберіг" 

oberigЗразковий аматорський вокальний ансамбль «Оберіг» Дергачівського районного Будинку культури (кер. Прохоренко Ірина Володимирівна, Іваненко Маргарита Олександрівна) існує з 2006 року. До його складу входять четверо дівчат, серед яких: Марія Ковальова, Юлія Плужник, сестри Алевтина та Валерія Коробки.

Ансамбль «Оберіг» є постійним учасником концертно-мистецьких заходів району, м. Харкова та області. Надзвичайно багато виступів ансамблю припадає на м. Дергачі та Дергачівський район. Це виступи на стадіоні, на різноманітних професійних святах галузевих працівників, які проходять в державній адміністрації, для дітей та дорослих, молоді та пенсіонерів. Кожна учасниця колективу має певний досвід сценічної роботи в сольних виступах, у складі дуету та інших ансамблевих формах. З дня створення колективу і на сьогоднішній день, вокальний ансамбль «Оберіг» - прикраса будь-якого свята, кожен виступ – це незмінний успіх.

Ансамбль «Оберіг» постійно оновлює свій репертуар, який поділяється на навчальний, концертний та конкурсний. В наявному репертуарі є пісні різного спрямування, які стають чудовою базою для відпрацювання різноманітних прийомів ансамблевого співу, а саме: унісон; дво-, три- та чотириголосного співу, різного ґатунку підголосків, бек-вокалу тощо.

Вокальний ансамбль «Оберіг» має молодший ансамбль-супутник «Смайлики», який бере активну участь у різноманітних концертних заходах, конкурсах та фестивалях.

 До його складу входять четверо дівчат, серед яких: Марія Ковальова, Юлія Плужник, сестри Алевтина та Валерія Коробки.

Ансамбль «Оберіг» є постійним учасником концертно-мистецьких заходів району, м. Харкова та області. Надзвичайно багато виступів ансамблю припадає на м. Дергачі та Дергачівський район. Це виступи на стадіоні, на різноманітних професійних святах галузевих працівників, які проходять в державній адміністрації, для дітей та дорослих, молоді та пенсіонерів. Кожна учасниця колективу має певний досвід сценічної роботи в сольних виступах, у складі дуету та інших ансамблевих формах. З дня створення колективу і на сьогоднішній день, вокальний ансамбль «Оберіг» - прикраса будь-якого свята, кожен виступ – це незмінний успіх.

Ансамбль «Оберіг» постійно оновлює свій репертуар, який поділяється на навчальний, концертний та конкурсний. В наявному репертуарі є пісні різного спрямування, які стають чудовою базою для відпрацювання різноманітних прийомів ансамблевого співу, а саме: унісон; дво-, три- та чотириголосного співу, різного ґатунку підголосків, бек-вокалу тощо.

Вокальний ансамбль «Оберіг» має молодший ансамбль-супутник «Смайлики», який бере активну участь у різноманітних концертних заходах, конкурсах та фестивалях.


Народний аматорський вокально-інструментальний гурт «Перфоменс» 

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2008 р.;

Рік присвоєння звання – 2012 р.

Засновники і діючі керівники –  Островерх Дмитро Олексійович, Гришин Віталій Володимирович

Гурт «Перфоменс» є постійним учасником концертно-мистецьких заходів Дергачівського району, м. Харкова та Харківської області.

За період свого існування гурт був неодноразовим переможцем та учасником  престижних Міжнародних конкурсів та фестивалів, а саме: Міжнародний фестиваль «Зорі над Дніпром» Республіка  Білорусь (2009 р., 2010 р.); лауреат  I ступеню Міжнародного конкурсу-фестивалю естрадної пісні «Жива вода» м. Дергачі (2010 р.); лауреат I ступеню Міжнародного конкурсу-фестивалю сучасного мистецтва «Киев АРТ ФЕСТ» м. Київ (2012 р.); лауреат першої премії, першого регіонального конкурсу вокалу «Музична ліра 2016» м. Лозова (2016 р.); лауреати фестивалю «CINTA INIMA», Молдова (2017 р.). Гурт «Перфоменс» – щорічний учасник районного фестивалю самодіяльної української народної художньої творчості «Козацька родина» та районного фестивалю  «Зоряний дощ». Колектив був неодноразово нагороджений Почесними грамотами та Подяками відділу культури і туризму Дергачівської  райдержадміністрації.

Кожен учасник гурту має досвід сценічної роботи в сольних   виступах, у складі дуету та інших ансамблевих формах. Гурт «Перфоменс» співпрацює з різними виконавцями, з ансамблями та солістами Дергачівського районного Будинку культури, постійно розширює свій репертуар та вдосконалює виконавський рівень.


Народний колектив «Фольк-класик бенд»

folk bandНародний аматорський інструментальний колектив «Фольк-класик бенд» Дергачівського районного Будинку культури (кер. Богуславець Дмитро Вікторович) був заснований у вересні 2006 року під назвою «Брідж». До його першого складу входили три музиканти, які грали на інструментах: бас, балалайка, баян. За час існування колектив змінювався за своїм рівнем та кількістю людей. Зараз у колективі десятеро учасників, приєдналися такі інструменти, як труба, скрипка, кларнет, гітара, ударні.

Змінилась і назва колективу «Фольк – класик - бенд», що відповідає творчому напрямку, репертуару та своєрідному звучанню гурту. В репертуарі інструментального колективу авторські твори, попурі, обробки народних пісень та танців, але акцент робиться на старовинну народну музику, реанімацію творів, які виконувалися народними музиками сто – двісті років тому. Разом з українською музикою колектив вивчає найбільш яскраві музичні твори народів світу.

2009 рік став знаковим для колективу. В червні місяці було присвоєно звання «народного» аматорського колективу.

Колектив приймає активну участь у різноманітних заходах зокрема в м. Харків та Харківської області. Надзвичайно багато виступів  припадає на м. Дергачі та Дергачівський район, постійний учасник Великого Слобожанського ярмарку та щорічного фестивалю «Печенізьке поле», був учасником Міжнародної агропромислової  виставки-ярмарку  в м. Київ,  з успіхом виступив на Курсько-Коренському ярмарку в м. Свобода Курської області  Російської Федерації,  нагороджений дипломом та цінним подарунком 12-го Міжнародного фестивалю  «Троицкие хороводы в Орловском Полесье» м.Орел Російської федерації.


Народний вокально-хореографічний ансамбль «Бояничі»

boyanychyЗаклад культури – Чугуївський районний Будинок культури

Рік створення – 1985 р.;

Рік присвоєння звання – 1987 р.

Засновник – Данилюк Олександр Вікторович Данилюк

Діючий керівник – Сиромятникова Вікторія Юріївна

Майже 30 років тому був створений нині популярний колектив «Бояничі», один з ведучих колективів Чугуївського району та Харківської області.  Попередній керівник ансамблю, знавець української народної пісні – Олександр Вікторович Данилюк, нагороджений  державною відзнакою Президента України – ювілейна медаль «20 років Незалежності України»,  переможець  районного конкурсу «Людина року 2013.  Репертуар колективу – це українські народні пісні та пісні, які написав засновник цього колективу «Заслужений працівник культури України», композитор Юрій Бєсєда.  Ансамбль «Бояничі» має багато прихильників і є окрасою багатьох заходів. Географія участі в конкурсах та фестивалях колективу досить широка і різноманітна. Лауреат  та дипломант регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів  таких як: «Сорочинський Ярмарок», «Весілля в Малинівці+», «Слобожанський ярмарок», етно-фестиваль «Печенізьке поле», «Співочи тераси» та багатьох інших, ансамбль дарував і дарує  глядачам свою творчість у різних країнах: Україні, Росії, Казахстані, Польщі.

Народний ансамбль  «Бояничі» неодноразово виїжджав у прикордонну зону та військові частини до бійців для підтримки бойового духу та підняття гарного настрою солдат, це: патріотичні концерти для бійців української армії на   кордоні з Росією (Дергачівський та Новобурлуцький райони); святкові концерти для воїнів АТО військової частини А-0501 Збройних сил України; концерти для курсантів навчального центру МЧС та Харківського університету МЧС;  святковий концерт на честь Дня авіації України; тематичний концерт для воїнів української армії до Дня Збройних сил України. Колектив невпинно продовжує радувати глядачів своїм мистецтвом.


 

 Народна аматорська чоловіча хорова капела ім. О.С. Масельського alt

Заклад культури –  Районний народний дом «Іскра» м. Валки Валківського району

Рік створення – 1974 р.;

Рік присвоєння звання – 2018 р.

Засновники, перші керівники – Кулик Юрій Іванович, Ірха Василь Іванович

Діючий керівник і диригент –  Власенко Борис Іванович

Акомпаніатор – Лічний Олександр Володимирович

Самодіяльна чоловіча хорова капела ветеранів війни та праці була створена на передодні святкування 30-річчя Великої Перемоги в 1974 році. Репертуар колективу завжди актуальний.  Надалі основу складають фронтові воєнні пісні, які  доповнені піснями сучасних українських та зарубіжних композиторів, народними піснями та  класичними творами.

Не одне десятиліття підтримується високий виконавський рівень самодіяльної капели, завдяки тому, що колектив майже 22 роки очолював заслужений працівник культури України, професор, академік, завідуючий кафедрою хорознавства та хорового диригування Харківської державної  академії культури Василь Іванович Ірха, а перед ним керівником був провідний хормейстер України, професор Юрій Іванович Кулик, який обдарував чоловічу капелу пісенними шедеврами. Тепер, коли їх нестало художнім керівником колективу став їх ученик, один із учасників чоловічого хору Власенко Борис Іванович.

У 2006 році докорінно змінився статус колективу. Рішенням районної ради VII сесії V скликання від 16 листопада 2006 року № 151-v йому присвоєно звання «Валківська аматорська народна чоловіча хорова капела ім. О. С. Масельського».

Традиційно, на базі цього колективу проводяться регіональні та обласні хорові фестивалі «Згадаймо ті роки» з нагоди визволення Валківщини та Харківщини від фашистських загарбників.

Аматорська народна чоловіча хорова капела ім. О.С. Масельського  РНД «Іскра» – це і надалі візитна картка Валківського району.


Народний хор Олександрівського сільського Будинку культури

hor05

Створено 1984 році на базі Олександрівського сільського Будинку культури Валківського району, звання народного отримав у 1990 році.

У репертуарі колективу українські, російські пісні та їх обробки, авторські пісні: «Терен, мати коло хати» укр. нар. пісня, «Из под дуба» рос. нар. пісня, «Ой при лужку, при лужку» укр. нар. пісня, «Поле мое, поле» муз. В.Філіпенка, сл. Рева, «До сина» муз. Т.Вовкотруб та ін.)

Склад учасників змінювався, але кількість його завжди була достатньою в середньому 20-25 чоловік.

Керівник колективу – Тібор Андрій Павлович нагороджений почесними грамотами Харківської облдержадміністрації та облради, працює в сільському клубі з дня створення хору.

Колектив приймає активну участь не тільки в районі та області, а й за їх межами. Виступав на сценах Києва, Полтавської, Львівської та Закарпатської областей. Учасник І туру Республіканського хорового конкурсу ім.М.Леонтовича.


Народний хор Золочівського районного Будинку культури

hor07hor08

Створений 1930 році на базі Золочівського районного Будинку культури, звання “народний” отримав у 1967 році.

У репертуарі колективу українські та російські народні пісні: «Ой сад виноград», «Ой ходила Бережечком» та ін.; класичні твори та твори відомих композиторів «Привітальна» муз. А. Пашкевича, сл. В. Крищенка, «Рідна мати моя» муз. П. Майбороди, сл. А. Малишка, «Я Деревня» муз. і сл. Г.Заволокіна та ін., а також обробки народних пісень славетного хормейстера Слобожанщини Івана Бідака «Гиля, гиля сірі гуси», «Я щаслива зроду» та ін.

Кількісний склад учасників 30 чоловік в основному це працівники культури віком 30 – 60 років.

Керівник ансамблю – Кобзєв Сергій Сергійович працює на цій посаді 15 січня 2005 року, нагороджений почесною грамотою міністерства освіти України.

Колектив приймає дуже активну участь у житті району. Вони є постійними учасниками обласних та районних культурно-мистецьких заходів. Неодноразово запрошується для виступу на обласному радіо і телебаченні.


Народний ансамбль «Стожари»

hor09hor10

Заснований у 1972 році під керівництвом В.М. Регера на базі Золочівського районного Будинку культури, звання народного отримав у 1983 році. З 1988 року стара назва «Народний самодіяльний ансамбль патріотичної пісні» змінюється на народний вокальний ансамбль «Стожари».

Репертуар колективу носить виключно національний колорит. Це авторські твори класиків української естради, композиторів Володимира Івасюка, Івана Карабіца, Ігора Поклада, Романа Савицького, а саме пісні «Пісня буде поміж нас», «Моя любов, моя земля», «Гуцулка» та ін., українські народні пісні в обробці Анатолія Авдієвського, Михайла Довганича «Ой чий то кінь стоїть», «Ой у вишневому садку» та ін.

Склад ансамблю – інтелігенція селища. Це вчителі Золочівської гімназії №1, музичної школи, працівники центральної лікарні та працівники культури.

Керівник – Кучеренко Наталія Леонідівна. Керівником працює з квітня 2007 року, а з 2001 року стала активною учасницею цього ансамблю.

Ансамбль “Стожари” веде активне творче життя, беруть участь в обласних, районних та сільських культурно-мистецьких заходах, святах.

Учасники обласного конкурсу «Жива вода» - 2005, виїзного концерту смт. Коломак, святкової програми в місті Кобиляки Полтавської області, концертних програм сусідніх районів Росії.


Народний ансамбль бандуристів Красноградського районного Будинку культури

hor14

Заснований у 1955 році на базі Красноградського районного Будинку культури, почесне звання “народний” присвоєно у 1961 році.

В основі репертуару українські, російські народні, побутові авторські пісні: «Чуєш, брате мій», «По садочку ходжу», «По Дону гуляет козак молодой», «Козацькому роду нема переводу», «Любіть Україну» муз. В.Волощука, сл. В.Сосюри, «Мій Красноград» муз. В.Волощука, сл. В.Сорокіна та ін.

Колектив складається з 26 учасників різного віку, різних професій.

Керівник – Волощук Володимир Микитович керує народним ансамблем бандуристів з 1973 року. У 1998 році Указом Президента України Володимиру Микитовичу за вагомі досягнення в праці, високий професіоналізм було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Творчий шлях колективу налічує численні районні, обласні, та міжнародні огляди фестивалі, свята.

У травні 2003 року ансамбль став володарем Гран-прі V міжрегіонального фестивалю народної творчості «Ты Россия и сердце, и песня моя» імені Заслуженого діяча мистецтв Росії А. П. Містюкова у м. Липецьку.

У 2005 році – красноградські кобзарі переможці і володарі Головного приза глядацьких симпатій ІІІ-го Міжнародного фольклорного фестивалю «Мілзкалне - 2005» (Латвія).


Народний хор ветеранів Нововодолазького районного Будинку культури

Створений у 1989 році на базі Нововодолазького районного Будинку культури, звання “народний” отримав у 1992 році.

У репертуарі хору пісні російських і українських композиторів, неабиякий арсенал українських народних, жартівливих, козацьких та інших пісень: «Пісня про Україну», «Козаки в Берлине», «Пісня про Дніпро», «Ой у полі верба», «Козак гуляє» та ін.

Колектив складається з 25 хористів більшість з яких учасники бойових дій.

Керівник - Сорочук Ярослав Ярославович, заслужений діяч мистецтв України, керує народним хором ветеранів з 2002 року.

Колектив веде активне творче життя, беруть участь в обласних, районних та культурно-мистецьких заходах.

Учасники обласного огляду-конкурсу «Слобожанські передзвони», обласного фестивалю ветеранських хорів «Згадаймо ті роки» (м. Валки).


Народний хор «Заспів»

Створений у 1978 році, на базі Палацу культури і техніки Лозівського ковально-механічного заводу, нині міського Палацу культури. Звання “народний” отримав у 1984 році.

Репертуар колективу складають українські народні пісні, а також твори сучасних авторів для нородного хору: «Ой розвивайся та сухий дубе», «Їхав козак з України», «Травневі рушники», «Отзовитесь, однополчане», «Пісне моя зоряна» та ін.

Кількість учасників хору - 48 чоловік віком 17 – 70 років, це студенти Лозівського училища культури, пенсіонери, робітники та службовці. Керівник – Савенко Геннадій Якович керує хором з 1987 року. З 1991 року працює викладачем по класу хорових дисциплін у Лозівському училищі культури, а з 1997 року – заступником директора з навчальної роботи. Савченко Г.Я. нагороджений почесними грамотами обласного управління культури 2001р., Міністерства культури і мистецтв України 2002р., обласної держадміністрації 2003р.

Колектив приймає активну участь в обласних, районних та культурно-мистецьких заходах. 28 травня 2006 року став дипломантом ХV Міжнародного фестивалю вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» у м. Кіровограді.


Народний вокальний ансамбль «Бояничі»

hor12hor11

Створений у 1985 році на базі Чугуївського районного Будинку культури, звання “народний” отримав 1987 року.

Репертуар колективу складають народні пісні та пісні написані композитором Юрієм Бесідою, а саме: «Дунечку, Дунаю», «Ой ти місяцю», «Наливай кума», «Мамині очі», «Дід іде».

Кількісний склад учасників 25 чоловік різного віку.

Керівник – Данилюк Олександр Вікторович, також він працює на посаді художнього керівника Чугуївського РБК.

Колектив приймає активну участь в обласних, районних та культурно-мистецьких заходах. Учасники обласного огляду конкурсу «Слобожанські передзвони» (2003), обласних заходах у Харківському академічному театрі опери та балету ім. М.Лисенка: до Дня Незалежності України, Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, Дня працівників кооперації, сільського господарства та інших концертних програм


Народний хор міського Будинку культури «Хімік»

hor16hor15

Створений у 1974 році на базі міського Будинку культури «Хімік» міста Первомайський, звання “народний” отримав 1990 року.

Репертуар колективу складають обробки українських та російських народних пісень, твори всесвітньої класики, вокально-хореографічні композиції «Терниця», «Мамина вишня», «Рябина, рябинушка», «Бессонница» та ін.

Кількісний склад учасників - 38 чоловік різного віку та професій. При хорі створені чоловічий та жіночий ансамблі, дуети, тріо.

Керівник – Горбильова Галина Іларіонівна, керує хором з 1981 року. Нагороджена грамотами обласного управління культури, міського відділу культури.

Колектив приймає активну участь в обласних, районних та культурно-мистецьких заходах.

У 2002 році народний хор став дипломантом відкритого фестивалю російського народного творчества «Талица» м. Харків. 2003 році відзначився участю в гала-концерті обласного огляду-конкурсу народної творчості «Слобожанські передзвони». У 2004 році колектив виступив на малій сцені «Великого Слобожанського ярмарку».


Народний хор «Жайвір»
Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва

hor13

Створений у 1982 році, звання “народний” отримав у 1992 році. У репертуарі колективу понад 250 творів. Це народні пісні, авторські пісні в обробках М. Леонтовича, М. Лисенка, А. Авдієвського, А.Пашкевича, І. Сльоти: «Ой зійшла зоря», «Боже великий, єдиний», «Встань, козацька славо!», у тому числі й обробки А. Дудки «Ой під вишнею», «Ой у полі три криниченьки», «Чорнобривці». Кількісний склад учасників 27 чоловік різного віку та різних професій. Керівник – Дудка Анатолій Михайлович з вересня 1984 року працював з хором на посаді концертмейстера, а з лютого 1997 року очолює його як керівник.

Колектив приймає активну участь в обласних, районних та культурно-мистецьких заходах. Творчі поїздки до Росії та Угорщини.


Обласне творче об’єднання композиторів-аматорів

kompoz

Обласне творче об’єднання композиторів-аматорів Харківщини було створено 1949 року при обласному Будинку народної творчост.

На цей час воно налічує понад 15 учасників. Слід зазначити, що хоча це люди різних професій, однак їх міцно об’єднує любов до музики, захоплення процесом її створення.

Двічі на місяць проводяться семінари-практикуми, якими керує заслужений діяч мистецтв України, професор Володимир Михайлович Птушкін. Щоразу на цих семінарах прослуховуються та детально обговорюються пісні й інструментальні твори членів об’єднання, даються поради, висловлюються рекомендації. Кожного року розглядається близько 150 творів. Зокрема пісні, ліричні, про спорт, рідне місто Харків, а також твори громадського спрямування.

Члени об’єднання: Володимир Гайдамака, Олександр Сергієнко, Андрій Єфимов, Андрій Самійленко, Віталій Кірпатовський, Наталія Сапко, В’ячеслав Бабешко, Олександр Журавльов, Василь Коваленко, Сергій Клінгер, Володимир Пєнкін та ін.

Щороку композитори виступають перед своїми прихильниками з творчим звітом-концертом, на ньому твори виконують як самі автори, так і професійні артисти, лауреати міжнародних конкурсів.


Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Смайл S» alt

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2009 р.;

Рік присвоєння звання – 2015 р.

Засновник і діючий керівник – Нестеренко Дарина Сергіївна

Вокальний ансамбль «Смайл S» є невід’ємною частиною культурного сьогодення  Дергачівського району. До складу «Смайл S» входять чотири енергійні дівчини. Кожна учасниця колективу має певний досвід сценічної роботи в сольних виступах, в складі дуету та інших ансамблевих формах.

Вокальний ансамбль «Смайл S»  є учасником та переможцем районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів.

- Володар  Гран – прі міжнародного телевізійного фестивалю – конкурсу мистецтв «Зірковий олімп» м. Полтава.

- Володар  Гран – прі 20 – го регіонального конкурсу «Золота осінь» м. Первомайський.

- Нагороджений Грамотою Дергачівської міської ради «За високий рівень виконавської майстерності, активну концертну діяльність, популяризацію кращих зразків пісенної творчості та піднесення престижу Дергачівського району».

Зразковий вокальний ансамбль  влучно відповідає своїй назві, «Смайл S», тому що кожна з дівчаток як яскрава посмішка сяє для вдячного глядача. Прекрасно підібраний репертуар та чудові костюми, підкреслюють чарівність дівчат.

Вокальний ансамбль «Смайл S» прагне до високого рівня виконавської майстерності та є прикладом для молодших поколінь вокалістів.


Зразковий аматорський вокально-інструментальний гурт «POST CHORD»

Заклад культури – Дергачівський районний Будинок культури

Рік створення – 2013 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Таранов Роман Олегович

Гурт «POST CHORD» до 2014 мав назву хлопчачий гурт «Акорд». «POST CHORD» є постійним учасником концертно – мистецьких заходів Дергачівського району та м. Дергачі.

Гурт «POST CHORD» співпрацює з різними виконавцями, ансамблями та солістами серед дитячих колективів Дергачівського районного Будинку культури, постійно розширює свій репертуар та вдосконалює виконавський рівень. Його учасники – підлітки, віком від 12 до 16 років. У його складі шість хлопців, об’єднавшись разом з відкритим серцем вони радо йдуть назустріч прекрасному, адже вони як і більшість аматорів, невід’ємна частина культурного сьогодення Дергачівського району.

За період свого існування гурт був неодноразовим учасником і переможцем конкурсів та фестивалів, він є лауреатом II премії міжнародного фестивалю «Путь к звездам». Гурт «POST CHORD»  щорічний учасник відкритого фестивалю альтернативної музики «Не формат», відкритого фестивалю ретро – музики «Меломанія» та учасник фестивалю – конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти».

Головна мета занять, на думку керівника, - виховання гармонічно – розвинутої особистості, розвиток вокально –інструментальних навиків в процесі виконання творів.


Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Пісочинські чарівниці»

Заклад культури – Пісочинський палац культури та мистецтв

Пісочинської селищної ради смт. Пісочин Харківського району

Рік створення – 2013 р.;

Рік присвоєння звання – 2016 р.

Засновник і діючий керівник – Зуб Аліна Владиславівна

В ансамблі «Пісочинські чарівниці» виховуються діти з 13 до 24 років. Вокальний ансамбль об’єднує основну групу «Пісочинські чарівниці» та підготовчу «Балаганчик», в яких навчаються 15 учнів.

Під час занять у колективі діти отримують необхідні знання у галузі світової та української культури, акторські навички та навички вільного спілкування з аудиторією, уміння досконало володіти голосовим апаратом. Метою роботи ансамблю є формування компетентностей особистості засобами естрадної пісні: пізнавальної, що забезпечує ознайомлення  з кращими зразками світової музичної культури; оволодіння музично – теоретичними знаннями. Практичної, що сприяє формуванню навичок естрадного вокалу. Творчої, що забезпечує підвищення майстерності використання основних якостей співочого голосу; формування музично – естетичного смаку та розширення загального світогляду, виховання гармонійно розвиненої особистості; пошуку нових підходів до колективної імпровізації. Соціальної, що сприяє вихованню громадської свідомості, національної гідності через виконання кращих творів вітчизняної музики, формування навиків професійної взаємодії в колективі, прагненню до створення комфортного, доброзичливого клімату.

Вокальний ансамбль бере активну участь у селищних, районних та обласних заходах, концертах, фестивалях.

Обласний культурний захід «Сад пісень Сковороди» 2014 – 2015;

Обласний конкурс естрадних вокальних колективів та солістів «Осінній вернісаж»2014рік (II місце);

Міжнародний форум мистецтв «о Весне» 2015рік (II місце);

«Слобожанський ярмарок» 2015 рік;

Конкурс військово – патріотичної пісні «От героев былых времен», 2014 – 2015рр.; «Слобожанський ярмарок» 2018 рік.


Зразковий дитячий козачий вокально-хореографічний ансамбль «Візерунок»

Заклад культури – Комунальна установа «Чугуївський районний Будинок культури»

Рік створення – 2011 р.;

Рік присвоєння звання – 2014 р.

Засновник і діючий керівник – Бєсєда Юрій Володимирович

В 2011 році в КУ «Чугуївський районний Будинок культури» провівся кастінг юних співаків і після ретельного відбору організувався дитячий козачий вокально-хореографічний ансамбль «Візерунок»,  яким керує Ю.В. Бєсєда.   Юрій Володимирович – один  з ведучих  хормейстерів Харківської області,  «Заслужений працівник культури України», композитор, автор трьох  томів пісень для народних хорів, чоловічих ансамблів, жіночих та дитячих колективів, солістів та вокалістів. Автор збірки гуморесок. Лауреат багатьох конкурсів та фестивалів. Нагороджений багатьма Почесними грамотами та дипломами, іменними преміями, Орденом «Слобожанської слави».

Ансамбль «Візерунок»  став улюбленцем глядачів не тільки   нашого району, а й області, він учасник багатьох заходів Харківської області та районів. Дитячий колектив  переможець та учасник конкурсів та фестивалів: етнофестивалю «Печенізьке поле», фестивалю естрадної дитячої пісні «Дюймовочка»,  ХШ відкритого фестивалю традиційної культури «Кроковеє коло»,  фольклорного фестивалю «Весілля в Малинівці +».

Наприкінці 2014  ансамбль «Візерунок»,  прийняв участь в новорічному концерті «Зірки Харківщини». У 2015 році учасник та переможець   Міжнародного фестивалю «День народного единства» в м. Харкові, де був нагороджений грамотами «За великий вклад та розвиток культури».  Також  колектив  отримав  2 кубки, медаль та грамоти  на ХV Міжнародному фестивалі російської пісні «Талица», який проходив в м. Харкові.  Найголовнішою  нагородою 2015 року для ансамблю став диплом лауреата І ступеню, гран –прі  солістки ансамблю «Візерунок» Поліни  Мережко, два кубки і окрема подяка від журі та  організаторів фестивалю Юрію Бєсєді - керівнику колективу «За великий вклад в розвиток творчого потенціалу дітей та поміч у розвитку культурного населення країни» на  I  Всеукраїнському  багатожанровому  фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості "Vivat, Victoria!"  що проходив  в межах Міжнародного проекту "Victoria  Festivals" в лютому в м. Харкові. Приз Суперфіналу  ансамбль «Візерунок»  та його солістка Поліна Мережко,  будуть виборювати в грудні місяці в м. Києві.


Зразковий аматорський вокальний ансамбль «Камертон»

Заклад культури – Комунальна установа «Культурний центр «Імідж» м. Чугуїв

Рік створення – 2014 р.;

Рік присвоєння звання – 2017 р.

Засновник і діючий керівник – Южакова Олена Олександрівна

Головною метою діяльності вокального ансамблю «Камертон» є виховання співочої та загальної культури дітей різного віку, прищеплення любові до музики та художнього смаку, сприяння участі дітей у концертних, показових виступах, святкових та інших заходах міста. У співочому напрямку важливою складовою успіху є музикальність, вміння слухати, витривалість, любов до музики, концентрація уваги та комунікативні здібності.

Вокальний ансамбль «Камертон» налічує три різновікові групи – старша, середня  та молодша. Вік учасників «Камертону» з 5 –ти до 16 –ти років. Усі вони знають, що вокал це дуже серйозно і складно, щоб навчитися добре співати і гідно подавати себе зі сцени, потрібно багато наполегливо та клопітливо працювати.

В репертуарі колективу пісні різного жанру, напрямку та стилю, але переважну більшість складають українські народні пісні у сучасній обробці.

Вокальний ансамбль «Камертон» є активним учасником культурних і мистецьких заходів не тільки міста Чугуєва, а ще й обласних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Учасники ансамблю – переможці конкурсу «Лотос Надії» у м. Харкові, «Весняні дзвіночки» та в 2016 році отримали найвищу нагороду – Гран- прі у Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв «Чорноморська перлина» у м. Одесі. 2018 рік – учасники «Великий Слобожанський ярмарок» м. Харків.

 


Опорні аматорські вокально-хорові колективи

Аматорський чоловічий гурт «Чумаки» Близнюківського районного Будинку культури. Керівник – Петро Павлович Захарчук

Аматорський жіночий ансамбль «Слобожаночка» Пархомівського сільського Будинку культури Краснокутського району. Керівник – Рожкова Тетяна Дмитрівна.

Аматорський дитячий вокальний ансамбль «Ластівка» Палацу культури селища Комсомольський Зміївського району. Керівник – Копилова Людмила Іванівна.

Аматорський вокальний ансамбль «Родослав» с. Старий Мерчик, Валківського району. Керівник – Губський Микола Михайлович.

Аматорський вокальний гурт «Перлина» Шевченківського районного Будинку культури. Керівник – Гончарова Тетяна Олександрівна.

Аматорський вокальний ансамбль «Голосисті» Первомайського районного Будинку культури. Керівник – Снєгур Галина Володимирівна.

e-max.it: your social media marketing partner