Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту:
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт
КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» 24 грудня 2022 року проводить семінар-практикум (дистанційно) на тему: «Лялька у контексті сучасної культури українців: креативні практики лялькарок в умовах викликів війни» для керівників гуртків та студій декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва і всіх бажаючих.
Семінар-практикум відбудеться дистанційно на платформі ZOOM.
Програма проведення семінару-практикуму додається.
Просимо заповнити та направити заявку на участь у семінарі-практикумі до 23 грудня 2022 року за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAWQjGYXo3P2s2pjP7r6ns8fSMxUxR3LtTiYrxu2UIyTT1Eg/viewform
Додаткову інформацію можна отримати за номерами мобільних телефонів: 050-67-34-766 (Педан Наталія).
З метою відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу Український інститут національної пам’яті створив просвітницький відеопроєкт «Війна і міф», який відтворює об’єктивну, науково вивірену інформацію про Другу світову війну, популяризує історію України та спростовує радянські й російські міфи, пов’язані з подіями періоду.
Сьогодні Харків – одне з тих міст України, що продовжує тримати оборону. Тут гримлять постріли, падають бомби, ворог додає все нових руїн.
️ Але незважаючи на все нас, харків’ян, живить віра у перемогу, віра у відновлення рідного міста. Нас плекає надія на повернення звичного ритму життя. Місто живе, працює. Працють і митці, відновлюючи красу
На честь Дня матері ми презентуємо виставку авторських вузлових ляльок «Ляльковий світ харківських майстринь».
️ Авторки, Юлія Соловйова та Марина Дубровська, відобразили у своїх творах традиції народного лялькарства і надбання української та світової культури в цілому.
Галерея «Мистецтво Слобожанщини» КЗ «ООМЦКМ» запрошує художників Харкова і Харківської області прийняти участь у збірній онлайн-виставці «Мистецький опір Слобожанщини».
️ Майже три місяці пройшло від початку жахливої війни, від того дня, коли російські окупаційні війська напали на Україну.
️ Митці, як і весь наш народ, відчувають цю трагедію по-різному. Тривога, біль, відчай, оптимізм, надія, відчуття єдності, радість від перемог... Але більшість художників не тільки рефлексують з приводу війни, але і виражають це у своїй творчості, кожен у своєму авторському неповторному стилі.
️ Основною метою виставки є демонстрація того, що наші слобожанські художники не залишаються осторонь драматичних і непростих подій для нашої країни, та за допомогою мистецтва можуть виражати свою позицію, надихати глядачів, та чинити культурний опір країні агресору у інформаційному просторі.
У пресцентрі Kharkiv Today відбулася презентація проєкту «Мистецький час відновлення».
За допомогою цього проєкту організатори хочуть:
-Привернути увагу громадського суспільства до проблем жінок, що опинились у стані депресії у психіатричних та неврологічних лікарнях;
-Показати, як засоби культури та мистецтва сприяють відновленню стану жінок.
У презентації взяла участь директорка КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва».
Ініціаторка проєкту – Олена Бондарчук (провідний методист КЗ «Обласний організаційно – методичний центр культури і мистецтва) створила проєкт за підтримки міжнародної мережі PWAG та Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива», відокремленого підрозділу ГО «Ділові українські жінки» у Харківській області, мережі Центру Гендерної культури.
Етнографічні посиденьки з Михайлом Красиковим. Тема: Масляна чи Колодій? Особливості святкування на Слобожанщині
"Ой, чую, чую, зима збігає, Масляна іде! Будемо зиму проводжати, весну запрошати..."
Ох, і вміли гуляти наші предки! А от цікаво, як це свято називалося у нас на Слобожанщині?
Запрошуємо вас на чергові, вже десяті, етнографічні посиденьках. Приходьте, буде цікаво, ми спробуємо відтворити народні традиції за допомогою музейних предметів, яким вже понад 100 років. А також поговоримо:
Для чого і кому вʼязали колодки?
Яке дійство влаштовували жінки у шинку ледь не кожен день свята?
Чи були для слобожан млинці символом Масляної?
Вже минуло майже 8 років з часів, коли загинула Небесна сотня на Майдані. Історична пам’ять про ці буремні події не має згаснути.
Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва запрошує взяти участь в онлайн акції, що присвячена вшануванню Дня Героїв Небесної Сотні “Герої не вмирають”, що відбудеться 20 лютого 2022 року.
Сторінка 1 з 49